Mutfak dolabı nasıl boyanır

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Mutfak dolabı nasıl boyanır
Mutfağımızda değişiklik zamanı hanımlar. Hazır yaz yaklaşıyor hem de kendinize meşgale arıyorsunuz zevkinize göre bir mutfak dolabı görünümü yakalamaya ne dersiniz? Pek çok bayan için değişimle gelen mutluluk çanlarının çaldığı mutfak sahalarını yakalayabilmeniz adına buradayız. Ahşap mutfak dolaplarının değişimlere uğrayıp mutfakta daha iç açıcı ortamlar oluşturabileceği gerçeğini sizlerin o güzel ellerinizle mümkün olabileceğinden bahsedeceğim bu yazıda. Ben ahşap boyama kursuna gitmiş biri olarak bu işin hem zevkli hem de enerjinizi boşaltabilecek son derece zevkli bir iş olduğunu söyleyebilirim. Önceki yazılarım arasında yer alan evde mobilya nasıl boyanır konulu yazımdan da faydalanarak fikir edinebileceğiniz bir konu bu. Siz de mutfak dolaplarınızda yeniliğe yer açıcı davranma hususunda girişimde bulunma niyetindeyseniz çok fazla zaman kaybetmeyin. Size sunacağım örneklerle birlikte resim galerimde göze hoş gelebilecek tüyoları mutfağınızda deneme ayrıcalığını düşünmeye başlayın. Ruhunuzu yansıtacak çıkartmalar, renkler, çerçevelerle dolu harika mutfak dolaplarına sahip olabilmek elinizde.
IMG_9315.JPG

Renk konusunda tamamen sizin seçimine bağlı bir boya tercihi, ince ve kalın rulo tercihiyle mobilyanızda değişime başlayabileceksiniz. Tabii öncesinde dolap içindeki malzemeleri boşaltarak temizlemelisiniz. Daha sonra pürüzsüz zemin hazırlığı için zımparalama gerçekleştirip nemli bez ile temizleme işlemi gerçekleştirmelisiniz. Hazır dolgu karışımıyla ilgili kısımlarda doldurma işlemi gerçekleştirip tekrar zımparalamaya geçebilirsiniz. Su bazlı boya tercihi ahşap yüzeylerde en doğru tercih olacaktır. Boyama işleminizde tek katı sürdükten sonra kurumaya bırakın. Ardından ikinci katı sürün. Çerçeve yapmaya ihtiyaç duymayacaksanız boyama işleminin hiçbir zorluğu yoktur. Ama dolaplarınızda kenar kısımlarında daha açık ve daha koyu ton tercihiyle çerçeve belirtecekseniz biraz dikkat gerektiren bir boyama işlemi olabilecektir. Küçük bir rulo fırça ile retüş geçmek sizin için kolay olabilecektir.
maxresdefault.jpg

Üst resime bakacak olursanız pembeli beyazlı mutfak dolapları çok şirin olmamış mı? Bence gayet güzel. Tabii ilk renk biraz koyu olduğu için açık renge çevirmek daha zordur. Bu konuyu da unutmamak gerekir. İnşallah açık tonlarda bir mutfak dolabı üzerinde bir değişim gerçekleştireceksinizdir de fazla zahmete girmenize gerek kalmaz.
mutfağım.JPG

mutfak dolaplari ve fayans nasil boyanir (3).jpg

Mutfak Dolapları ve Fayans Nasıl Boyanır.jpeg
 
Üst