Muz Diyetiyle Hızlı Zayıflama yöntemi

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Muz Diyetiyle Hızlı Zayıflama yöntemi
Son dönemlerde Japonya'da en hızlı kilo verdiren diyet olarak ünlenen muz diyeti Hitoshi Watanabe tarafından geliştirildi. Sabah Muz Diyeti, süper basit bir program.. Kahvaltı için sadece muz yiyor ve oda sıcaklığında su içiyorsunuz. Daha sonra öğle, akşam, ara öğünde akşam 8'e kadar sevdiğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz. Dikkat etmeniz gerekenler ise; dondurma, süt ürünleri, alkol, akşam yemeğinden sonra tatlı yememek ve sadece yemeklerle beraber her zaman oda sıcaklığında su tüketmek. Öğleden sonra saat 2-3 gibi tatlı bir atıştırmalığa izin var. Çoğu popüler programda eksik olan egzersize bu programda önem veriliyor. Diyet yapanlara sadece canları egzersiz yapmak istediğinde stressiz, kendilerine uygun bir egzersiz yapmaları öneriliyor.

Nasıl kilo verdiriyor?
Hızlı kilo verdiren diyetlerden farklı olarak muz diyeti nasıl yararlı oluyor? Bir teoriye göre muzdaki enzim sindirimi hızlandırarak bağırsaklar tarafından besinlerin daha çabuk emilimini sağlıyor.

Diğer bir teori de, tokluk hissi veren bir tür lif içeren muzun, yağ yakılmasını hızlandırmasına dayanıyor. Sadece gıdalar soğuk yenildiğinde etkili olan bu lif, muz, patates, tahıllar, kuru baklagillerde de bulunuyor. Muz da iyi olarak değerlendirilen lif muzda 2-4 gr bulunuyor. Muz ayrıca, sağlıklı beslenme ve diyet planlarının çoğunda besleyici olarak yer alıyor.

Muz diyetinde sonuç ne olur?
Muz diyetiyle zayıflarken öğlen, akşam, ara öğünler için listeye ihtiyacınız olmaz. Kilo vermek için ihtiyacınız olan şey hareket ve kalori kontrolü yapmak. Sağlıklı kalmak için de sağlıklı besinleri tercih etmelisiniz. Akşam 8'den sonra birşey yememek iyi bir öneri. Ancak unutmamanız gereken şey akşam 8'den sonra yemediğiniz için mucize beklemeniz olur çünkü gün içinde yedikleriniz ve ne kadar kalori yaktığınız önemli. Sabah bir muz yemek ve su içmek düşük kalori almanızı sağlayan bir seçenek. Muz büyüklüğüne göre 72-135 kalori ve 10-20 şeker içerir. Bu nedenle birkaç saat sonra daha aç hissedebilirsiniz. Bunun yerine muzu ufak parçalarda doğrayıp dondurun ve düşük kalorili bir kase yoğurtla tüketin. Zayıflamak için ihtiyacınız olanın yediğinizden daha fazlasını yakmak olduğunu unutmayın.
 

Benzer İçerikler

Üst