Mutfak tadilatı ne kadara mal olur ne kadar sürer?

Mutfak tadilatı ne kadara mal olur ne kadar sürer?
Mutfak tadilatı ne kadara mal olur mutfak tadilatı ne kadar sürer ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

MUTFAK TADİLATI YAPTIRMAK MALİYETLİ Mİ?


Mutfaklar en çok kullandığımız alanların başında geldiğinden sık sık dekorasyon yaptırma ihtiyacı hissedebiliyoruz. Mutfakların özellikle her sezon değişen yeni trendlere uyum sağlamak isteyen ev sahipleri de bu yeniliklerden faydalanmak için sık sık tadilata gidebiliyor. Siz yeni evleniyor ya da evinizi değiştirme planınız varsa nasıl başlarsınız ne kadar sürer bir mutfak tadilatı neye mal olur bir mutfak tadilatı tamamı hepsini sizler için araştırdık. Mutfağınızın büyüklüğü ihtiyaçlarınız her türlü detay için sıkı bir tadilat planı gerekiyor. Tabii ki bu sizin kendi başınıza yapabileceğiniz bir iş değil. Profesyonel bir yardım almak en doğrusu olacaktır ki işin en doğrusunu onlar zaten yapacaklardır. Sizin ihtiyaç ve isteklerinize uygun bütçe çıkarıp uygun bir mutfak tadilatı yerine getireceklerdir. Mutfak tadilatı maliyetli mi derseniz elbette bir mutfakta olması gereken her şeyi düşünürsek biraz maliyet gerektirecektir ama bunun da aşamaları vardır. Bütçenize uygun sıradan bir mutfak için daha az maliyet gerekirken daha lüks malzemenin en kalitelisini pahalısını kullanmak istediğinizde fiyat farkı ile yüzleşirsiniz.

mutfak tadilati ne kadara mal olur.jpg


MUTFAK YENİLERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Mutfak yenilerken öncelikle size uygun bütçe ne kadar onu ortaya çıkarmalısınız. Yine mutfağın temel unsurlarından olan mutfak dolabı tezgah arası fayans ve tezgah üçlemesini iyice araştırmadan karar vermeyiniz. Bu unsurlar belki de yıllarca kullanabileceğiniz malzemeler olduğundan sık sık değiştirme imkanı bulamayacağınız unsurlardır. Bir mutfağı en verimli şekilde kullanabilmek için mutfağın ölçülerine bağlı olarak her alanı verimli kullanmak gerekir. Daha planlı bir mutfak dizaynı oluşturulmalıdır ki yaşam standartlarınızı da yüksekte tutsun. Özellikle mutfağınız çok eski ise size tavsiyemiz bölgesel değil mutfağın tamamında tadilat yaptırmanız. Bir mutfak tadilatı yaptırmaya hazırlanıyorsanız mutfak dolabı seçimi, tezgah arası, tezgah, zemin döşemesi, duvarlar için fayans, ışıklandırma gibi seçenekleri göz önünde bulundurup ince bir araştırma deryası içinde bulabilirsiniz kendinizi. Küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

komple mutfak tadilati.jpg


MUTFAK TADİLATI NE KADARA MAL OLUR?

Baştan başa bir mutfak tadilatı için fiyatlar konuşacak olursa ortalama sıradan bir mutfak tadilatı iç mimari çizim ve tadilat toplamı 7bin-15bin arasında seyrediyor. Lüks bir mutfak tadilatı istiyorsanız aynı şekilde iç mimari çizim ve tadilat toplamı 25bin-40bin arasında seyrediyor. Mutfak duvarı boyası ve tezgah maliyeti ortalama olarak 5bin- 18bin arasında seyrederken, lüks bir mutfak duvar boyası ve tezgah maliyeti ise 18bin-30bin arasıdır. Komple mutfak tadilatı süre bakımından bakacak olursak sıradan bir komple mutfak tadilatı 10-30 gün sürerken, daha detaylı ve pahalı bir mutfak tadilatı da 40 güne kadar sürecektir. Bu arada önem arz eden bir konu da mutfak tadilatını yapacak mimarın işçilerin güvenilir olması sözlerinde durmasıdır. Özellikle sözleşme içerisinde tadilatın tüm şartları ne kadar süreceği ödeme nasıl olacağı her detay bulunmalıdır. Burada her konunun detaylı ve ince şekilde konuşulması çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Sorun çıkmaması adına bu şekilde ev sahibi ve çalışanlar arası diyalog önem taşımaktadır.

mutfak tadilati oncesi sonrasi.jpg
 
Üst