Etiketler:
  1. sky35

sky35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Mutsuz Çocuk Elinden Belli Olur

Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında sky35 tarafından paylaşıldı.

mutsuz cocuk oyunu Çocuklarınızın mutlu olup olmadığını ellerine bakarak öğrenebilirsiniz.

Çocuklardaki tırnak yeme alışkanlığına mutsuz aile ortamı zemin hazırlıyor. Uzmanlar evde gerginlik yaşayan çocukların tırnak yediğini açıklıyor

Uzmanlara göre mutsuz çocuk tırnaklarından belli oluyor. Ailede gerginlik, şiddet gibi olaylar yaşayan çocuklar kaygı ve stresle baş etme yolu olarak tırnak yemeyi görüyor. Trabzon Doğum ve Çocuk Bakımevi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Betül Mazlum, tırnak yeme davranışının bebeklikten erişkinliğe kadar her yaşta görülebilen bir sorun olduğunu açıklıyor.

Minikleri kaygıdan uzak tutun

Dr. Mazlum, ‘Çocukların bu tür ortamlardan uzak tutulması sağlanmalıdır. Ayrıca kaygılı çocukların korku ve endişe veren, aşırı şiddet içerikli televizyon programlarını seyretmelerine izin vermemek de uygun bir önlem olabilir' uyarısında bulunuyor.

Mazlum, ‘Tırnak yiyen çocukları cezalandırmak yerine konuyla ilgili uyarı yapmadan o anda başka görev vererek meşgul etmek gerek. Böylece bir süre sonra bu kötü alışkanlığını unutacaktır' diyor.

Mutsuz Çocuk Elinden Belli Olur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nasıl İnce Belli Olursunuz?

Nasıl İnce Belli Olursunuz?

İnce belli, kalın kalçalı olmak hem kalbinizi hem de verdiği mutsuzluk sebebiyle ruhunuzu yorar. Beliniz bir türlü incelmiyor mu? Bu bölgeler ilk yağ depolanan ve en son yakılabilen yağlardır. Bu kısımdaki yağların erimesi bilinçli bir diyet ve hızlandırılmış spor programı gerektirir. Diyet yaparken sadece karbonhidrat alımını düşürmek yetmez. Meyvelerden ve sebzelerden basit şeker alımı...
  2. Plajda Türkler Nası Belli Olur...

Plajda Türkler Nası Belli Olur...

-güneş en tepedeyken ( saat 12:00-13:00 gibi) denize girmek. denizde oyun oynarken "hamza abiii! at topu" deyu ünlemek. güneş yanığı olunca da barım barım bağırmak. -henüz restaurant bile açılmamışken, kapı önünde açık büfe kuyruğuna girenlerin hepsi türk'tür... lakin; temkinli olmak lazımdır 400+ çeşit yemek her an bitebilir!!! -turk kadinlar icin makyajla denize girmek, turk...
  3. mutsuzum:(

mutsuzum:(

eşimle 4 yıl önce evlendik birbirimizi deliler gibi sevrek 3 yaşında bi kızım var eşim alkol alıyor sürekli tabi arkasından küfürler şiddet bunu aileme anlatmaya çalışıyorum geçer düzelir diyorlar ayrılamıyorum elalem ne der naparım ben diye çalışıyorum kazanıyorum yetmiyor se sevgim sede çalışıp eve bakmam aklınıza gelecek her kötülüğü yaptı bana şimdi içince dövmüyor beni ama yanlızım...
  4. aşıklar yattığı yerden belli olur..

aşıklar yattığı yerden belli olur..

rüyada birinin dizine yatmak rüyada dizine yatmak yere dize erkekle Aşıklar yattığı yerden belli olur’. Bu söz, doğru olabilir mi sizce? Yanıtını hemen söyleyelim; evet! Uzmanlar, uyurken partnerinizle birlikte aldığınız pozisyonun, belki kendinize bile itiraf edemediğiniz duygularınızı ortaya çıkardığını iddia ediyorlar. Peki, ya siz, nasıl uyumayı tercih ediyorsunuz? Yatağa...
  5. Sürekli Eleştirilen Çocuk Saldırgan ve Mutsuz !

Sürekli Eleştirilen Çocuk Saldırgan ve Mutsuz !

çocuk eğitiminde eleştiri,çocuk ve eleştiri,eleştirilen çocuk davranışları,çocuk eğitiminde çocuğun hatası nasıl söylenmeli,çocuklara olumlu davranış kazandırma,takdir ve eleştirinin çocuk eğitiminde önemi, Çocuklara sevildiklerini ve önem verildiklerini hissettirmek gerektiğini belirten Denizli Devlet Hastanesi (DDH) Sosyal Hizmet Uzmanı Mikail Kır, "Çocuklara hoşgörülü...

Sayfayı Paylaş