Namaz Kılmaya Üşenmek

N

nmzcı34

Forum Okuru
Namaz Kılmaya Üşenmek
Namaz Kılmaya Üşeniyorum Günah Mı Üşenmemek için Dua Var mı Tavsiye Edebileceğiniz ?

Selam arkadaşlarım yaklaşık olarak bir yıldır namazı kılıyorum arada vermiyorum hatta ve hatta nefsim ile sürekli kavgalar halindeyim. Sizler de benim gibi misiniz yeni başlayanlarda böyle şeyler oluyor mu ? Bu üşengeçliği geçirecek bir dua var mı arkadaşlarım. Bana yardımcı olabilir misiniz ?

Aslında bu soruya daha değişik bir pencereden bakmanın, size daha faydalı olacağını düşünüyorum. Dünyada bulunan ve her gün günah işleyen biz insanların duasının en başında şeytanın şerrinden diye başlıyoruz. Şeytan malesef işini inanılmaz güzel yapıyor. Bunun yanında bir de nefis olayı girince işin içine o zaman durum baya sıkıntılı oluyor. Bu sınav çok zor bir sınav arkadaşlarım. Gerek nefis gerek ise kovulmuş olan şeytanın vereceği her türlü vesvese malesef zaman zaman bizleri kötü bir duruma düşürüyor. Benim size naçizane tavsiyem bol bol nas felak ve ayetel kürsi duasını okuyun. Sevgiler.

Not: Bu üşenme durumu ömrünüzün sonuna kadar hiç bir zaman bitmeyecek her zaman bunun ile karşılayacaksınız. Ama sonucunun Cennet olduğunu düşündüğünüz ibadetinizi gözler önüne getirin. İçinizde birden fazla ses olduğunu " ya ne gereği var şimdi öfff " diye duyduğunuzu, duyduğumuzu bilmenizi isterim. Savaşanı.

Geri