Müzik dinlerken dikkat

CaRiZmA

CaRiZmA

Vip Melek
Üye
Müzik dinlerken dikkat
müzik dinlerken kurallar müzik dinlerken nelere dikkat etmeliyiz dinleme kuralları nelerdir dinleme kuralları dinlemenin
Ne dinliyorsunuz? Dinlediğimiz müziklerin doğru tarz, mekan ve zamanda olduğu durumlarda sağlığımıza çok yararlı olduğunu belirtiliyor. İnsanlar binlerce yıldır müziği bir tedavi aracı olarak kullanıyorlar. Ancak müzik son yıllarda neredeyse reçetesiz satılan ilaçlar gibi bir tedavi aracı olmaya başladı. Müziğin kimi zaman yeni doğan bir bebeğin gevşemesini sağlamak, yürümeye yeni başlayan çocukları sakinleştirmek, bir yetişkine enerji vermek, kimi zaman ise, insanları özel günlerinde mutlu etmek gibi birçok yararı var.

HAMİLELİKTE

Eğer hamileyseniz uygulayın veya hamile bir yakınınız varsa bu öneriyi paylaşın. Akşam saatlerinde yaklaşık 20- 30 dakika yumuşak bir biçimde şarkı söylemeniz, bebeğinizi çok rahatlatır.

SORUNLU İLİŞKİLERE

İlişkinizde sorunlar mı yaşıyorsunuz? Flört döneminde seçtiğiniz ve mutlaka size özel bazı şarkılarınız vardır. Bu şarkıları dinlemeniz ve çoğu zaman partnerinize dinletmeniz, ilişkinizin ruh halini, özellikle çok sert geçen tartışmaların ardından daha sağlıklı bir şekle sokabilir.

İŞ STRESİNE


İş stresi gerçekten başa çıkılması çok kolay olmayan bir sorun gibi geliyor değil mi? Favori şarkılarınızı seçin, uyandığınızda evden çıkmadan dinleyin. Arabayla işe gidiyorsanız arabada, veya taşınabilir müzik çalarınızda dinleyin. Öğle tatiline çıktığınızda yine en sevdiğiniz albümü dinleyin. Göreceksiniz sevdiğinizin müzikle birlikte daha pozitif bir ruh haline bürünecek ve işyerindeki stresten çok daha az etkileneceksiniz.

SİGARA TİRYAKİLERİNE
Sigarayı bırakmaya mı çalışıyorsunuz? Bu süreçte yürüyüş ve egzersizin öneminden daha önce bahsetmiştik. Egzersiz veya yürüyüşte, kulaklıklarınızdan gelen tempolu bir müzik sizi de havaya sokacak ve limitlerinizi zorlarken aklınıza sigara gelmeyecektir.

UYKUSUZLUK ÇEKENLERE

Uykusuzluk çekiyorsanız müzik sizin ilacınız olabilir. Hem şarkı söylemek hem de dinlemek emin olun fayda sağlayacaktır. Kaslarınızı gevşetir ve nefesinizi düzenler. Böylece hem keyifli hem de sağlıklı bir uykuya başlamış olursunu

eskiforum.com
 
Üst