1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Mustafa Kemal Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Aldığı Soyadını Biliyor musunuz ?

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Soyadı

Latife Hanımın Soyadı Nedir

Sevgili melekler, Soyadı Kanunu ile birlikte Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Soyadı ne oldu merak ediyorsanız bu sayfamızda Latife Hanımın Soyadı Nedir paylaşıyoruz sizlerle...

< Konu Resmi..>

Mustafa Kemal Atatürk'ün eşi olan Latife Hanım 2,5 yıl süresince Atatürk ile evli kalmıştır. Soyadı Kanunu ile ilk soyadı alanlardan biri olan Latife Hanımın kanundan sonra soyadı Uşşaki olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Eşi Latife Hanımın Aldığı Soyadını Biliyor musunuz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nostradamus Biliyordu - Atatürk'ün Gizemi

Nostradamus Biliyordu - Atatürk'ün Gizemi

Almanya ile birlikte, Birinci Dünya Savaşı'na giren Osmanlı İmparatorluğu her şeyini kaybetmiş durumda idi. 30 Ekim 1918'de imzaladığı Mondros mütarekesi ile Türk topraklan işgale uğruyordu. Kısacası, Osmanlı İmparatorluğu topraklarını kaybettiği gibi yavaş yavaş tarih sahnesinden de silinmeye başlamıştı... İstanbul'un işgal edildiği günlerde, İstanbul'a dönen Mustafa Kemal düşman...
  2. Atatürk'ün Babası Nereli biliyor musunuz

Atatürk'ün Babası Nereli biliyor musunuz

Selam arkadaşlar acaba aranızda Atatürk'ün Babası Nereli bilen var mı bilgisi olan varsa bana Atatürk'ün Babası Ali Rıza Bey hakkında bilgi verirse sevinirim.
  3. Atatürk'ün Babası Ne Zaman Öldü biliyor musunuz

Atatürk'ün Babası Ne Zaman Öldü biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba Atatürk'ün Babası Ne Zaman Öldü bilen var mı ? Atatürk'ün Babası Ali Rıza Bey Ne Zaman Öldü biliyorsanız bana ölüm tarihi ile ilgili kısa bilgi verin lütfen!
  4. Atatürk'ün Cenaze Namazı Neden Camide Kılınmadı biliyor musunuz acaba

Atatürk'ün Cenaze Namazı Neden Camide Kılınmadı biliyor musunuz acaba

Merhaba arkadaşlar ben bir şeyi çok merak ettim acaba Atatürk'ün Cenaze Namazı Neden Camide Kılınmadı bu konuda bilgisi olan varsa bana yazsın lütfen.
  5. Mustafa Kemal Atatürk'ün Eşi Fikriye Hanımın Acı Dolu Hayatı

Mustafa Kemal Atatürk'ün Eşi Fikriye Hanımın Acı Dolu Hayatı

Atatürk'ün Eşi Fikriye Hanım Kimdir Atatürk'ün Eşi Fikriye Hanımın Biyografisi Sevgili melekler, ömrü Atatürk'ü sevmekle geçmiş ancak Latife Hanım tarafından hep dışlanmış bir kadın olan Atatürk'ün Eşi Fikriye Hanımın Biyografisi ile ilgili kayıtlı bilgiler şöyle.... Fikriye Hanım (d. 1887, Yenişehr-i Fener - ö. 31 Mayıs 1924, Ankara), Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın ikinci eşi...

Sayfayı Paylaş