1. aSqimSin

  aSqimSin Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2007
  Mesajlar:
  3.030
  Beğenilen Mesajlar:
  16
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanßuL

  Mumlar ve İnsan Psikolojisi

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında aSqimSin tarafından paylaşıldı.

  Meleklerim mumların biçimleri,kokuları ve renkleri insan psikolojisini ciddi bir şekilde etkiliyormuş.. Aldığımız mumlara da dikkat etmemiz lazım yani. Size birkaç bilgi getirdim. Ben okurken zevk aldım. Buyrun bakın :)





  Yeşil mum
  Hareketin ve verimliliğin sembolü olarak görülüyor ve vücut-beyin enerjisini dengelediği söyleniyor. Doğa tutkusunu arttırdığı da iddialar arasında.



  Mavi mum
  Renk uzmanlarına göre algı yeteneklerimizin uyanmasına ve içsel yeteneklerimizin farkına varmamıza yardımcı olan en etkili mum.



  Beyaz mum
  Saflığın ve gücün sembolü olarak kabul ediliyor. Ayrıca birlikte yandığı diğer mumların da etkilerini artırıyor. Beyaz bir mum duman çıkarıyorsa, çevredeki negatif düşünce ve etkileri yok ettiği söyleniyor. Eğer duman bir süre sonra kesiliyorsa, o bölge her çeşit olumsuzluktan arınmış sayılıyor.


  Siyah mum
  En güçlü ve koruyucu mumlar olarak kabul ediliyor. Pek çok dinde, ayin ve törenlerde siyah mumun kullanılması buna bağlanıyor. Uzmanlar, aşırı kullanımın depresyona yol açabileceğini iddia ediyor. Bu yüzden önerileri, siyah mumun, beyaz renkli mumlarla bir arada kullanılması.


  Kırmızı mum
  Bu yorumu yapmak için aslında uzman olmaya hiç gerek yok. Kırmızı aşk ve romantizmin sembolü olduğuna göre, kırmızı mumlar da aynı etkiyi yaratacaktır. Nitekim uzmanlarda aynı şeyi söylüyor.




  Pembe mum
  Sevginin ve başarının sembolü olarak bakılıyor. Onurlu, bilinçli ve saf bir hayatın özellikleri pembe mumlarda toplandığı söyleniyor.

  Turuncu mumNeşeyi ve yaratıcılığı artırdığı iddia ediliyor. Sonucunu görmek için ders çalışırken, çalışma masanızda turuncu mum yakarak küçük bir deney yapabilirsiniz.


  Gri ve gümüş rengi mum
  Açıklığın ve şeffaflığın sembolü olarak görülüyor. İçinde gizli kalmış yetenekleri ortaya çıkarmak isteyen kişilere, çalışma esnasında bu mumlardan yararlanmaları tavsiye ediliyor.



  Kahverengi mum
  Bu mumlar tarafsız, nötr özellikler taşıyor. Kısacası negatif veya pozitif bir etkisi olduğundan söz edilmiyor.



  Mor ve eflatun mum
  Bu renk mumların kişide başarı ve arzularını harekete geçirdiği ifade ediliyor.

   
 2. hilal hale

  hilal hale Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Aralık 2009
  Mesajlar:
  4
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  ben mumları çok seviyorum ya bu gidişle evimin tamamını mumlarla doldurcam:)
   
 3. ebraryksl

  ebraryksl Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  8 Ocak 2010
  Mesajlar:
  823
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  BURSA
  hahaha eşim hep gereksiz şey der mumlar için.bunları okusa kimbilir neler der
   
 4. Krizantem

  Krizantem Forum Okuru

  hmm teşekkürler öğrenmiş olduk böylelikle mumları bende çok severim
   
Mumlar ve İnsan Psikolojisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İnsan psikolojisini etkileyen mumlar

  İnsan psikolojisini etkileyen mumlar

  insan psikolojisini etkileyen faktörler Artık mumlara biçimleri, kokuları ve renkleriyle sadece bir aksesuar olarak bakılmıyor. İnsan psikolojisini etkilediğine dair ciddi iddialar var. Bunları bilmek ister misiniz? Yeşil mum Hareketin ve verimliliğin sembolü olarak görülüyor ve vücut-beyin enerjisini dengelediği söyleniyor.doğa tutkusunu arttırdığı da iddialar arasında....
 2. Mor ve eflatun mum

  Mor ve eflatun mum

  mor ve eflatun mor mumlar Mor ve eflatun mum Mor ve eflatun mum: Bu renk mumların kişide başarı ve arzularını harekete geçirdiği ifade ediliyor.
 3. Stres ve Trafik Psikolojisi

  Stres ve Trafik Psikolojisi

  Stres? sözcüğü günlük hayatımızda, hekimlik uygulamasında ve bilimsel alanda, yayınlarda çok yaygın olarak ve değişik anlamlarda kullanılır. Tarihsel olarak Latince ?Estricitia? fiilinden türemiş olup ?basınç, yüklenme, gerilim, zorlama? anlamına gelen bu terim günümüzde tıpta kullanılan anlamıyla, genel adaptasyon sendromu çerçevesinde Selye tarafından bilimsel model olarak geliştirilmiştir....
 4. Deprem sonrası insan psikolojisi

  Deprem sonrası insan psikolojisi

  deprem ve insan kolay değil arkadaşlar depremde eşini akrabasını ailesini malını mülkünü kaybeden birçok insan var.Ve bu insanların psikolojisi gerçekten önemli ölçüde bozulabiliyor .Allah kimseye böyle acı göstermesin diyerek sizlere uzmanların yapmış olduğu deprem sonrası insan psikolojisi ile ilgili önemli bilgilere geçiyorum Son yıllarda yaşanan büyük depremler nedeniyle insanlar üzerinde...
 5. Çocuk Psikolojisi Ve Deprem..

  Çocuk Psikolojisi Ve Deprem..

  deprem, çocuk, çocuk psikolojisinde deprem, etkileri, korkuları, kurtulma yolları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bu günlerde Kütahya depremiyle sarsılan ülkemizde,en büyük yarayı çocuklar almaktadır.Bunu en aza indirmek için neler yapılabilir?Türk psikologlar derneğinin yayınladığı yazıyı aynen yayınlıyorum.. Deprem gibi bir felaketle başa çıkmak, hem...

Sayfayı Paylaş