1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.162
  Beğenilen Mesajlar:
  2.277
  Ödül Puanları:
  113

  Mutfak Dolapları Nasıl Boyanır?

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Yıllardır aynı mutfağı kullanan kadınlar mutfak dolaplarını yenilemek isteyebilirler. Mutfak dolaplarını yenisiyle değiştirmek içinse yeterli bütçe her zaman olmayabilir. Biz de bunun için sizlere mutfak dolaplarını değiştirmeden mutfak nasıl yenilenir onu anlatacağız.
  Ev hanımlarının en çok vakit geçirdiği yerlerden biri mutfaktır. Gerek mutfak gereçleri olsun, gerekse de tabak çanak olsun, mutfaktaki tüm eşyayı ortadan kaldıran şey mutfak dolaplarıdır. Bir mutfağın düzenli ve güzel görünmesi dolaplarıyla mümkündür.


  < Konu Resmi..>


  Estetik olarak ne kadar hoş görünürlerse, mutfak da o kadar neşeli olur ve sıkıcı olmaktan çıkar. Dediğimiz gibi dolapları değiştirmek pahalı olabilir. Bunun yerine mutfak dolaplarınızı dilediğinizi gibi istediğiniz renk ve desenlerle boyayarak yenileyebilirsiniz. Üstelik değiştirmek için harcayacağınız paradan çok çok daha ucuza getirebilirsiniz.


  Bu işlemi yaparken gereken malzemelere bir göz atalım.


  Kullanmak istediğiniz renkte boya.

  Boyama işlemi için boya fırçası ve rulo.

  İstek dahilinde ve gerekmesi durumunda vernik.

  Yağ bazlı astar boya

  Lastik eldiven ya da benzer çeşitte bir çift eldiven.

  Dolapların üzerindeki lekeleri çıkarmak için kullanabileceğimiz Trisodyum Fosfat. (Suda

  çözünen iyonik tuzdur, lekeler için çözelti özelliği vardır.)

  İhtiyaç duyulduğu kadar bez.

  Zımpara (180 ya da 220 numara).

  Maskeleme bandı.

  Yenilemeye başlayalım

  Öncelikle dolaplardaki kapaklar ve çekmeceler çıkarılır. Dolap ve çekmecelerin kulpları da sökülür. Cam ya da menteşeler maskeleme bandıyla kapatılır.


  Çıkarılan parçalar ve dolap güzelce temizlenir. Trisodyum Fosfat bu işlem için kullanılır ve kuruması için biraz beklenir. (Bez yardımıyla işlem gerçekleştirilebilir.)


  Verniklenmesi gereken parçalar zımparayla düzeltilir.


  Yağ bazlı astar boya, rulo veya fırça yardımıyla sökülen parçalara uygulanır.


  Astar boya işlemi tüm parça ve dolaplara uygulandıktan ve kuruduktan sonra esas boyama işlemi uygulanır.


  Boyama işlemi, dolapların önceki rengine bağlı olarak birden fazla uygulanmayı gerektirebilir.

  Boyama işlemi bittikten sonra kurumaya bırakılır. (Bir gece yeterlidir.)


  Boyama işlemi bitti ve geriye sadece kapak ve çekmeceleri yerlerine yerleştirmek kaldı. Önce kapak ve çekmecelerin kulpları takılır. Camlar ve menteşelerdeki maskeleme bantları dikkatle çıkarılır. Ardından sökülen parçalar yerlerine takılır. Artık yenilenmiş mutfak dolaplarınızın keyfine varıp, çıkardığınız işle gurur duyabilirsiniz.

   
Mutfak Dolapları Nasıl Boyanır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mutfak dolapları:

  Mutfak dolapları:

  en güzel mutfak dolapları küçük mutfaklar için dolap modelleri mutfaklar dolapları l mutfak l dolap modelleri Mutfak dolapları: Küçük mutfaklar için (14 m² ya da daha küçük) en az 365 cm., geniş mutfaklar için ise (14 m²′den daha büyük) en az 475 cm. dolap ön yüzey genişliği gerekir. Tezgah üstü mutfak dolapları en az 30 cm. derinliğe, 75 cm. yüksekliğe sahip olmalıdır. 180 cm. uzunluğunda...
 2. İtalyadan Mutfak Dolapları

  İtalyadan Mutfak Dolapları

  italyan mutfak dolapları, 2011 mutfak dolapları, resimleri, modelleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. italyanların muhteşemm mutfak dolaplarını sizn için ayaklarınıza getiriyoruz melekler :D:D beyaz sade ve şık tasarımları ile göz dolduran bu mutfaklarda yemek yapılmazmı bee :D:D ben olsam hiç ayrılmam bu mutfaklardan:D:D
 3. mutfak dolapları

  mutfak dolapları

  eviniz için mtfak modelleri ve aklınızdakını uygulamalı olarak yapabılcegınız bır yer ( İmalatdan Satış ) yayla bahçelievler/istanbul
 4. Kullanışlı mutfak dolapları

  Kullanışlı mutfak dolapları

  Ahşap mutfak dolabı Konforlu mutfak dolabı Bu ahşap rengi mutfak dolabı harika. Çokta kullanışlı.Ahşap rengiyle ayrı bir uyum yakalanmış. Çocuğunuzla birlikte mutfakta nefis yiyecekler hazrlamak hoş bir duygu olsa gerek. Tabiki çocuk güvenliği için çocuğunuzu mutfakta tek başına bırakmamalısınız.
 5. En ideal mutfak düzeni nasıl olmalıdır?

  En ideal mutfak düzeni nasıl olmalıdır?

  Mutfak dekorasyonları en önemsenen alan zenginliklerindendir. Mutfak düzeni denildiği zaman farklı mutfak biçimlerinin yanı sıra değişik depolama alanları da akla gelebilmektedir. Düzenli bir mutfak ya da mutfakta düzenleme nasıl olmalıdır sorularına cevap bulmak amacı ile yapacaklarınızı göz önüne alarak düşünebilirsiniz. Mutfağınızda bir yenilikse düşünceniz evinizde mutfağınızı yeri ya da...

Sayfayı Paylaş