Nano teknolojiyi duymadınız mı?

ushi

Yeni Üye
Üye
Nano teknolojiyi duymadınız mı?
NANO TEKNOLOJİYİ DUYMAYAYANIZ VAR MI?

O zaman yüzeylerin temizliğinde yaşanan sorunların bu teknoloji ile çözüldüğünü de bilmiyorsunuz demektir.

Avrupa ülkelerinde birçok kişi artık temizlik maddesi yerine nano koruma ürünleri kullanıyor. Kullanım oranı sürekli artıyor. Komşumuz Yunanistan da bayanlara ürün yetiştirilemiyor. Uygulamayı yaptırmak isteyenlere birkaç ay sonraya ancak randevu verilebiliyor. Nano koruma bir kere uygulandığında 1–2 sene deterjan kullanılmasına gerek kalmadan yüzeyler kolaylıkla temizlenebiliyor, kireç tutmuyor, matlaşmıyor, mikrop barındırmıyor, eskimiyor. Uygulaması çok kolay. Dahası fiyatı da çok uygun.

Alıp kullananlar mı?
Ürünle ilgili görüşleri videoya alınan bayanlar ürünleri anlata anlata bitiremiyorlar. İlk başta çok kuşkulu yaklaştıklarını itiraf da ediyorlar ama bunun harika bir olay olduğunu mutlaka denenmesi gerektiğini ve vazgeçilemeyeceğini belirtiyorlar. İlk deneyenler herkesten önce keşfettikleri ve yakınlarına tavsiye ettikleri için son derece mutlular. Çevreciler ise kimyasal maddelerin kullanımını azalttıkları için Alman bilim adamlarına ödül vermeye hazırlanıyorlar.

Türkiye de ise henüz çok yaygın değil. Bekbars Nano Teknolojik Yüzey Koruma Sistemleri bu ürünlerin Türkiye deki dağıtıcısı (Bekbars.com). Bekbars yetkilileri konuşmaları sırasında kendilerini üzen tek şeyin ürünlerin ömrü çok uzun olduğu için en azından 1 sene boyunca müşterilerini göremeyecekleri olduğunu düşündüklerini fakat kısa sürede yanıldıklarını anladıklarını ifade ettiler. Çünkü müşterilerin memnuniyetlerini bildirmek için kendilerine teşekkür etmeye geldiklerinde ve ürünlerden yararlanması için bir arkadaşlarını getirdiklerinde onları tekrar gördüklerini ve bundan çok memnun olduklarını belirttiler. Ve bu zamana kadar ki tecrübelerinden bayanların hangi sorunları yaşadığını çok iyi tespit ettiklerini söylediler ve şöyle devam ettiler.

İnsanların temizliğinde çoğunlukla çözüm bulamadıkları, kendilerine dert olan, zaman kaybettiren, yoran ve çok şikâyet ettiği sorunları ortaya koyalım.

1. Duş kabinleri: Sular çok kireçli, yıkanma suyu da 35 derecenin üzerine çıktığından duş kabininde çok daha kısa sürede oluşan, zaman geçtikçe çıkması zorlaşan hatta çıkmayan kireç lekeleri oluşur. Plastikte olsa camda olsa aynı sorun yaşanır. İlk alındığında pırıl pırıl görünen cam tüm silme işlemlerine rağmen kötü görünmeye başlar.

2. Küvetler: En sık kireç sorunu yaşanan yerlerden biri de yine suyun sıcak kullanılma mecburiyetiyle küvetlerde yaşanıyor. Öyle küçük de değil küvetlerin boyutları, dolayısıyla temizliği çok zor, kullanılan deterjan miktarı fazla ve diğer tüm yüzeylerden daha fazla vakit harcanır temizliğine. Beyaz da olsa renkli de olsa zamanla rengi değişir. Ne uzun süren yorucu bir temizlik ne de kullanılan pahalı deterjanlar eski haline geri getiremez küveti. Aksine hemen her temizlik sonrası aşınan yüzey iyice kötü görünmeye başlar.

3. Lavabolar: Lavabolar ilk alındığında saydamdır, cam gibidir ve parlar. Diş macunu, tıraş köpüğü, kireç ve diğer kirlenmelerden dolayı sık silinmesi gerekir. Deterjanlar ve ovalama işlemi sırasında lavabo matlaşır, camsı görüntüsünü kaybeder ve daha kötüsü matlaşan lavabolar çok kısa bir sürede çok daha fazla kirlenirler. Siz her defasında daha fazla deterjan ve daha fazla ovalamak zorunda kalırsınız. Dolayısıyla, lavabolar zamanla tamamen matlaşır, eskirler ve kötü görünürler.

4. Klozetler: Klozetlerde de kireç sorunu yetmez bir de üzerine idrar taşları yerleşir. Hem matlaşırlar hem de sararırlar.

Genel olarak banyo ve tuvaletlerde nemin de fazla olması nedeniyle bakterilere ortam hazırlar. Bu olay genelde temizlenemeyen dar ince olan aralarda kararma, sararma ve küf olarak kendilerini gösterirler. Dolayısıyla banyo ve tuvaletlerde kireç lekelerini çıkardığı iddia edilen deterjanlar haricinde sık sık da çamaşır suları kullanılır. Reklamlarda bunu destekler her sifon çekildiğinde banyoya milyonlarca mikrop dağıldığı anlatılır. Eğer sifon çekilmeden önce çamaşır suyu dökülürse mikroplar ölür. Fakat her seferinde sifonu çekmeden önce çamaşır suyu dökülmesinin mümkünü yoktur. Eğer mümkünse bile ortaya çıkan zehirli gaz sizi her defasında yavaş yavaş zehirler. Birisi duş alır, dişini fırçalar, tuvaleti kullanır ve çamaşır suyunun etkisi hemen geçer. Onun oradaki etkisi geçer ama sizin ciğerlerinize ve ellerinize verdiği zarar ileriki senelerde başlar.

