Etiketler:
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.113
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Mükemmel erkekler de aldatırlar

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  [​IMG] AMERİKALI EVLİLİK DANIŞMANI MİRA KİRSHENBAUM 'WHEN GOOD PEOPLE HAVE AFFAİRS' (İYİ İNSANLAR EŞLERİNİ ALDATTIĞINDA) DİYE BİR KİTAP YAZDI VE ORTALIK KARIŞTI...


  Bir ilişkide işe yarayan tutum ve davranışlar başka bir ilişkide işe yaramıyor, o zaman ne yapacağız?
  Anlaşılıyor ki erkeklerin mantıklı ve soğukkanlı davranış olarak düşündükleri bir tarz, kadınların indinde 'duygusuz' hatta ahlaksız bir tutum olarak değerlendirilebiliyor.

  Kosmotürk'ün derlediği habere göre, Amerikalı evlilik danışmanı Mira Kirshenbaum 'When Good People Have Affairs' (İyi İnsanlar eşlerini aldattığında) diye bir kitap yazdı ve ortalık karıştı. Yazarın tezi oldukça basit aslında: İmzayı atarken hangi sözü verirsek verelim ilişkilerde uzun vadeli 'doğru ve yanlış' kavramları yok. Her şey değişken.

  Bir ilişkide işe yarayan tutum ve davranışlar başka bir ilişkide işe yaramıyor, o zaman ne yapacağız? Veya daha önemli soru şöyle: Kimin tutum ve davranışlarına bakacağız?

  Doğrusunu itiraf edelim: Duygusal ve etik konularda kadın ve erkeklerin aynı yazılımı kullandıkları gibi bir varsayımdan yola çıkıyoruz. Oysa bu ikisi aynı işletim sistemini bile kullanmıyorlar. Mars'ta ve Venüs'te başka lisanların konuşulduğunu biliyoruz ama nedense bilmiyormuş gibi davranıyoruz.

  KİTAPTA ANLATILAN NEDİR?

  'When Good People Have Affairs' kitabında yazar Mira Kirshenbaum insanlara gizli ilişkilerini iyi yönetmelerini ve evliliklerini sağlam tutmalarını öğütlüyor.

  İngiliz Guardian gazetesi bu kitabı tanıtırken 'evlilik dışı bir kaçamak' yaşamak için 17 neden saymış ki bunlar arasında 'Bugün işte çok sıkıldım' veya 'Ama ben sadece nazik davranmaya çalışıyordum' gibi mazeretler de var.

  Bir taraftan düşününce ne görüyorsunuz: Bütün tanınmış sanatçılar, bilim adamları, politikacılar ve filozoflar -hakkında bir şeyler bildiğiniz hemen her ünlü kişi kaçamaklar yaşamış. (Rahibe Teresa eğer evli olsaydı, o da kaçamak yapar mıydı acaba?)

  Her yıl yeni bir kitap veya araştırma sonucu 'evlilikleri kurtarmak' amacıyla bir takım reçeteler sunuyor ve insanlar bunları ilgiyle takip ediyor. Demek ki 'kurtarılması gereken' bir sürü evlilik var.

  Kurtarılamayan evliliklerin ise sonu boşanmayla sonuçlanıyor. (3. sayfada okuduğumuz kıskanç eş cinayetlerini saymazsak tabii)


  İŞTE SİZE 3 SORULUK BİR TEST

  1- İş yerinizdeki lacivert giyimli stajyer belli ki sizden çok hoşlanmış ve size karşı yaptığı bazı hareketler ve söylediği sözler tıpkı gazetelerin magazin sayfalarında 'baştan çıkarıcı hareket' olarak tanımlanan tarzda. Durumu fark eden yakın bir arkadaşınız size 'bu ilişkinin' anlamını sorduğunda siz:

  A: Gözyaşlarına boğulur ve bir eş olarak başarısız olduğunuzu söylersiniz

  B: O stajyerle aranızda **** ilişkisi yaşanmadığını söylersiniz -ki yalan değil


  2- Diyelim ki siz 16.Yüzyıl'da İngiltere kralısınız ve genç bir kadınla evlendiniz. Fakat genç eşiniz maiyetinizdeki bazı yakışıklı subaylara fazla 'yakın' davranıyor. Ne yaparsınız?

