1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Mutlu Olmanın Yolu Nedir Sizce ?

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  mutlu olmanın sırları mutlu olmanın yolları
  mutlu olmanın formülleri
  Kendi kendimize mutlu olmanın yolları nedir diye arar dururuz melekler ama aslında mutluluk tamamen beynimizde gizlidir. Elbette ki imkansız hayallerde ve olmayacak umutlarda gizli olmamalı mutluluğumuz. Sevdiklerimizden göreceğimiz bir tebessüm, bir çift tatlı söz yeterli olmalı. Küçük şeyler mutlu etmeli bizi. Hiç unutmama Sinan Çetin 'in çok güzel bir sözü vardır, eşinizden bir bardak çay dahi beklentiniz olmasın ki, o size bir bardak çay getirdiğinde dünyanın en mutlu insanı olasınız. :) İşte naçizane mutlu olmanın sırları listemiz...

  [​IMG]


  -Mutlu olmak için, önce kendinizi sevin. Aynaya bakın, yüzünüzün her bir parçasına dokunun ve size ait olduğu için onu benimseyin , ona özen gösterin.

  -En iyi yanlarınızı bir kağıda yazın ve dolabınızın üstüne veya yatak odanızın kapısının arkasına asın. Kendi değerinizin ne olduğunu hiç unutmayın.

  -Egonuzu da o kapının arkasında bırakın. Herkes , sizin gibi bir insan, ondan üstün olduğunuzu düşündüren şeylerin maddi gücünüze dayalı olmadığından emin olun.

  -Sizin kendinize verdiğiniz değer ne ise ; karşınızdakinin gözünde açılış notunuz da o olur.Artık o sizi tanıdıkça onun üzerine ekleyecektir.Eksilmesine izin vermeyin.Çünkü siz kendi değerini bilen, ona sahip çıkansınızdır artık.

  -Amacınıza giden yolu hedeflere bölün.Her bir hedefinize ulaşmak için sadece arzulamayın isteyin ve yapın.Çabalayıp da yapamadığınıza üzülmeyin.

  -Yüzünüz hep gülsün.İçiniz de sevgiyle çoşsun.Hayatın bizim veya sevdiklerimiz için hangi aralıkta son bulacağını bilmiyoruz.Birine bağırmadan, kalbini kırmadan veya surat asmadan önce bir kez daha düşünün.

  -Keşkelerinize bir hoşçakal deyin.Su akar ve yatağını bulur.Elinizde olmayan için üzülmek yerine şu an avuçlarınızda olana odaklanın.

  -Hayatımız bir yandan da büyük bir enerji kaynağı.Geçmişte de yaşayarak enerjinizi boşa harcamayın.Enerjinizi bugüne harcayın.Çünkü siz bugün, şu an içinde bulunduğunuz anda yaşıyorsunuz.Bir saniye sonra belki siz de , takılıp kaldığınız geçmiş olabilirsiniz.

  -Çok sevin ama kimseyi de sevginizle boğmayın.Sevginizi göstermenin başka yollarını da bulun.Eşinizin veya sevdiğinizin yanından geçerken elinizi hafifçe omuzuna dokundurmak veya ensesini okşamak, o akşam hiç aklında olmayan çok sevdiği yemeği yapmak , bir dilim kekin üzerine bir mum koyup dilek tutup üflemesini istemek , elmalı şeker alıp ağzını tatlandırmak , gönlüne dokunmak.

  -Gözlerinizin içi de gülsün, o güzel ağızınızın güldüğü gibi.Gülün hep gülümseyin.Hayat ne güzel olurmuş göreceksiniz.Sevdiklerinizi sadece bir gülümseme ile nasıl mutlu edeceksiniz görecek ve çok şaşıracaksınız.
   
Mutlu Olmanın Yolu Nedir Sizce ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İŞ te Mutlu Olmanın Yolları

  İŞ te Mutlu Olmanın Yolları

  hayatta mutlu olmanın kuralları okulda mutlu olmanın yolları okulda ve başarılı yolları Zaman değişiyor, insanlar değişiyor,teknolojinin değişmesi ile insanlar yasam ve çalışma tarzlarını da değiştiriyorlar,24 saat yedi gün acık bir mağaza gibi hepimiz aranmayı çağrılmayı bekleriz.riz. İşte hayatımıza yön verecek 6 altın kural; 1) Motivasyon Başarının Anahtarıdır İnsanin kişisel...
 2. ofiste mutlu olmanın 10 yolu

  ofiste mutlu olmanın 10 yolu

  güzel olmanın 10 yolu Yıllardır çalışıyorsunuz ve rutin hayatınızdan çok sıkıldınız. İşte size iş yerinde mutlu olmanızı sağlayacak öneriler... Türkiye’de hizmet vermeye başlayan online kariyer ağı Monster, adayları yalnızca kendilerine uygun, hayalini kurdukları şirketlerin iş fırsatları ile buluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda onlara kariyer hayatlarında ve kişisel gelişimlerinde rehberlik...
 3. Sizi hayatta neler mutlu eder?

  Sizi hayatta neler mutlu eder?

  beni ne mutlu eder Sizi hayatta neler mutlu eder? Ah aman Allah’ım beni en çok şaşırtıcı güzel ani haberler mutlu eder. Hayatta hiçbirşeye olan inancınızı yitirmeyin. O insanın içindeki mutluluk tohumları var ya onları hep yeşil tutun. İsteklerinize dur demeyin hayallerinize dur demeyin. Hayallerinizi büyütün besleyin ve gerçekleşmesi için adımlar adın. Hedefinize giderken vazgeçmemeniz...
 4. derdim var diyene mutlu olmanın yolları

  derdim var diyene mutlu olmanın yolları

  neşeli olmanın yolları mutlu olmanın yolları mutlu video strese karşı dayanıklı neşeli sırları Bilim adamlarına göre mutluluk öğrenilebilir. Yani alın yazısı ile ilgili olmadığını söylüyorlar. Mutlu olmak için herkes çeşitli yollar buluyor. Bir başka deyişle lotodan milyarlar çıkmasına veya genlere ihtiyaç yok. İsteyen insanlar mutluluğu gevşeyerek, dokunarak hatta bir küçük çoçuğun gülüşünde,...
 5. Hafız olmanın yolları nelerdir

  Hafız olmanın yolları nelerdir

  Hafız olmak için hafız olmanın şartları Merhaba Sevgili Melek'ler ve hafız olmanın şartları nelerdir diyen tüm bay ve bayan misafirler. Bu yazımızda hafız olmak için gerekli şartları açıklıyor ve hafız olmanın yolları hakkında merak edieln tüm bilgilere yer veriyoruz. Hafızlık için herhangi bir şart bulunmamaktadır, dileyen herkes hafızlık yapabilir. Namaz kılabilecek kadar Kur'an-ı...

Sayfayı Paylaş