1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Mutsuz ve mutlu eden 3 şey

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  insanı mutlu eden 3 şey Elbette ki, hayat hep tek düze gitmez. Bazen mutlu olabilir , bazen de mutsuz olabiliriz. Zira yapılan bir araştırmaya göre mutluluk ve mutsuzluk bizlerin yaptığı aktivetelere bağlıymış Melek'lerim.


  "Nasıl oluyor" diye merak ediyorsanız şayet, haberimizin devamına geçin Melek'ler:)

  < Konu Resmi..>


  Harvard Üniversitesi’nden araştırmacıların yaptığı çalışmaya göre insanların uyanma saatlerinin %47’si yaptıkları işe odaklanmaya çalışmakla geçiyor.

  O anda yaptıkları işe tam olarak odaklanamayan kişiler, bu nedenle mutsuz bir ruh hali içerisine giriyor.

  Araştırmaya göre kişiyi en çok mutlu eden aktiviteler ise şu şekilde sıralanıyor:

  ****, spor yapmak ve sohbet etmek. Mutsuz eden aktiviteler ise dinlenmek, çalışmak ve bilgisayarın başında oturmak.

  Milliyet'in haberine göre, bu tarz mutsuzluk ise işteki verimsizliği ve memnuniyetsizliği artırıyor. Uzmanların çalışanlara ve hayatından mutsuz olanlara önerisi; sevmediğiniz bir iş bile yapıyor olsanız, ofis ortamındaki arkadaşlıklarınızı güçlü tutarak iç mutluluğunuzu artırabilirsiniz.

  Evde televizyonun karşısında oturup saatlerce kıpırdamadan oturmak yerine kitap okuyabilir veya sevdiklerinizle akşam sohbetleri yapabilirsiniz.

  Boş zamanlarınızda spora gitmek, bir müzik aletiyle uğraşmak da beyninizin çok yönlülüğünü geliştirecek ve bu sayede işinize daha kolay odaklanabileceksiniz.


   
  Young bride bunu beğendi.
Mutsuz ve mutlu eden 3 şey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mutlu olabileceğiniz şeyler

  Mutlu olabileceğiniz şeyler

  MUTLAKA OKUYUNNNNNN Farkında olmayabilirsin ama %100 doğru: 1. Bu dünyada uğrunda ölebileceğin en az iki kişi vardır. 2. En azından 15 kişi öyle ya da böyle seni seviyordur. 3. Herhangi birinin senden nefret edebilmesinin tek sebebei, aslında sadece senin gibi olmak istemesidir. 4. Senden gelecek bir gülümseme bazılarına mutluluk getirebilir, o senden hoşlanmasa bile. 5. Her gece,...
 2. Mutlu eden yiyecekler hangisi?

  Mutlu eden yiyecekler hangisi?

  Bu yiyecekler mutlu ya da mutsuzluğumuzu belirliyor. ABD'nin Chicago eyaletinde American Dietetic Association toplantısında insanı mutlu eden yiyecekler ele alındı. Çalışmaları hakkında bilgi veren uzmanlar 240 yetişkine 62 yiyecek vererek hangisinin onları daha mutlu ettiğini sorduklarını belirtti. Genel olarak bakıldığında mutlu ve memnun eden, rahatlatan üç yiyeceğin öne çıktığını...
 3. Kalbi mutlu eden baharat

  Kalbi mutlu eden baharat

  EN SEVDİĞİNİZ SICAK İÇECEĞE BİRAZ ATIN Prof.Mehmet Öz,"Günlük besinleriniz ya da gıda takviye edici ürünler sayesinde aldığınız doğru dozdaki antioksidanlar 6 yaşa kadar genç kalmanızı sağlar" diyor. Eğer kalbinizi daha mutlu etmek istiyorsanız en sevdiğiniz sıcak içeceğin içine bir fiske tarçın katabilirsiniz. Araştırmacılar tarçının kalp dostu fenoller içermesi nedeniyle güçlü...
 4. Hepsi 3 Kişide Mutlu

  Hepsi 3 Kişide Mutlu

  GÜLÇİN'İN GRUPTAN AYRILMASIYLA ÜÇ KİŞİ KALAN HEPSİ GRUBU, İLGİNÇ AÇIKLAMALARA DA İMZA ATTI.... Gülçin'in gruptan ayrılmasıyla üç kişi kalan Hepsi grubu,“ Üç kişi olarak yolumuza devam edeceğiz, Gülçin gitti diye yeni bir dördüncü aramıyoruz” açıklamasını yaptı. Giden arkadaşlarıyla uzun zamandır görüşemediklerini, Gülçin'in yurt dışında olduğunu belirten grup üyeleri Hepsi ve yeni...
 5. Mutluyum - Mutsuzum Cünkü....

  Mutluyum - Mutsuzum Cünkü....

  Hadi Melekler simdiki oyunda ne icin mutlu ve neden mutsuz oldugumuzu yaziyoruz. Ben basliom :) Mutluyum cünkü : ailem yanimda :) Mutzusum cünkü : sevgilim uzak bir sehirde :küstüm:

Sayfayı Paylaş