Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Namaz Kılarken Kaç Kalori Harcanır Biliyor musunuz

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba arkadaşlar bişeyi merak ettim acaba namaz kılarken kalori yakılır mı yakılırsa paki Namaz Kılarken Kaç Kalori Harcanır bu konuda bilgisi olan varsa bana yazsın lütfen.

   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Namaz Kılarken Kaç Kalori Yakılır
  Namazda Kaç Kalori Harcanır


  Sabah namazı 4 rek’at, öğle 10, ikindi 8, akşam 5, yatsı 13 rek’at. Hepsi kırk rek’at. Her rek’atta 2 defe secdeye giden mü’min günde 80 defa yatar kalkar. Hiçbir jimnastikçi günde seksen defa muntazam bu hareketi yapamaz. Bu jimnastikçiler o da yalnız sabahları olmak şartıyla günde yirmi veya otuz defa hareket ederler. Yaptıkları hareketler hızlı olduğundan çoğu kez kalblerini yorarlar, hareketinden sonra yorgun düşerler. Bütün gün de hareket etmediklerinden vücutlarında kalori toplanmasının, yağlanmanın önüne geçemezler. Namazda ise hareketler yavaştır. Bu hareketler kalbi yormaz, günün değişik saatlerinde olduğu için insanı devamlı dinç tutar. Yağlanmaya ve kalori depolanmasına mâni olur.
   
Namaz Kılarken Kaç Kalori Harcanır Biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hangi Meyve Kaç Kalori Merak Ediyor musunuz?

  Hangi Meyve Kaç Kalori Merak Ediyor musunuz?

  Hangi Meyve Kaç Kalori Meyvelerin Kalori Değerleri Hangi meyvenin, vücudumuza ne faydası vardır? Hangi meyve kaç kaloridir? İçinde hangi faydalı maddeler vardır? Hangi meyve hangi vitaminleri içerir? gibi tüm sorularınızın yanıtlarınız bu yazımızda bulacaksınız. Bakalım Hangi meyvede neler neler varmış.... Hangi Meyve Kaç Kalori Diyette yemek yememek için, bolca meyve...
 2. Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır biliyor musunuz

  Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır biliyor musunuz

  Selam arkadaşlar Allah izin verirse Ramazan ayın da namaza da başlamayı düşünüyorum sizden Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır diye bilgi rica ediyorum:)
 3. Namaz Kılarken Besmele Çekilir mi biliyor musunuz

  Namaz Kılarken Besmele Çekilir mi biliyor musunuz

  Merhaba arkadaşlar sizlere bir konuda bir soru soracağım acaba Namaz Kılarken Besmele Çekilir mi bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım yazarsa çok sevinirim.
 4. Milan Macvan Boyu Kaç biliyor musunuz

  Milan Macvan Boyu Kaç biliyor musunuz

  Merhaba arkadaşlar galatasaray basketbol takımının yeni transferi Milan Macvan Boyu Kaç merak ediyorum Milan Macvan Boyu Kaç bilen varsa bana yazsın lütfen.
 5. Namaz kılarken etek giymek zorunlu mu ?

  Namaz kılarken etek giymek zorunlu mu ?

  Sevgili melakeler ve melake ablalarım. ben vakit namazlarımı kılıyorum fakat ayın 7sinde yolculuğum var. sabah 6da yola çıkmam gerek. :S istanbulda yaşıyorum bu yüzden sabah en erken kaçta kılabiliyorum ? ve 6dan önce kılamıyorsam otobüs garında mescid var fakat benim eteğim yok yani yanıma alamam sadece başörtüsü alabilirim. mutlaka etek gitmeli miyim ? ne yapmam gerektiğini bilmiyorum sabah...

Sayfayı Paylaş