gebe
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Namaz borcu olan teravih kılabilir mi acaba bilen var mı

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  kızlar acaba aranız da Namaz borcu olan teravih kılabilir mi bu konuda bilgisi olan var mı? Namaz borcu olan teravih kılabilir mi biliyorsanız yazın.
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Namaz borcu olan teravih kılamazmı  Namaz borcu olan teravih namazı kılabilir mi

  Namaz borcu önemli bir borç. Bunu gündemimizin ön sıralarına almalıyız. Önce, her şeyden fedakarlık edip namaz borcumuzu bitirmeyi düşünmeliyiz. Böyle sıkı program yapan birisi teravih yerine evinde kaza namazı kılabilir. Takdir kendisinindir. Bu durumda teravih namazı sevabını da alır.

  Fakat evinde kaza namazı kılmayacak olan ve namaz borcu için feda edeceği birçok malayani işleri bulunup bunları feda etmeyen birisi, teravih namazını feda etmemeli; kılmalı. Hanefi mezhebinde, namaz borcu olan teravih kılamaz diye bir hüküm yoktur. Namaz borcu olan pekala teravih kılabilir.
   
Namaz borcu olan teravih kılabilir mi acaba bilen var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. oruç tutmayan kişi teravih namazı kılabilir mi?

  oruç tutmayan kişi teravih namazı kılabilir mi?

  oruç tutmayan teravih namazı kılabilirmi Teravih namazı, kadın erkek her müslüman için sünnet-i müekkededir. Teravih, orucun sünneti değil, vaktin sünnetidir. Bir mazereti dolayısıyla oruç tutamayanlar da teravih namazı kılarlar
 2. Oruç tutmayanlar Teravih Namazı kılabilir mi?

  Oruç tutmayanlar Teravih Namazı kılabilir mi?

  oruç tutmayan teravih namazı kılabilirmi Oruç tutmayan bir kişi teravih namazı kılabilirmi kılamaz mı ? işte cevabı: Teravih namazı, kadın erkek her müslüman için sünnet-i müekkededir. Teravih, orucun sünneti değil, vaktin sünnetidir. Bir mazereti dolayısıyla oruç tutamayanlar da teravih namazı kılarlar.
 3. Mersin çakıldaklı tarifi bilen var mı acaba ?

  Mersin çakıldaklı tarifi bilen var mı acaba ?

  Mersinli bir arkadaşımın evinde yediğim ve çok beğendiğim bir lezaetin tarifini arıyorum arkadaşlar. Adı çakıldaklı. Adı kadar tadı da güzel olan bu yemeği bileniniz var mı acaba ?
 4. Kadınlar Pantolonla Namaz Kılabilir mi?

  Kadınlar Pantolonla Namaz Kılabilir mi?

  kadın ve namaz kadınlar namaz kılarken nasıl giyinmeli kadınların pantolonla namaz kılması Buluğ çağına gelen kadın ve erkek her müslümana farz kılınan namaz ile ilgili merak ettiğiniz soruları yanıtlıyoruz. Kadınların namaz kılarken mutlaka uymak zorunda oldukları kılık ve kıyafetleri vardır. Bazı bayanlar pantolonla namaz kılınabilir mi diye merak ediyorlar. Merak edenler için sorunun...
 5. Kaza borcu olmayan evde teravih namazı kılabilirmi?

  Kaza borcu olmayan evde teravih namazı kılabilirmi?

  Şafii’de teravih namazında rekatlar kaçar kaçar kılınır? CEVAP İkişer ikişer kılınır. Sual: Kaza borcu olmayan, evde yalnız başına kılarken teravihe mi yoksa kazaya mı niyetlenmelidir? CEVAP İkisine de niyetlenmesi iyi olur. Sual: Kaza borcu olan teravih kılabilir mi? Şafii’de de aynı mıdır? CEVAP Kaza borcu varsa teravih kılamaz. Evet, Şafii’de de aynıdır. Sual: 10 senelik kaza namazı...

Sayfayı Paylaş