  A: Onu karşınıza alır ve nazik bir şekilde bu yaptığının yanlış olduğunu anlatırsınız

  B: 'Şunun kellesini uçurun!' diye emir verirsiniz


  3- Diyelim ki siz ünlü bir sinema oyuncususunuz. Çok tanınmış bir modacı bir gün size çok özel bir kostüm getirdi ve akşamki özel gecede giymeniz için size ödünç verdi. Ama o ne? Bu elbiseyi sizden önce daha başka biri giymiş. Siz bu durumda:

  A: O moda tasarımcısını ayıplarsınız ve kostümü iade edersiniz

  B: Bu aralar moda o kadar acayip oldu ki alakasız bir şey giymek zahmetinden kurtuldunuz. Size 'işe yarayacak' bir kostüm gelmiş, ne güzel...

  A CEVAPLARINIZ ÇOKSA:

  Siz bir kadın gibi düşünüyorsunuz. İlişkileriniz için iyi gibi gelebilir ama işe yarıyor mu bari?

  B CEVAPLARINIZ ÇOKSA:

  Siz bir erkek gibi düşünüyorsunuz. Haklı olabilirsiniz ama bu tutumunuz pek hoş değil.

   
Mükemmel erkekler de aldatırlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aldatan Erkek Aldanan Kadın !!!

  Aldatan Erkek Aldanan Kadın !!!

  aldatan erkek nasıl davranır aldatan erkek nasil davranir aldatırsa nasıl davranır hamilelikte aldatma erkekler aldanan kadınlar 1. Seks Erkeklerin çoğu eşlerini seks için aldatır. Çünkü erkekler rahatlıkla, bir kadına karşı duygusal bir şey hissetmeden seks yaşayabilir. Genellikle uzun süre aynı kadınla birlikte olmaktan sıkılan erkek, başka kadınlarla da cinsellik yaşamak ister. Çoğu...
 2. aldatan erkek nasıl davranır

  aldatan erkek nasıl davranır

  aldatan erkek nasıl davranır aldatılan kadın nasıl davranmalı aldatılan kadın anlar aldatan erkek belli olur aldatıldığını anlar :24::dp47::cry::flirt::24::dp47::angel:Aldatan erkekler her zamanki gibi davranmazlar. Değişmeye, eşlerini eleştirmeye başlarlar ve yaptıklarını haklı göstermek için çeşitli yollara başvururlar. Seninle dergisi kasım sayısında bu konuyu masaya yatırdı. Dünyada...
 3. Aldatan erkekler, aldanan kadınlar!

  Aldatan erkekler, aldanan kadınlar!

  aldatan erkekler aldanan kadınlar sevgilisini aldatan erkek video İster sevgili olsun, ister evli, erkeklerin büyük çoğunluğu ne yazık ki eşlerini ya da sevgililerini aldatıyor. erkeklerin vazgeçmediği bu yasak duygunun sebepleri neler? Kadınlar aldatılmaktan ne kadar nefret ediyorsa, erkekler de aldatmayı o kadar marifet sayıyorlar.Peki erkekler niçin partnerlerini aldatmaktan...
 4. aldatan erkeğin sonu

  aldatan erkeğin sonu

  demek ki aldatmicekler yoksa başlarına bi gün böyle bişey gelebilir bence az bile yapmış sizce.............
 5. Aldatan erkeğin delilleri

  Aldatan erkeğin delilleri

  Meleklerim eşiniz yada sevgilinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız bir okadar basit yolları var bunları öğrenmek için erkekler herzaman arkasında bir delil bırakır.Erkeklerin ucuz numaralarını hepimiz biliyoruz :D:D *Birlikteliği bilen, gören veya bir telefon konuşmasını duyan tanıklar, *Cep telefonu veya sabit telefon görüşme kayıtları, *Kredi kartı hesap dökümleri, *Eşten veya...

Sayfayı Paylaş