Murat Yıldırım Biyografisi ve Resimleri

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Murat Yıldırım Biyografisi ve Resimleri
murat yıldırım kimdir,murat yıldırım hayatı,murat yıldırım biyografisi,murat yıldırım görselleri,murat yıldırım fotoğrafları,murat yıldırım resimleri,murat yıldırım nereli,murat yıldırım kaç yaşında13 Nisan 1979 yılında Mevlana Şehri Konya’da dünyaya gelen Murat Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur. Tiyatro ve Müziğe ilgi duyan Yıldırım okulda tiyatro bölümüne girerek oyunculuğa adım attı.3 Yıl amatör olarak tiyatro yapan oyuncu, tiyatro bölümündeki arkadaşları vasıtasıyla televizyon’a adım attı. İlk kez “Ayrılsakda Beraberiz” dizisinde oynayan oyuncu 4 sene sonra Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve 11 bölüm yayınlanan “Ölümsüz Aşk” dizisinde Sedat karakterin oynadı.

Daha sonra sırasıyla “Bütün Çocuklarım” ve “Büyük Yalan” dizilerinde oynayan Murat Yıldırım, bu rolleri sayesinde yüzünü yavaş yavaş izleyiciye tanıtmış oldu. 2006 yılında ise “Fırtına” dizisiyle ilk başrolünü elde etti etti. Bu dizi onun insanlar tarafından daha çok tanınmasını sağladı. 1 sene boyunca bu dizi de oynayan Murat Yıldırım, dizide ki rol arkadaşı Burçin Terzioğlu ile evlendi.

2007 yılında ise oyuncuyu aranılan aktörler arasına sokan bir rol geldi. “Asi” dizisinde Tuba Büyüküstün ile oynadığı Demir karakteri ile gerçek şöhreti yakalamış oldu. Dizi hem ülkemizde, hem de Romanya’da en beğenilen diziler arasında gösterildi.

2008 yılında büyük sesgetiren Tomris Giritlioğlu‘nun yönettiği “Güz Sancısı” filminde Beren Saat ile başrolü oynadı.

2009 yılında ise “Asi” dizisi sonra erdikten sonra TMC yapım şirketi ile “Bodrum-İstanbul” Dizisi için anlaşma imzalayan Murat Yıldırım, yeni sezonda yep yeni bir dizi ile izleyicinin karşısına çıkacak.

Oynadığı Dizi ve Sinema Filmleri

2009- Aşk ve Ceza : Savaş
2008 - Güz Sancısı : Behçet
2007 - Asi : Demir
2006 - Araf
2006 - Fırtına : Ali
2005 - Organize işler : Tabutçu
2004 - Bütün Çocuklarım : Mesut
2004 - Büyük Yalan
2003 - Hayat Bilgisi
2003 - Patron Kim
2003 - Ölümsüz Aşk : Sedat
1999 - Ayrılsak da Beraberiz


Murat-Yıldırım-017.jpg
Murat-Yıldırım-004.jpg
Murat-Yıldırım-014.jpg
muratyildirim21.jpg
 
Üst