Muhakkak Okuyun Arkadaşlar Kontör Kızlar!

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Muhakkak Okuyun Arkadaşlar Kontör Kızlar!
.
O kadar çok duydum ki arkadaşlarımdan, içim acıyor artık. İnternette ki tüm arkadaşlık sitelerinde vakit geçiren, sohbet eden, sevgili arayan, sadece makara yapan bir sürü kadın-erkek var. Yalnızlığın bu en yoğun sürecini yaşadığımız yıllarda, herkes bir şeylere tutunma çabası içinde.

Maddi sıkıntılar yüzünden kısılıp kaldık evlere. Sosyal hayatımız kısıtlı. Yeni insanlar tanımak, farklı ortamlara girmek zorlaştı. Eskiden aldığımız maaşların bir kısmını kulüplere, spor salonlarına, bunun gibi birçok yere harcayıp, aktif yaşıyorduk. Artık öyle bir durumumuz yok. Hatta haftada bir gün yapılan kanka sohbetleri, önce yemekten kahveye, sonra msn de dedikodu yapmaya düştü. Bu yüzden de yalnızız. Hepimiz hem de.

Sevgilisi olan, olmayan, evli, bekar, genç, yaşlı, hepimiz. En kolay yolu yüzyılın mucizesi internet oldu yeni tanışmaların ki ben buna karşı değilim. Hatta üye olduğum siteler de var. İnsan biriktirmeyi severim zaten. Herkesin farklı bir tadı var. Her yaşanmışlık bir deneyim demek bana. Kaç kişi böyle düşünüyor bilmiyorum. Amaçları farklı insanlarla karşılaşıyorsunuz elbette.

En çok dikkatimi çeken, özellikle beylerin anlattığı ortak bir hikaye. Kontör kızlar diyorum onlara. Hikaye şöyle gelişiyor. Muhteşem resmini kendi sayfasına koyan kızımız, gelen tanışma mesajlarına, kendi kriterlerine göre eledikten sonra cevap verir. Sohbetin biraz ilerisinde kızın kendinden hoşlandığını hisseden delikanlı, -ki kendini olduğunun çok dışında göstermektedir- avının yavaş yavaş yaklaştığını düşünür. Zaten neredeyse kimsenin kendiyle ilgisi yok. Memleketimin tamamı üniversite mezunu ve en az bir yabancı dil biliyor. Neyse konuyu dağıtmayayım. Kızımız gelen avcının zaafını anlar anlamaz kontör yolla bana der. Karşıdaki delikanlı bir kaç dakika durur. O sessizlik anında delikanlıyı daha şok eden bir teklif gelir. 100 kontör yolla kamera açayım. 250 kontör yollarsan her söylediğini yaparım.

Peki 1000 kontöre ne yapılıyor?

Bizim kızlarımız, kadınlarımız onlar. Bu kadar çaresizleştiklerini görmek içimi acıtıyor. Gerçekten zor durumdalar mı diyorum? Sonra aklım başıma geliyor. Hayır, hayır. Aç insan kontör değil ekmek ister….

Candan Ünal

Son düzenleme:
Cevap: Muhakkak Okuyun Arkadaşlar Kontör Kızlar!

çok doğru vede güzel bir paylaşımı yakalamışsın bende duymuştum ama inanmak istemedim çünkü bunu yapan benim hemcinsimdi üzülsemmi kızsammı nedesem bilmiyorum sadece kötü ve çok yanlış diyorum tşkler zuzu

teşekkürler yorumun için arkadaşım bakalım farklı yorumlarda gelecekmi

paylasim icin cok tesekurler canim,herseyde oldugu gibi internettide amacinin disinda kullanmaya basladik hani suyu cikti derlerya oyle.en cok uzuldugumde yikilan yuvalar ki son zaman da televizyondan falan gordugum kadariyla hayli cogaldi,dun bir kanalda kadin agliyordu esim internette biriyle tanisti onunla gorusuyor diye inan yuregim acidi soruyordu ben bunu hak edecek ne yaptim diye ,esinin savunmasida sadece konusuyoruz ne var bunda,muhabbette belden asagi tabi;bilmiyorum sonumuz ne olacak allah islah etsin diyorum sadece hersey bu kadar basitmi 100 kontore neler yitiriliyo bunun farkindalarmi acaba ,insanlarin gozunu para burumus para herseyi satin alir olmus cok yazik;cok uzun oldu galiba kusura bakmayin kaptirdim kendimi ;onemli bir konu cunku internet bir teknoloji olmaktan cikip sorun haline geldi getirdiler malesef

çok teşekkürler bitanem harika yorumlamışsın son derecede haklısın ve sanada katılıyorum hiçde uzun değil yorumun nihayetinde adı üstünde paylaşım paylaşacağız tabikide....evet Allah sonumuzu hayır etsin amelleri düzgün insanlardan eylesin canım

biz insanoğlu her seferinde zamanı suçluyoruz ''zaman kötü diyerek...aslında kötü olan zaman değil,kötü olan insanlar..(istisnalar hariç)
hemcinslerimizin yapmış olduğu bu kepazelik,biz kadınların saygınlığını azaltmakta ve bizleri rencide etmektedir.ben bu olayı bir bayan olarak esefle kınıyorum.

ablacım çok guzel bı konu olmuşş..ınankı tuylerın dıken dıken oldu..nedıcegımı şaşırdım..ınankı..sözun bıttıgı yer işte ablammm..ben hıçç bışe demıyorum dıyemıyorum..payşlaşım için teşekkurler ablamm..

Evet canım doğru söylüyorsun son söz zaten bütün yazıyı özetlemiş ! gerçekten ihtiyaçları olduğu için yapmıyorlar ! artık böyle olduk biz ! artık alışmamız lazım.. ! bu laflar ne kadar kulak tırmalıyor dimi.. ne hale geldik.. diyecek tek şey Allah sonumuzu hayır etsin !

evet canım çok haklısın aç insan ekmek ister kontör değil
güzel bir paylaşımdı canım emeğine sağlık

Geri