Musluğa bulaşan spermden hamile kalınırmı böyle birşey mümkün mü

A

ahmetturan

Forum Okuru
Musluğa bulaşan spermden hamile kalınırmı böyle birşey mümkün mü
tuvalette önce elime bılaşıp 10 saniye sonra tuvaletteki tahiret musluğuna bulaşan sperm benden 5 dakika sonra giren bi bayan su musluğunu açmak için önce oraya dokunup sonra cinsel organını o eliyle temizlerse ona bılaşıp hamile bırakabilirmi 20 dakika hayatta kalabildiğini okudum internette mümkünmü böyle birşey bilmiyorum belki saçma gelicek ama cidden çok korkuyorum bulaştığını düşündüğüm kişi 35 gün önce sezeryanla doğum yaptı onun hamile kalma riski varmıdır çok utanıyor ve korkuyorum böyle birşeyin olmasından

Spermin dış ortamda maruz kaldığı ortam şartlarına göre ömrü değişkendir.Dış ortamda spermler uzun süre canlı kalamaz. Sperm hücreleri dışarıda kaldığı her an hızlı şekilde canlılığını kaybederler.. ilk 5 dakika içinde bile çok sayıda sperm hücresi ölmüş olur.Hava ve çevre faktörlerine maruz kalma seviyesine bağlı olarak 1 saat ile yaklaşık 20 dakika süre arasında hayatta kalabilir. Sıcaklığın uygun olmaması dış etkenlerin olması durumunda spermle bir kaç dakika canlı kalabilir. Bahsettiğiniz şekilde bir gebeliğin oluşabileceğini sanmıyorum fakat kuşkunuz varsa babalık testi yapılabilir..

Spermin dış ortamda maruz kaldığı ortam şartlarına göre ömrü değişkendir.Dış ortamda spermler uzun süre canlı kalamaz. Sperm hücreleri dışarıda kaldığı her an hızlı şekilde canlılığını kaybederler.. ilk 5 dakika içinde bile çok sayıda sperm hücresi ölmüş olur.Hava ve çevre faktörlerine maruz kalma seviyesine bağlı olarak 1 saat ile yaklaşık 20 dakika süre arasında hayatta kalabilir. Sıcaklığın uygun olmaması dış etkenlerin olması durumunda spermle bir kaç dakika canlı kalabilir. Bahsettiğiniz şekilde bir gebeliğin oluşabileceğini sanmıyorum fakat kuşkunuz varsa babalık testi yapılabilir..
beni yanlış anladınız şuanda hamile kalmış olabilirmi diye korkuyorum o şekilde tuvaletten

Ben yanlış anlamadım siz anlatımı yanlış yapmışsınız. Verdiğiniz bilgilere göre bu şekilde gebe kalınmaz.
Kusura bakmayın korkudan ne dediğimi bilmiyorum internetten okuduğum kadarıyla yanlış bilmiyorsam Doğum yaptıktan sonra 6 haftaya kadar gebe kalınmıyor ve ayrıca hayatta kalıp elinden geçip hamile bırakması çok düşük bi ihtimal İnan’ın düşüncesi bile çok korkutucu olduğu için bu kadar panik yaptım cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

Yani kesin olarak kalamaz dimi hem yumurtlaması için 6 hafta gerekiyormuş emziriyor

Kesin bir cevap veremeyiz ihtimal çok düşük . Düzenli ve sık emziriyorsa 6 ayı geçmemişse gebe kalmaz
bu arada cidden bunları birinden duymaya ihtiyacım vardı ciddiye alıp cevap verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim
emziriyor süt sağma makineside kullanıyor nadiren mama veriyorlar bu arada sezeryanla doğum yaptı bu olay olduğunda doğumdan 35 gün geçmişti

Geri