Mutfak dolabı renk seçimim ne olmalı?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Mutfak dolabı renk seçimim ne olmalı?
Mutfak dekorasyonlarında değişim isteyenler için harika bir değimdir mutfak dolapları. Dolapları değiştirip mutfağınıza hem fonksiyonellik hem de farklı renk alternatifleri katabilirsiniz. Mutfak dekor değişiminizde dolapların zengin depolama alanları ile işinizi daha pratik yapabilirsiniz. Mutfağınızda göstereceğiniz özen ile işlerinizi kolay bitirebilme fırsatları da sizlerle olabilecek.

Gelelim renk seçimine. Mutfağında düzenim yerinde diyen bayanlar söyleyin bakalım iş yaparken ruhunuz sıkılıyor mu? Özgürlüğün tadını hissedebiliyor musunuz? Sizi canlandıracak renklerden olan turuncu, kırmızı ya da mürdüm gibi renkleri tercih ederek her daim enerjik bir hava yakalayabilirsiniz. Dilerseniz beyaz ile her detaya uyum sağlamayı tercih edebilirsiniz. Lake mutfak dolapları parlaklıkları ile mutfak dekorasyonunuzda göz alıcılığı elden bırakmayacaktır. Bana sorarsanız mutfağınızda ahşap sıcaklığını hissetmek en doğru seçim olacaktır. Evinde sade ve doğal görünüm isteyenler ahşap renkler ve doğal ahşap görünümler ile country tarzı benimseyen görünümlere de yer verebilirler.

Hazır mutfak dolapları da seçiminiz olabilir. Kelebek, İkea, Koçtaş gibi mağazalardan sipariş ederek monte edilerek mutfağınıza yerleştirilen bu hazır mutfak dolapları da mutfak alanına göre şekil kazanacaktır. Bu tarz hazır mutfak dolapları farklı birçok renk seçeneği ile tercihi size bırakmaktadır. Dar alanlarda açık renk tercih ederek ferah görünümler yakalayabilirsiniz. Geniş alanlar için daha koyu tonlar tercih edilebilir.
Ama bana sorarsanız hem dar hem de geniş mutfaklar için ideali açık tonlar. Hele bir de ayna gibi yansıyan parlak dolap seçerseniz ferahlık mutfağınıza ben egemenim diye bağırabilecektir:D

Mutfak görünümlerinizde size fikir olabilecek örnekler ile resim galerim ile sizlere yardımcı olmaya çalıştım. Bu resimlerden faydalanarak mutfak dekorunuzdaki tüm mutfak dolabı görünümlerinde nasıl etkilerle karşılaşabileceğiniz ile birkaç öneri edinebilirsiniz. Marangozdan faydalanarak kendi tasarladığınız bir mutfak dolabı içinde evinizde yer açabilirsiniz. Rengi ve tasarımı ile bu seçim de tamamen size ve dekor anlayışınıza kalmış. Keyifli seçimler. Kolay gelsin…

3.jpg
acikmutfak6.jpg
kırmızı-mutfaklar.jpg
Lake-Mutfak-Dolaplari-03.jpg
Lake-Mutfak-Dolaplari-11.jpg

Son düzenleme:
Geri