Mülakatta nasıl kıyafet giymeliyim tesettürlüyüm?

C

Cemreeftalya

Forum Okuru
Mülakatta nasıl kıyafet giymeliyim tesettürlüyüm?

Mülakat kıyafeti bayan tesettür melek kadınlar kulübü mülakat kıyafeti bayan forum'da.​

Arkadaşlar sizden bir ricam var öncelikle bana dua edin cuma günü mülakatım var özel bir okula muhasebeci olarak başvurdum. Kapaliyim kendim ve mülakatta ne giyebilirim sormak istiyorum size? Mülakat kıyafeti bayan tesettür olarak nasıl bir şekilde hazırlanmam lazım acaba çok mu resmi olayım ne dersiniz?

Merhabalar
Mülakatta genelde resmi kıyafetler tercih ediliyor ama kendinizi kasıntı ya da kasacak şeyler de tercih etmeyin bence. Rahat olabileceğiniz bir şey de olmalı aynı zamanda. Genelde tesettürlü hanımlar iş görüşmeşmelerinde siyah beyaz ağırlıklı ceketli tunikli takimlar tercih etmekteler ayakkabı olarak topuklu ya da stiletto tarzında ayakkabılarla mülakata girmekteler.

Bakın size birkaç örnek sunuyorum belki fikir oluşur. Ha şunu da söyleyeyim mi biraz klasigin dışına çıkabilirsiniz herkes siyah beyaz tercih edebiliyor biraz renkli görünebilir daha hoş hava verebilir bence karşı tarafa. Özellikle renkler görüşmelerde önemli diye düşünüyorum turuncu rengi tercih edebilirsiniz mesela turuncu karşı tarafı kendinize tutkun edebilirsiniz. Turuncu renk özellikle karşı tarafa karşı daha kuvvetli ve ne istediğinizi gösterir. Mülakat kıyafeti bayan tesettür ile örnekler aşağıda.

images (1).jpeg

images (2).jpeg

images (3).jpeg

Peki sizin için mülakat ile ilgili önemli bir yazı da paylaşmak istiyorum sizinle. "Mülakat sırasında yapılması gerekenler" aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri