1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale Şehitleri İçin Neler Söylemiş ?

  Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Atatürkün Çanakkale Şehitleri İçin Söyledikleri Atatürkün Çanakkale Savaşı İle İlgili Söyledikleri

  Sevgili melekeler, forumumuzun Atatürk köşesi, onun sanatla, sporla, hoşgörü ile ilgili söylediği sözlerle dolu ama bu yazımızda paylaşacağımız sözleri gerçekten tüyleri diken diken edici özellikte :) Bu makalemizde Atatürkün Çanakkale şehitleri için söyledikleri sözleri paylaşmak istiyoruz.. :)

  [​IMG]

  “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hâkim olabilir” 25 Nisan 1915 Conkbayırı.

  “Benimle beraber burada muharebe eden askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlenmeden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepinize hatırlatırım.” 3 Mayıs 1915 Arıburnu.

  “Bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sessizlik içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Göz yaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız, bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.” Çanakkale’de ölen düşman askerlerinin ailelerine hitaben, Atatürk’ün söyledikleri.

  “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”

   
Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale Şehitleri İçin Neler Söylemiş ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Atatürk İçin

  Atatürk İçin

  ATATÜRK İÇİN Afganlı kadınların gözlerini gördünüz mü? Korku mu vardı, Çaresizlik mi bilinmez, Ama bir eziklik ve bir hiçlik, Anlaşılması güç değil, Bir terkedilmişlik.. Atatürk ne yapmıştır anlamak için, Afganlı kadınların gözlerine bakın Ve düşünün önemini bir ülkeyi kurtaranın, Değerini o ülkede insan olmanın. Düşünmek yaşarken bir insan gibi, Dünü, bugünü, yarını, Anlamak...
 2. Çanakkale 1915 - (( ATATÜRK ARŞİVİ ))

  Çanakkale 1915 - (( ATATÜRK ARŞİVİ ))

  atatürk arşivi 1915 atatürk http://www.youtube.com/watch?v=FpXCsx7Gwqc
 3. Atatürk'ün yurdumuz için yaptıkları nelerdir

  Atatürk'ün yurdumuz için yaptıkları nelerdir

  Ulu önder Atatürk, yurdumuz için neler yapmıştır hangi alanlarda teşekkkür ediyorum.
 4. Atatürkün Çanakkale Şehitleri İçin Söyledikleri nelerdir lütfen yazın

  Atatürkün Çanakkale Şehitleri İçin Söyledikleri nelerdir lütfen yazın

  Arkadaşlar sizden bir ricam olacak acaba aranızda Atatürkün Çanakkale Şehitleri İçin Söyledikleri neler bilen var mı, varsa lütfen bu konuda bana bilgi verin.

Sayfayı Paylaş