Murat Yıldırım resimleri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Murat Yıldırım resimleri
murat yıldırımın çocuğu murat yıldırım ailesi yıldırım çocuğu ve eşi ve
Murat Yıldırım kimdir?

Son zamanlarda yıldızı hızla parlayan dizi filmlerin artık aranan ve beğenilen bir oyuncusu olan Murat Yıldırım hakkında sizlere bazı bilgileri ve resimleri paylaşmak istiyorum.Ekranlarda Salı günleri Atv de yayınlanan Aşk ve ceza filmiyle şu an da rol alan sanatçı hakkında öncelikle biyografi bilgilerini veriyorum
13 Nisan 1979 Konya
Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümününden mezun oldu.

Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Murat Yıldırım; okuldaki tiyatro bölümüne girerek oyunculuğa ilk adımı atmış oldu ve 3 yıl amatör olarak tiyatro yaptı. Tiyatro bölümündeki arkadaşları vasıtasıyla televizyon dünyasına giren Murat Yıldırım’ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinde küçük bir rol alması oldu. “Ölümsüz Aşk” dizisi şansızlıklardan dolayı 11 bölüm sürdü. Yinede Murat Yıldırım için büyük bir deneyim olmuştu. Daha sonrasında 2004 yılında “Bütün Çocuklarım” dizisinde “Mesut” karakterini canlandıran Murat Yıldırım, oyunculuğa, “Büyük Yalan” dizisi ile devam etti. 2006 yılında “Fırtına” dizisinde başrol oynayarak artık şöhreti yakalamıştı. Sinema dünyasınada 2006 yılında “Araf” filmi ile girdi. “Araf” filmi “Altın Portakal”da aday gösterilmesi başarısının bir kanıtı olmuştu. Son olarak Tuba Büyüküstün ile başrolü paylaşan Murat Yıldırım, Asi (dizi)’de, “Demir” karakterini canlandırıyor. Demir 25 sene sonra, varlıklı biri olarak Antakya’ya geri dönen ve buradan toprak alan bir gençtir. Demir ve Asi arasında geçen gurur yüklü aşk ise dizinin konusunu oluşturmaktadır.

Yer aldığı projeler
Araf
Fırtına
Organize İşler
Büyük Yalan
Bütün Çocuklarım
Ölümsüz Aşk
Patron Kim
Hayat Bilgisi
Ayrılsak da Beraberiz
Aşk ve ceza
Asi

Kimsesizler adlı yapımda da yürütcü yapımcılığını üstlenmiştir. Yıldız Sahne de “Salaklar sofrası”(Le Diner de Cons) adlı oyunda “Cheval” rolünü oynamıştır.

murat-yildirim1-7332.jpg

murat-yildirim2-3933.jpg

murat-yildirim3-4024.jpg

murat-yildirim4-6866.jpg

murat-yildirim5-9964.jpg

murat-yildirim6-3825.jpg
 
Üst