gebe
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Namaz Kılarken Akla Gelen Düşünceler Nelerdir ve bu konuda ne yapmak gerekir

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Bazen insanlık hali namaz kılarken insanın aklına başka başka düşünceler geliyor örneğin hiç olmadık bir kötü düşünce işte o zaman ne yapmak gerekir?
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Namaz Kılarken Akla Gelen Düşünceler Nelerdir


  Namaz Kılarken Akıldan Geçen Düşünceler  Namaz kılarken insnaın aklına iyi veya kötü düşünceler gelebilir. Namazda akla gelen geçime ilişkin konular, yaşadığı sosyal ve özel durumlar ve 'a münacaatla ilgili planlar nefs kaynaklıdır. Bunlar üzerinde düşünmek de dünyevi vesveselerden kabul edilir.

  Namazda akla gelen mekruh ve çirkin görülen şeyler ise, sakınılması gereken hususlardır. Bu tür şeyler, kulu Teala'dan uzaklaştırabilir. Bunların namaz gibi bir ortamda kendisine hatırlatılması, kulun kınanması, azarlanması ve ikaz edilmesi manasında görülmelidir.

  Kul, namaz kılarken hatırına türlü düşünceler gelebilir. Kul, namazda hatırladığı bir hayrı yapmak için acele etmelidir. Bu, Teala'ya en sevimli gelen şeylerdendir. Çünkü O, bunu kuluna en sevdiği bir an ve ortamda hatırlatmıştır.

  Bunların terkedilmesi, Teala'ya yakınlaştırıcı bir adım olup O'na en güzel şekilde uymanın da delilidir. Bu, aynı zamanda kulu 'a götüren bir yoldur.
   
Namaz Kılarken Akla Gelen Düşünceler Nelerdir ve bu konuda ne yapmak gerekir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gıda Zehirlenmesinde Ne yapmak Gerekir

  Gıda Zehirlenmesinde Ne yapmak Gerekir

  Diyelim ki bu yazın ortasında gıda zehirlenmesi durumu ile karşı karşıyasınız meleklerim. Hani hiç istemeyiz ama diyelim ki oldu... Ne yapmanız gerektiğini yada ne yemeniz gerektiğini biliyor musunuz ? Besin zehirlenmesi belirtileri sevgili meleklerim çoğunlukla 2-3 gün içinde kendiliğinden geriler ve herhangi bir tedavi gerektirmez. Peki bu süreçte neler yapılmalı diye soracak olursanız......
 2. Hamilelikte Mide Neden Yanar ? Ne Yapmak Gerekir ?

  Hamilelikte Mide Neden Yanar ? Ne Yapmak Gerekir ?

  hamilelikte mide neden yanar hamilelikte mide yanması Sevgili melekler, gebelerin en çok yakındığı durumlardan birisi hamilelikte mide yanması sorunudur. Gebelerin karşılaştığı sıkııntılar içinde en can sıkıcı olan mide yanması halk arasında çocuğun saçlı olduğuna ya da saçlarının çıkmakta olduğuna yorumlanır. Oysa bunun tam açıklaması, beynin vücudu gebelik sürecine alıştırmak için...
 3. Namaz Kılarken Abdest Bozulursa ne yapmalı acaba

  Namaz Kılarken Abdest Bozulursa ne yapmalı acaba

  Arkadaşlar namaz kılarken tam o esnada her hangi bir sebepten ötürü istem dışı abdest bozulursa ne yapmalı? Namazı yarım bırakıp yeniden abdest mi almalı Namaz Kılarken Abdest Bozulursa ?
 4. Namaz Kılarken Şüpheye Düşen Kişi Ne Yapmalıdır?

  Namaz Kılarken Şüpheye Düşen Kişi Ne Yapmalıdır?

  namaz kılarken şaşırmak namazı bozarmı namaz kılarken şaşırmak rekatları şaşırmakla namaz bozulurmu Buluğ çağına gelen her kadın ve erkek müslümana farz kılınan namaz esnasında, rekat sayılarını karıştırıp vesveseye düşen kişi ne yapmalı sorusuna yanıt olarak sizlere merak ettiğiniz bilgileri paylaşıyoruz. Eğer bu şüphe ömründe ilk kez söz konusu olmuşsa, o namazı yeniden kılması gerekir....
 5. Şekerlenen Reçele Ne Yapmak Gerekir?

  Şekerlenen Reçele Ne Yapmak Gerekir?

  şekerlenen reçel, şekerlenen reçeller için, şekerlenen reçele ne yapılır Sevgili melekler, mutfaklarınızda binbir emekle pişirdiğiniz çeşit çeşit reçeller şekerlendiğinde büyük üzüntü duyarsınız. Aslına bakarsanız zaman zaman her kadının başına gelebilen bu durumdan kurtulmanın da çareleri var. Eğer reçeliniz şekerlendiyse dert etmeyin ve aşağıdaki tavsiyelerimizi uygulayın... Reçel...

Sayfayı Paylaş