1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  muhtar sözcüğünün anlamı nedir

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  muhtar sözcüğünün anlamı nedir ? Arkadaşlar hiç merak ettiniz mi bilmem ama ben çok merak ettim acaba muhtar sözcüğünün anlamı nedir ?
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Merhaba Sevgili Misafir...
  Sormuş olduğunuz sorunun cevabını hemen aktarıyoruz size;

  Muhtar : Köy ya da mahallenin yasalarla belirtilmiş işlerini yürütmek için o köy ya da mahallede oturanların seçtikleri kimseye denir.
   
muhtar sözcüğünün anlamı nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ''Hanım'' sözcüğü ne demek ?

  ''Hanım'' sözcüğü ne demek ?

  hanım ne demek ''Hanım'' sözcüğü ne demek ? Söylenir ki, bir gün Cengiz Han, tüm hanları toplamış, sağ yanına da eşini oturtmuş; Cengiz Han hanlarına, -- 'Ben Hanlar Han’i Cengiz Han, hepinizin hanıyım', eşini göstererek; -- 'Bu da benim HAN IM' demiş. İşte erkeklerin ”eşim” anlamına söyledikleri ”hanım” kelimesi oradangeliyormuş... Ne kadar insanca değil mi? Kadın adı da var, yeri de...
 2. Küçük Kızdan'' EVLATLIK Sözcüğünün Anlamı

  Küçük Kızdan'' EVLATLIK Sözcüğünün Anlamı

  Çok etkilendim yazıdan melekler..bebisim Kızın açıklaması ne kadar güzell :uhu: Okulda birinci sınıf ögrencileri, bir aile fotografı üzerinde tartışıyorlardı. Fotograftaki küçük çocugun saç rengi ailenin öteki bireylerinin saç renginden degişikti... Ögrencilerden biri o erkek çocugunun belki de evlat edinilmiş olabilecegini söyledi. Onun bu sözünü duyan başka bir küçük kız ögrenci,...
 3. Yazımı karıştırılan sözcükler nelerdir

  Yazımı karıştırılan sözcükler nelerdir

  Hangi sözcüklerin yazımı karıştırılır, yazımı karıştırılan sözcüklere anlamları ile birlikte örnekler verebilir misiniz ?
 4. Matematik Kelimesinin Sözcük anlamı

  Matematik Kelimesinin Sözcük anlamı

  Hanımlar acaba Matematik Kelimesinin Sözcük anlamı nedir bilen var mı?
 5. Anlamca Çelişen Sözcükler örnekleri verir misiniz

  Anlamca Çelişen Sözcükler örnekleri verir misiniz

  Kızlar merhaba sizden Anlamca Çelişen Sözcükler için bir kaç örnek istiyorum mümkünse bilgi sahibi olan arkadaşlarım var ise aranızda bana Anlamca Çelişen cümle örnekleri versin.

Sayfayı Paylaş