5. Ocak: Her yemekte yapılmasında ocak kirlenir, kirlenmemesinin bir mümkünü yok. Yemek yaparken ocak yüzeyi ısındığı içinde yemek ocağın üzerine yapışır. Hatta yemek taştığında ocak yüzeyine yapışacağı bilindiği için daha ocak yanarken tencere kaldırılır ve silme işlemi başlar. Kuruyup kalan yemek damlaları bazen ocağa öyle bir yapışır ki deterjan ve süngerin sert kısmı kullanılır. O an anında görülmese de her seferinde ocağın emaye boyası azalır, yüzey dayanıksızlaşır ve kaçınılmaz son olarak çizilir ve paslanmaya başlar. Eskiyen ocak yüzeyine yemek artıkları daha büyük bir güçle tutunur. Kötü ve eski görünüşü yetmezmiş gibi temizliği içinde çok zaman harcanır.

6. Ankastre Evyeler: Ankastre evyelerin özellikle tezgâh kısmı ve lavabosunun kenarlarındaki su lekeleri hemen her seferide kireç olur onlar çok kısa bir sürede oraya yerleşir ve kalırlar. Kireç çözücüler zamanla metal yüzeyi karartırlar. Bilinçsiz küçük bir ovalamayla dahi yüzey hemen çizilir.

7. Ankastre Ocak ve Davlumbazlar: Ankastreler çok şık görünür orası kesin fakat bu ocakları kullanmak normal ocaklara göre en az 10 kat daha zordur. Yüzey çok daha fazla ısındığından yemek çok daha kötü yapışır. Çizmez denilen temizlik maddeleri ve bezler de en dikkatli kullanılanı bile çizer. Davlumbazlarda yemek buharı ile birlikte kirlenir ve yağlanır. Davlumbazlar içinde sonuç kaçınılmazdır. Birde sildikçe bezin izi dalga dalga karartı şeklinde belirir. Gören silinmemiş zannetse de belki de defalarca silinmiş ve kurulanmıştır. Sık silindiği üzerindeki çizilmelerden anlaşır.

8. Diğer tüm ankastre ürünler: Ankastrelerin tamamının bakımı zordur. Alan bir diğerine “bilseydim alır mıydım” der ama diğeri dinlemez çünkü kendisinin çok daha titizlikle kullanacağını ve sorun yaşamayacağını düşünür.


Eskiyen bir yüzeyi geri döndüreceğimizi söylemiyoruz. Fakat henüz yeni olanların yeni kalmasını veya bu eşyaların mevcut durumlarını muhafaza etmelerini sağlayacağımız kesindir.

Biz diyoruz ki sizlerin bu sorunlarını kesinlikle çözüme kavuşturabiliriz. “Acaba gerçekten mümkün mü” diye aklınızdan geçecektir. Fakat bu durumda şunu da belirtmeliyiz ki kaybedeceğiniz hiç bir şey yok çünkü yaptığımız her işe koşulsuz ve net olarak tam 1 yıl garanti veriyoruz. Dolayısıyla riskiniz yok.

“Tamam, ama madem öyle bu da çok pahalı bir şeydir” diye de aklınızdan geçebilir. Kesinlikle çok rahat ödeyebileceğiniz meblağlara bu işi yapıyoruz. Ürünlerin uygulaması kolay olduğu için alıp rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz.

Uygulamayla kazanacağınız yararları özetlersek;

1–2 yıl boyunca;

· Yüzeyler olduğundan daha geç kirlenecek, dolayısıyla temizlik aralıkları azalacak
· Temizlik hemem hemen hiç deterjan gerektirmeden nemli bir bezle veya su ile ovalamadan kolaylıkla yapılacak
· Kir ve kirecin uzaklaştırılması %90 oranında kolaylaşacak
· Temizlik maddelerine harcanan paralardan ve temizliğe harcanan zamandan en az %90 oranında tasarruf edilecek
· Koruma yapılan yüzeyler anti-bakteriyel özellik kazanacak
· Bakteri, küf ve yosun oluşumu önlenecek,
· Kir ve kireç koruma yapılan eşyaların gözeneklerine kadar nüfuz edemeyecek, dolayısıyla kalıcı hiçbir leke olmayacak
· Emaye ve cam ocaklardaki yemek artıkları yüzeye yapışmayacağından nemli bir bez ile deterjan gerektirmeden kolaylıkla silinecek
· Koruma uygulanan yüzeyler zamanla matlaşmayacak, temizlik işlemi sırasında meydana gelen ufak çizilmeler önlenecek, eşyalar ilk günkü ışıltısından hiçbir şey bir şey kaybetmeyecek
· Ankastrelerin krom ve paslanmaz çelik yapısını ve parlaklığı korunacak, çok daha rahat temizlenebilecek, parmak izleri azalacak

Görünüşe göre son zamanların en fazla ihtiyaç duyulan ürünleri halini alacak nano teknolojik yüzey koruma ürünleri sadece sorunları çözüme kavuşturmayacak aynı zamanda da bayanlar arasında yeni bir trend olacak. İlgilenenler Bekbars.com adresinden ürünleri ve koruma yapılmış yüzeylerin örnek videolarını seyredebilirler. 0362 432 97 01 numaralı telefondan da bilgi alabilirler.
 
Son düzenleme:
Üst