Mutluluk Veren Yiyecekler

MeLOo

MeLOo

Daimi Üye
Üye
Mutluluk Veren Yiyecekler


evveet melekler hepimizin yaptığı bişeydir bu gergingen , strestliyken, mutsuzken atıştırıp durmak :D:D Tabi o an bize her ne kadar iyi gelse de sonrasında bize basen, göbek olarak geri dönüş oluyor malesef :D Tülin Şahin de ruh halimize göre neler yiyebilceğimizi sıralamış :) valla ben çok sevdim bu listeyi bi de siz bakın bakalım :)

Mutsuz, heyecanlı, stresli, uykusuz, yorgun, öfkeli… Ruh halinizi değiştirmek, kendinizi daha iyi hissetmek için buzdolabındaki mutluluk kaynaklarına yakından bakmaya ne dersiniz?

Tülin Şahin’den mutluluk veren yiyecekler önerileri!

Gerginlik Anında


Esmer ekmek, makarna, sebze veya meyve yiyin. Gergin anlarınızda kırmızı etten uzak durun! Gerginliğinizi tetikler!

Keyfiniz Yoksa

Kendinizi ödüllendirin. Pizza, döner, hamburger, makarna, tatlı... Canınız ne istiyorsa onu yiyin. Göreceksiniz işinize daha keyifle dönmüş olacaksınız!


Yorgun Hissediyorsanız


Bir tane muz yiyin. Kokusu ve tadı sizi anında canlandıracaktır! Veya taze sıkılmış bir meyve suyu için.


Mideniz Ağrıyorsa


Hemen bir çayın içine bal ve tarçın koyup için. Haşlanmış patates, makarna veya muz da iyi gelecektir.


Mutsuzluk


Mutluluk hormonunu (serotonin) içerdiğinden çikolata vücudu ve cildi gevşetip rahatlamasını sağlıyor. Uyumadan önce minicik bir dilim yerseniz, stresten uzak rahat bir uyku uyursunuz. Antioksidan özellikleriyle serbest radikallere karşı savaşarak yaşlanmayı geciktiriyor. Cildi yenileyip elastikiyetini arttırıyor.


Regl Dönemleri


Çikolata yiyin veya sıcak çikolata için. Kramplara iyi geliyor.


Aşırı Terleme


Bol sebze ve meyve tüketmelisiniz. Kahvaltınızda mutlaka domates, salatalık ve yeşil biber yiyin. İşe giderken yanınıza bir meyve almayı alışkanlık haline getirin. İş yerinde ara öğün olarak yiyin.


Enerji Düşüklüğü


Her gün portakal yiyin! C vitamini almak enerji seviyesini yükseltiyor. Portakal mevsimi dışında, portakal kadar güçlü bir şekilde C vitamini barındıran yeşil biber tüketin.


Uykunuz Kaçtığında


Yatmadan önce sıcak bir sütün içine bir kaşık bal ekleyip için. Tıpkı bir bebek gibi uyumuş olacaksınız!


Kaynak: Tülin Şahin
 

Benzer İçerikler

Üst