1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Mustafa Hazar Hakkında

  Konu, 'Türk Ressamlar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  mustafa hazar ressam mustafa hazar Mustafa HAZAR's Home
  Your BioHe was born in Malatya in 1946. He graduated from Akcadag boarding lycee in 1966.
  He started painting during his first years in the lycee. He then graduated from Ankara Gazi University Fine Arts branch in 1974. He served as an art instructor in various eastern schools. The subject of his paintings stem from the various aspects of Anatolian life style. He mostly uses oil paint and water color paint in his paintings where yellow green and maroon are the dominant colors.

  The artist claims that the subjects of his paintings have universal themes which apply to all forms of life styles and cultures.

  He is currently painting in his studio in Izmir. He has opened 10 personal art exhibitions and has participated numerous joint exhibitions.


  Send your comments and suggestions to Mustafa Hazar mustafa@hazar.com


  1946.'da Malatya'da doğmuştur ,1966 ‘da liseyi bitirdi. . daha sonra, 1974.'te güzel sanatların olduğu Ankara Gazi'den mezun oldu, bir sanatçı olarak çeşitli doğu okullarda öğretmen olarak hizmet etti. Onun yaptığı resimlerde, yaşamın biçimlendirdiği Anatolian'ın çeşitli görünüşleri üzerinde durur. O çoğunlukla, kullandığı yağlıboyayı, ve, suluboya renkleridir kullandığı boyalarda baskın renkler sarı ve yeşildir.Sanatçı, kendisinin uyguladığı konuların resimler evrensel temalar, yaşamın bütün formlarına biçimlendiren kültürler vardır.
  O şimdi Izmir'de atölyede çalışmalarına devam ediyor. . , O, 9 kişisel serginin olduğu ve pek çok müşterek sergilere katıldığı sanatçımız.

  < Konu Resmi..>

  Send your comments and suggestions to Mustafa Hazar mustafa@hazar.com


  Personal art exhibitions;
  Kişisel sergileri:

  1986 Is Bankasi Izmir Sanat Galerisi
  1988 Esbank Izmir Sanat Galerisi
  1989 Efes Selcuk Sanat Galerisi
  1990 Is Bankasi Izmir Sanat Galerisi
  1990 Temiz Ocak Izmir Sanat Galerisi
  1995 Esbank Izmir Sanat Galerisi
  1995 Aydin Devlet Guzel Sanatlar Galerisi


  Joint exhibitions;
  Müşterek sergiler;


  1997 Izmir Buyuksehir Belediyesi Yarismali Sergi
  1998 Izmir Buyuksehir Belediyesi Yarismali Sergi
  2001 Izmirli Sanatcilar Ansiklopedisi
  2001 T.R.T. Resim Yarismalari Odullu Sergi
  2003 T.R.T. Resim Yarismalari Odullu Sergi
  2004 Devlet Resim Yarismasi Odullu Sergi
  2005 Devlet Resim Yarismasi Odullu Sergi
  2005 D.Y.O. Odullu Resim Yarismalari
  2007 Egeli Sanatcilar SergisiGalleriesArt Gallery


   
Mustafa Hazar Hakkında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK" hakkında duymadıklarımız

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK" hakkında duymadıklarımız

  1."ATA" LAFINI SEVMEZDİ "Atatürk" hitabını ilk kez donemin Türk Dil Kurumu Başkanı bir konuşmasında kullanmış* Mustafa Kemal de çok beğenerek soyadı olarak almıştı.Kendisine Ata" diye hitap edilmesinden hiç hoşlanmazdı. 2.EN SEVDİĞİ YEMEK Manastır Askeri Lisesi yıllarından kalan bir alışkanlıkla hayati boyunca en sevdiği yemek kuru fasulye ve pilav olarak kaldı....
 2. Atatürk Hakkında Bilinmeyenler

  Atatürk Hakkında Bilinmeyenler

  * Atatürk`ün dünyada `başöğretmen` sıfatlı tek lider olduğunu, * Bir geometri kitabı yazdığını. Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasını bu yazdığı kitapla bizzat Mustafa Kemal olduğunu, * Bir röportajda "Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?" diye sorulur, Atatürk: "Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı. Biz müracaat...
 3. Mustafa Kemal Hakkında 30 Özel Şey

  Mustafa Kemal Hakkında 30 Özel Şey

  1."ATA" LAFINI SEVMEZDİ "Atatürk" hitabını ilk kez dönemin Türk Dil Kurumu Başkanı bir konuşmasında kullanmış, Mustafa Kemal de çok beğenerek soyadı olarak almıştı. Kendisine "Ata" diye hitap edilmesinden hiç hoşlanmazdı. 2.EN SEVDİĞİ YEMEK Manastır Askeri Lisesi yıllarından kalan bir alışkanlıkla hayatı boyunca en sevdiği yemek kuru fasulye ve pilav olarak...
 4. Şehzade Mustafa Dönemi Hakkında Neler Biliniyor ?

  Şehzade Mustafa Dönemi Hakkında Neler Biliniyor ?

  selamlar MM, ben tarih tutkunuyum, şehzade mustafa dönemi ilgimi çekti acaba şehzade mustafa dönemi hakkında bilgiler verebilirmisiniz, neler biliyoruz ?
 5. Mustafa Bekri Hayatı Hakkında Bilgiler

  Mustafa Bekri Hayatı Hakkında Bilgiler

  Bu konu; Mustafa Bekri Hayatı Hakkında Bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Kim Kimdir bölümümüzde bu sayfamızdan tanıtacağımız isim Mustafa Bekri Efendi. Mustafa Bekri hakkında ki tüm bilgiler için buyrun makalemize geçelim... Evliyânın büyüklerinden. İsmi Mustafa bin Ali bin Kemâlüddîn bin Abdülkâdir Muhyiddîn Sıddîki Bekrî’dir. Soyu Hazreti Ebû Bekr’e ulaşır. 1099 (m. 1688)...

Sayfayı Paylaş