Mutfağımda hangi mutfak modeli daha kullanışlı olur?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Mutfağımda hangi mutfak modeli daha kullanışlı olur?
Mutfak dekorasyonları bayanların özendikleri dekorasyonlardandır. Mutfağınızda şık bir ortam yakalamak istiyorsanız mutfakta alan zenginliğinize göre en doğru mutfak model uygulamasını gerçekleştirmeniz gerekir. Mutfağınızda yakalayacağınız modele göre mutfak dolabınız ve mutfağınızda size kalan alandan faydalanma fırsatınız olur. Sizlerin tercihinize göre şekillenecek olan mutfağınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz hususuna bu yazım ile çözüm bulmaya çalışmak istiyorum.

Aşağıda yer alan resim galerimde farklı mutfak modellerine yer verdim sizler için. Ada mutfak, oval mutfak, L mutfak, U mutfak, hazır mutfak dolaplarının yer aldığı resimlerde farklı şekillerde ve genişlikteki mutfaklarda nasıl uygulama yapabilirsiniz sorusuna cevap bulmaya çalışıyorum. Mutfak modellerini inceleyerek sizin alan durumunuzu göz önüne alarak hangisinin size uygun olduğuna yanıt bulabilirsiniz. Aynı zamanda hangi mutfak tipinde sizlerin ne gibi rahatlıklarla karşılaşacağınız konusuna yanıt bulabileceksiniz.

Mesela U mutfak tipi hangi alana daha uygundur? U mutfak tipi dar mutfak alanlarına uygun olduğu gibi aynı zamanda ince uzun mutfak tiplerine de uygundur. Tıpkı U harfini canlandıran dolap modeli görünümü ile mutfağınızda nereye dönseniz mutfak dolabı ile karşılaşacak ve eşyalarınızın ortada kalma durumuna dur diyebileceksiniz. En altta yer alan resimde bunu net bir şekilde görebilirsiniz.

Ada mutfak tipinde ise genel tercihler arasında yer alanlardandır. Ada mutfakta yemek yeme alanı ortada yer alırken hazırlık aşaması sonrası yemek yenecek yer arama derdine son diyebileceksiniz. Mutfakta yemek hazırlık alanında da size yetecek bir hazırlık alanı ile karşı karşıya kalabileceksiniz. Aynı zamanda ocağın yeme alanı bölümünde bulunuyor oluşu ile servis etmede sıkıntı yaşamadan işinizi kolaylaştırabileceksiniz.

L mutfak tipi de hem dar hem geniş mutfaklarda kullanışlı alan yakalamanıza yardımcı olur. Geniş mutfağınızda mutfak dolapları bakımından kullanışlı ve geniş alan yakalayabilirsiniz. Mutfak dolabının bir tarafta kullanım bakımından en kullanışlı tezgahın bir tarafta olduğu bu mutfak modelinde mutfak dekorasyonlarınız olabildiğince kaliteli olacaktır. Sizin alanınıza göre karar verme zamanınız geldiyse yeni bir ev yaptırırken size en uygununu seçerek uzun ömürlü fonksiyona sahip mutfağa sahip olabilirsiniz.

2014-modern-mutfak-modeli.jpg
Çok-şık-kullanışlı-mutfak-modelleri.jpg
kullanisli-ada-mutfak-modelleri.jpg
l-mutfak-modelleri-3.jpg
Mutfak-Dolabı-Natura-1030x773.jpg
yeni-moda-mutfak-dolapları.jpg
 
Üst