1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mustafa Kemal,yüreklerimizde ki sevgi,

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Mustafa Kemal,yüreklerimizde ki sevgi, Kanımızda ki kıvılcım, Canımızda ki ruh,
    Dilimizde ki hece,
    Alnımızda ki gurur,
    Mustafa Kemal bir büyük dava...

Mustafa Kemal,yücelerde bir bayrak,
    Gönüllerde taht,
    Dillerde marş,
    Cumhuriyete ad,
    Ulusumuza rehber...

Mustafa Kemal,geleceğimizin umudu,
    Çağdaş uygarlığın sönmeyen yıldızı,
    Mustafa Kemal özgürlüğümüz,
    Çocuklarımız,gençliğimiz,
    Mustafa Kemal herşeyimiz...

Mustafa Kemal,yolumuzda ki aydınlık,
    İçimizde ki ışık,
    Ruhumuzda ki enerji,
    Türkün sonsuza dek sürecek sevdası,
    Mustafa Kemal Atamız,en büyük TÜRK,
    Mustafa Kemal ATATÜRK...

Mustafa Kemal,yüreklerimizde ki sevgi, konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. MUSTAFA KEMAL sin

MUSTAFA KEMAL sin

Siyahın beyaza özlemini Dindirdin içimizde Kurtardın yedi rengi Kavsi kuzahın çerçevesinden Bize ümit bize vatan bize can Nabzımıza kan verdin Sidin geceyi ufkumuzdan Bulut bulut yağdı mutluluk Vatan topraklarına Özgürlüğümüz seninle büyüdü Deniz,deniz,ova, ova, dağ,dağ Seninle bayraklaştı alnımız Sen öldün Türk milleti sağ Hem de dipdiri ayakta Türküm diyen herkes eserinle...
  2. Mustafa Kemal demek,

Mustafa Kemal demek,

mustafa kemal demek atatürk demek şiiri mustafa kemal özgürlük ne özgürlük sözleri Mustafa Kemal demek, Kafalardan cahilliği silmek. Geçmişi hiç unutmadan Gelecekler tarafından sevilmek Mustafa Kemal demek, Kendini bilmek. Türkiyemiz için uykusunu bölmek. Mustafa Kemal demek, Hak davada yiğitçe ölmek. Mustafa Kemal demek:Barış, Vatanı savunmaktır, karış karış. İnsanlığa faydalı...
  3. Mustafa Kemali Düsünüyorum

Mustafa Kemali Düsünüyorum

MUSTAFA KEMAL'İ DÜŞÜNÜYORUM Mustafa Kemal'i düşünüyorum; Yeleleri alevden al bir ata binmiş Aşıyor yüce dağları, engin denizleri, Altın saçları dalgalanıyor rüzgârda, Işıl ışıl yanıyor mavi gözleri... Mustafa Kemal'i düşünüyorum; Yanmış, yıkılmış savaş meydanlarında Destanlar yaratıyor cihanın görmediği Arkasından dağ dağ ordular geliyor Her askeri Mustafa Kemal gibi. Mustafa...
  4. Mustafa Kemal ATATÜRK....

Mustafa Kemal ATATÜRK....

MUSTAFA KEMAL Dünyada tabiatın binbir tecellisi var, Korkunç olursa kıştır,munis olursa bahar. Görmüşe benzer mi hiç bahsetsem ikisinden Birinin tipisinden, ötekinin sisinden. Bazen durgun denizin görürüm taştığını, Yükselen dalgaların göğe yaklaştığını, O dalgalar ki yılda yalnız bir gün şahlanır, Şahlandı mı ne kıyı, ne koy, ne yelken tanır.. Engini alt üst eden bu rüzgarların adına,...
  5. Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk'ün çocukluk ve gençlik anıları nelerdir ?

Sayfayı Paylaş