Mutfak Ocağı En İyi Nasıl Temizlenir?

Mutfak Ocağı En İyi Nasıl Temizlenir?
mutfak ocağı nasıl temizlenir
mutfak ocağı temizleme
mutfak ocağı
Sevgili melekler, mutfakta en sık yağlanan ve temizlemesi insanı sinir eden yerlerin başında ocaklar gelir. Yemek yaparken sürekli kirlenen ve yağlanan mutfak ocaklarınızın pratik bir şekilde temizlenmesi için aşağıdaki önerileri dikkate almalısınız...

Ocak temizliği için öncelikle ocağın gözlerini ve tencere konulan kısımlarını çıkartın. Daha sonra temizlik malzemesinin bulaşmaması için ocakların çakmaklarını streç film veya peçete ile sıkıca sarın.

Krem temizleyiciyi tüm ocağı yayılacak şekilde dökün. Daha sonra mutfak beziyle dağıtın. Birkaç dakika kirlerin kabarması için bekleyin. Mutfak bezini yuvarlak hareketlerle uygulayarak ocağı silin. Eğer kirler inatçıysa ovmanız gerekebilir, bu durumda kaliteli bir mutfak bezi kullanarak ocağın temizlik sırasında çizilmesini önleyebilirsiniz.

Ocak gözlerini bulaşık makinesinde yıkayabileceğiniz gibi krem temizleyici veya bulaşık deterjanı ile de temizleyebilirsiniz. Gözleri temizledikten sonra ocağa yerleştirmek için mutlaka tam olarak kurumasını bekleyin.

Ocağınız ankastre çelik bir ocaksa özel çelik temizlik malzemeleri kullanmalısınız. Bu sayede ocağınız daha parlak olacaktır.
 
Üst