Muskat nedir nasıl kullanılır buyrun öğrenelim arkadaşlar

M

Misafir

Forum Okuru
Muskat nedir nasıl kullanılır buyrun öğrenelim arkadaşlar
muskat nedir nasıl kullanılır faydaları nelerdir hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada arkadaşlar. Az önce bir misafirimiz Muskat Nedir? diye sormuş, Meleklermekani.com olarak, misafirlerimizin ve siz sevgili üyelerimizin sorularını yanıtlamaya devam ediyor ve muskat hakkında bilgiler sunuyoruz. Ayrıca muskat nasıl kullanılır muskat cevizi hakkında merak ettiğiniz, bildiğiniz ya da bilmediğiniz tüm bilgileri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Makarna ve kızartma gibi yemeklere lezzet katan sos tariflerinde kullanılan, bu lezzetli ve faydalı baharat, çocuklarda gaz çıkartmakta etkili ve ferahlatıcı bir baharat çeşididir.


muskat-14f.jpgMuskat (Küçük Hindistancevizi): Küçük Hindistancevizi de denilen Muskat zeytin büyüklüğünde, üzerinde çizgiler bulunan bir cevizdir ve Hindistan cevizi meyvesinden, isim benzerliği dışında, tamamen farklıdır.

Muskatın Faydaları: Muskat, iştah açar ve sindirimi kolaylaştırır. Ağız kokusunu giderir. İdrar ve gaz söktürücüdür. Mide ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Mikrop öldürücüdür. Bulantı ve kusmayı önler. Kokusu sinirleri sakinleştirmeye yardımcı olur. Vücudu kuvvetlendirir.

Muskat nasıl kullanılır? Küçük Hindistancevizi, çoğunlukla tat ve koku vermek için çeşitli yemek, tatlı ve pudinglere katılarak kullanılır. Az miktarda kullanılırsa uyku verici özelliği ile uyku bozukluklarında faydalı olmakla birlikte yüksek dozlarda kullanmak hayal görmeye ve kalp atışlarının hızlanmasına sebep olabileceği için fazla alınması tavsiye edilmez.
 

Benzer İçerikler

KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
26K
KızılÖtesi
KızılÖtesi
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
14K
Misafir
M
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
TİTAN
T
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Misafir
M
Üst