1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Mutsuz ve mutlu eden 3 şey

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  insanı mutlu eden 3 şey Elbette ki, hayat hep tek düze gitmez. Bazen mutlu olabilir , bazen de mutsuz olabiliriz. Zira yapılan bir araştırmaya göre mutluluk ve mutsuzluk bizlerin yaptığı aktivetelere bağlıymış Melek'lerim.

  "Nasıl oluyor" diye merak ediyorsanız şayet, haberimizin devamına geçin Melek'ler:)

  [​IMG]

  Harvard Üniversitesi’nden araştırmacıların yaptığı çalışmaya göre insanların uyanma saatlerinin %47’si yaptıkları işe odaklanmaya çalışmakla geçiyor.

  O anda yaptıkları işe tam olarak odaklanamayan kişiler, bu nedenle mutsuz bir ruh hali içerisine giriyor.

  Araştırmaya göre kişiyi en çok mutlu eden aktiviteler ise şu şekilde sıralanıyor:

  ****, spor yapmak ve sohbet etmek. Mutsuz eden aktiviteler ise dinlenmek, çalışmak ve bilgisayarın başında oturmak.

  Milliyet'in haberine göre, bu tarz mutsuzluk ise işteki verimsizliği ve memnuniyetsizliği artırıyor. Uzmanların çalışanlara ve hayatından mutsuz olanlara önerisi; sevmediğiniz bir iş bile yapıyor olsanız, ofis ortamındaki arkadaşlıklarınızı güçlü tutarak iç mutluluğunuzu artırabilirsiniz.

  Evde televizyonun karşısında oturup saatlerce kıpırdamadan oturmak yerine kitap okuyabilir veya sevdiklerinizle akşam sohbetleri yapabilirsiniz.

  Boş zamanlarınızda spora gitmek, bir müzik aletiyle uğraşmak da beyninizin çok yönlülüğünü geliştirecek ve bu sayede işinize daha kolay odaklanabileceksiniz.

   
  Young bride bunu beğendi.
Mutsuz ve mutlu eden 3 şey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mutlu olabileceğiniz şeyler

  Mutlu olabileceğiniz şeyler

  MUTLAKA OKUYUNNNNNN Farkında olmayabilirsin ama %100 doğru: 1. Bu dünyada uğrunda ölebileceğin en az iki kişi vardır. 2. En azından 15 kişi öyle ya da böyle seni seviyordur. 3. Herhangi birinin senden nefret edebilmesinin tek sebebei, aslında sadece senin gibi olmak istemesidir. 4. Senden gelecek bir gülümseme bazılarına mutluluk getirebilir, o senden hoşlanmasa bile. 5. Her gece,...
 2. Kalbi mutlu eden baharat

  Kalbi mutlu eden baharat

  EN SEVDİĞİNİZ SICAK İÇECEĞE BİRAZ ATIN Prof.Mehmet Öz,"Günlük besinleriniz ya da gıda takviye edici ürünler sayesinde aldığınız doğru dozdaki antioksidanlar 6 yaşa kadar genç kalmanızı sağlar" diyor. Eğer kalbinizi daha mutlu etmek istiyorsanız en sevdiğiniz sıcak içeceğin içine bir fiske tarçın katabilirsiniz. Araştırmacılar tarçının kalp dostu fenoller içermesi nedeniyle güçlü...
 3. Mutluyum - Mutsuzum Cünkü....

  Mutluyum - Mutsuzum Cünkü....

  Hadi Melekler simdiki oyunda ne icin mutlu ve neden mutsuz oldugumuzu yaziyoruz. Ben basliom :) Mutluyum cünkü : ailem yanimda :) Mutzusum cünkü : sevgilim uzak bir sehirde :küstüm:
 4. mutlu eden diyet

  mutlu eden diyet

  Bu diyeti yapabilecek insanların özellikleri verilmiş meleklerim bunlara dikkat .20-35 yaş arası 1.65 cm boy ve 70 kg ağırlığın üzerindeki bayanlar, bu diyeti düzenli yürüyüş ile birlikte yaparsa, ilk hafta 1.5 ile 2 kg, daha sonraki haftalarda da birer kilo verir. Kahvaltı: 2 karper kadar tercih edilen peynir, 1 ince dilim çavdar, mısır veya buğday ekmeği, sınırsız domates, salatalık...
 5. Mutlu eden diyet

  Mutlu eden diyet

  Haftada ortalama 1 kilo vererek ve düzenli yürüyerek hem mutlu olup kilo verin, hem de sağlığınızı koruyun. 20-35 yaş arası 1.65 cm boy ve 70 kg ağırlığın üzerindeki bayanlar, bu diyeti düzenli yürüyüş ile birlikte yaparsa, ilk hafta 1.5 ile 2 kg, daha sonraki haftalarda da birer kilo verir. Kahvaltı: 2 karper kadar tercih edilen peynir, 1 ince dilim çavdar, mısır veya buğday ekmeği,...

Sayfayı Paylaş