Mutfaklarınızın havasını değiştirecek dolap ve çekmece kulpları

Mutfaklarınızın havasını değiştirecek dolap ve çekmece kulpları
mutfak kulp modelleri, dolap kulp modelleri, en güzel mobilya kulpları, mutfak için kulp modelleri, çekmece kulpları

Bayanlar için evin en çok zaman geçirilen yeri şüphesiz ki mutfaklardır. Bayanların bu alanlan da geçirdikleri zamanı keyfe dönüştürecek en önemli detay ise mutfağın dekorasyonudur.

Bir evi satın alırken yada kiralarken bayanların en çok dikkat ettiği yer olan mutfakların günümüz de dekorasyonu diğer odaların dekorasyonu kadar önem taşımaktadır. Mutfak mobilya modelleri modern mutfak modelleri, avangard mutfak ve klasik mutfak modelleri olarak yer almaktadır. Özellikle avangard mobilya modelleri günümüz de birçok çiftin tercihi olarak ev dekorasyonun da yerini alıyor.

AVANGARD LÜKS BANYO DOLAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Mutfak dolabı modeliniz ne kadar kaliteli ve gösterişli olursa olsun kulp modellerinin mutfağınızın görselini olumsuz etkileyeciğini unutmayın. Bunun yanın da mutfak dolabı ve çekmece kulpları da mobilyanızın görselliğini tamamlayacak en önemli detaylardan biridir.

Mutfak dolabınızın rengine ve tarzına göre belirleyeceğiniz mobilya kulpları mobilyanıza uyum sağlayacağı gibi size de kullanım açısından konforu yaşatacaktır.


beyaz mutfak kulpları.JPG
çekmece kulp modelleri.JPG
dolap kulp modelleri.JPG
en güzel kulp modelleri.JPG
kulp modelleri.JPG
mobilya kulp modelleri.JPG
mobilya kulp örnekleri.JPG
mutfak kulp modelleri.JPGDolap ve çekmecelerin rahat bir şekil de açılıp kapatılması mutfak da zaman geçiren kişiye de etki edecektir. Kulp seçimi için ilgili mağazaya gittiğiniz de önünüze birçok kulp modeli çıkacağı için büyük kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Öncelikle mutfak mobilyanızın rengini ve tarzını göz önün de bulundurarak kulp seçiminizi ona göre yapmanız da fayda olacağını unutmayın!

BEYAZ MUTFAK DOLABI İÇİN NASIL BİR KULP SEÇMELİYİM?

Günümüz de bayanların gözdesi beyaz mutfak modelleri birçok evin mutfağın da yer alıyor. Kullanım açısından oldukça kullanışlı olan beyaz mutfak modellerinin avantajları hakkın da kısaca bilgi vermek gerekirse;

Bulunduğu odayı daha ferah, geniş ve aydınlık gösterecektir. Koyu mutfak dolabı renkleri özellikle leke ve parmak izlerini daha çok belli eder. Beyaz mutfak dolabı rengi bunun için size avantaj sağlayacak ve özellikle bayanların en çok şikayet ettiği bu konular da başınızı ağrıtmayacaktır.

Beyaz mutfak dolabı için kulp modellerine gelirsek, aslın da birçok kulp modeli beyaz renge uyum sağlayacaktır.Eğer mutfağınızın mobilya tarzı country tarz da ise özellikle eskitme ve bronz kulplar çekmece ve dolaplar da uyumlu duracaktır. Avangard beyaz mutfaklar da ise yine eskitme bronz ve bunun yanın da altın rengi gerçekten çok şık duracaktır.


KULP SEÇİMİN DE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN AYRINTILAR

Mutfak dolabı ve mutfak da bulunan çekmeceler gün için de en çok kullanılan yerlerdir. Mutfaklar da geçirilen zamanı göz önün de bulunduracak olursak bu alanın diğer odalara göre daha çok tozlanıp kirlendiğini söyleyebiliriz. Bunun için mutfak kulp modeli seçerken leke tutmamasına ve kolay temizlenmesine mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Piyasa da bulunan bazı mobilya kulpları girintili ve çıkıntılı modellere sahip olduğu için temizliği de zor olacaktır. Bu nedenle özellikle bu tür modeller mutfaklar için uygun olmayabilir.

Parmak izi ve lekelerin belli olmasını istemiyorsanız kulp modelleri arasından özellikle inox tarzı mobilya kulpları tercih edebilirsiniz. İnox kulp modellerinin leke tutmama ve parmak izi belli etmeme gibi özellikleri bulunmaktır. Kulp modelleri seçerken modelin sivri olmamasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Mutfaklar da olası bir kaza yaşamamak için daha kullanışlı ve pratik kulplar sağlıklı olacaktır.
 
Üst