1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben bazen daha iyi konsantre olmak için namaz kılarken gözlerimi kaparım lakin duydum ki bu caiz değilmiş:S Gerçekten de Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak Caiz Midir

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak Günah Mıdır

Namaz kılarken gözleri yummak günah değil mekruhtur.

Bir hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz (asm), “Sizden biriniz namaza kalktığı zaman gözlerini kapamasın” buyurmuşlardır.

Çünkü namaz kılarken secde yerine bakmak sünnettir Gözleri yummak da bu sünneti terk sayılır Yalnız buradaki mekruhluk tenzihîdir, büyük bir vebali yoktur

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. göz kapamak

göz kapamak

Rüyada göz yummak, "Mü'min erkeklere söyle gözlerini (harama bakmaktan) sakinsinlar ve irzlarim korusunlar." mealindeki ayet geregince Allah (C.C.)'in emir ve yasaklarim tutmaya isaret eder.
  2. Namaz günahları affettirir

Namaz günahları affettirir

affettirme mesajları günah affettirme Namaz günahları affettirir Resulullah (a.s.m.) ashabıyla mescitte idi. O esnada bir adam geldi ve: – Ey Allah’ın Resulü, ben bir günah işledim, bana cezasını ver, dedi. Resulullah adama cevap vermedi. Adam talebini tekrar etti. Aleyhissalâtü Vesselâm yine sustu. Derken namaz vakti girdi ve namaz kılındı. Resulullah (a.s.m.) namazdan çıkınca adam yine...
  3. Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Seccadeyi açık bırakırsan şeytanlar üzerinde namaz kılar diye birşeyler duymuştum rahmetlik ninemden, bunun doğruluk payı nedir kızlar hurafe değil mi ?
  4. Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı buyrun öğrenelim

Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı buyrun öğrenelim

Namaz Kılarken Cübbe Giyilir Mi Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve namaz nasıl kılınır adlı konumuzdan sonra şimdi de sizler ile namaz kılarken cübbe giymek konusunda bilgiler paylaşıyor ve namaz kılarken cübbe giymek günah mı sorusuna da bu yazımızda yanıt buluyoruz. Namaz kılarken cübbe giymenin herhangi bir günahı yoktur, zorunluluğu da...
  5. Namaz kılanın önünden geçmek günahmı?

Namaz kılanın önünden geçmek günahmı?

Namaz kılanın önünden geçmek mekruhtur. Mekruh kelimesi yalnız kullanılınca ekseriya tahrimen mekruh anlaşılır. Yani günah olur. Haram biraz daha fazla günahtır. Kırda ve büyük veya küçük camilerin her yerinde, namaz kılanın önünden, yakın olsun, uzak olsun kadın veya erkek veya köpek geçerse, namazı hiç bozulmaz. Kırda ve büyük camide ayaklar ile secde yeri arasından, küçük mescitte ve odada...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş