Murat Yıldırım kimdir

M

Misafir

Forum Okuru
Murat Yıldırım kimdir
murat yildirim asi murat yıldırım aslen nereli
murat yıldırım kimdir, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, hayatı, oynadığı diziler, dizileri, filmleri, nereli, aslen nereli, kaç yaşında, resmileri, ve eşi, burçin terzioğlu, evli mi, evlendi, eşi, en son haberler, evliliği,


Murat Yıldırım, genç kızların gözdesi oaln başarılı ve yakışıklı bir oyuncudur. Şimdilerin Aşk ve Ceza dizisinde başrol oynayan Murat Yıldırım'ı Asi dizisi ile tanıdık bir çoğumuz Melek'ler.Murat Yıldırım (13 Nisan 1979 , Konya , Türkiye), Türk dizi ve sinema oyuncusudur.
Murat Yıldırım 13 Nisan 1979 yılında Konya'da doğdu. Eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümününde son sınıf öğrencisi olarak devam ettirmektedir.
Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Murat Yıldırım, okuldaki tiyatro bölümüne girerek oyunculuğa ilk adımı atmış oldu ve 3 yıl amatör olarak tiyatro yaptı. Tiyatro bölümündeki arkadaşları vasıtasıyla televizyon dünyasına giren Murat Yıldırım’ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi şansızlıklardan dolayı 11 bölüm sürdü. Yine de Murat Yıldırım için büyük bir deneyim olmuştu.
Daha sonrasında 2004 yılında “Bütün Çocuklarım” dizisinde “Mesut” karakterini canlandıran Murat Yıldırım, oyunculuğa, “Büyük Yalan” dizisi ile devam etti.
2006 yılında “Fırtına” dizisinde başrol oynayarak artık şöhreti yakalamıştı. Sinema dünyasınada aynı yılda “Araf” filmi ile girdi. “Araf” filmi “Altın Portakal”da aday gösterilmesi başarısının bir kanıtı olmuştu.
Son olarak Tuba Büyüküstün ile başrolü paylaşan Murat Yıldırım, Asi (dizi)'de, “Demir” karakterini canlandırmıştır. Demir 25 sene sonra, varlıklı biri olarak Antakya’ya geri dönen ve buradan toprak alan bir gençtir. Demir ve Asi arasında geçen gurur yüklü aşk ise dizinin konusunu oluşturmaktadır.

Yer aldığı projeler:

Aşk ve Ceza (Savaş)
Asi (Demir Dogan) Araf, Fırtına (dizi),
Organize İşler,
Büyük Yalan,
Bütün Çocuklarım,
Ölümsüz Aşk,
Patron Kim,
Hayat Bilgisi,
Ayrılsak da Beraberiz,
Güz Sancısı
Kimsesizler adlı yapımda da yürütücü yapımcılığını üstlenmiştir.
Yıldız Sahne de "Salaklar sofrası"(Le Diner de Cons) adlı oyunda "Cheval" rolünü oynamıştır.20 haziran 2008 de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin terzioğlu ile dünya evine girmiştir.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
8K
Misafir
M
*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
9K
»| HeRCai |«
»| HeRCai |«
ms_enemy
Cevaplar
0
Görüntüleme
753
ms_enemy
ms_enemy
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
9K
Misafir
M
Üst