Mutfak Masalarını Güzelleştirin!

Mutfak Masalarını Güzelleştirin!
şık mutfak masaları
Masalarımız güzelleşsin yemeklerimiz lezzetlensin...


Kahvaltı, akşam yemeği, yemek sonrası çay keyfi derken evdeki zamanın büyük bölümü mutfak masasının etrafında geçer. Hazırladığınız yemeklerin daha ilgi çekici, mutfağınızın daha şık olması için mutfak masanızı güzelleştirebilirsiniz.
Mutfak Masalarını Güzelleştirin!


Öncelikle mutfağınızın büyüklüğüne göre masa şekli seçimi yapmanız gerekir. Evinizin büyük bir mutfağı varsa, yuvarlak masaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mutfağınız küçük ise, duvara monte edilen kare masalar ya da dikdörtgen masaları tercih etmelisiniz.
Mutfağınızdaki tüm renklerle uyum sağlayabilecek renk beyazdır. Dinginlik, huzur ve güvenin ifadesi beyaz; mutfağınızı aydınlatacaktır. Beyaz masanıza farklı duygular yansıtmak istiyorsanız amerikan servislerden, renkli tuzluklardan yararlanabilirsiniz. Canlılık istiyorsanız kırmızı tonları, ferahlık istiyorsanız yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz.
Mutfak masasının etrafını sarmalayan sandalyeler ise dekorasyonda kullanabileceğiniz aksesuar niteliğinde eşyalar. Tabaklarınız, tuzluklarınızla uyumlu renklerde alacağınız ya da kendi evinizde hazırlayabileceğiniz sandalye kılıflarıyla hoş bir hava yakalayabilirsiniz.
Canlı çiçekler hem ortamdaki oksijen havasının artırır hem de bulunduğu yeri güzelleştirir. Masanızın sık kullanmadığınız bölümüne bakımı kolay, şık bir saksının içinde menekşeler ya da vazo içinde güller yerleştirebilirsiniz. Çiçek yetiştirmenin ruhsal durum üzerinde de olumlu etkili olduğu biliniyor.
Mutfak masasının beyaz olması sadece dekoratif değildir. Masanın mobilya türü lake olduğunda nemli bir bezle kolayca temizleyebilirsiniz.
 
Üst