Nar Suyunun Faydaları

MEÇHUL

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Nar Suyunun Faydaları
narın cilde faydaları nar suyunun zararları nar suyunun cilde faydaları hamilelikte narın gebelikte
Nar denildimi akan sular duruyor bende:DBayılıyorum nar'a.Çok ahrika bir meyve bana göre,tadı görünüşü helede içini açtığımızda o tane tane küçük kırmızı boncuk gibi yemişleri ayrı bir güzellik:)
Nar'ın kendisi kadar suyu da çok faydalı meleklerim.Buyrun okuyun ve mutlaka sizde nar suyunu deneyin tadı harika:)

nar-suyu-3444.jpg


Nar Suyunun Faydaları
Kıpkırmızı rengiyle çekici olan ancak yenmesinin zorluğundan dolayı az tercih edilen narın, faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok.
Kalbinizi korumak için her sabah “bir avuç ceviz yeter” diyerek çığır açan ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, uzun ve sağlıklı yaşamın “Nar İksiri”ni açıkladı. Üstelik bu iksir, fazla tüketildiğinde kesinlikle zararı yok.
Dünyaca ünlü kalp uzmanı Mehmet Öz, nar suyu mucizesini açıkladı: Bol bol nar suyu içenin kalbi sağlam olur, kanserden ve cinsel sorunlardan korunur.
Başta kırmızı renkli olmak üzere tüm sebze ve meyvelerde vitamin bulunduğunu belirten Mehmet Öz, narın bu meyvelerden ayrılan tarafını ise şöyle açıkladı: “Narda, E vitamininden 20 kat daha güçlü olan polifenol maddesi bol miktarda bulunur. Antioksidan özelliği olan bu madde, aynı zamanda kalp hastalıkları ile cinsel problemleri önler.”
Öz’ün açıklamasına göre, 6 hafta boyunca nar suyu içen 45 kadın ve 45 erkekte kalp krizi riski yüzde 17, kansere yakalanma riski yüzde 22, cinsel problem yaşama riski ise yüzde 16 oranında azalıyor.
Narın olumlu etkisinin tüm meyvelerden çok daha kısa sürede ortaya çıktığını söyleyen ünlü bilimadamı, “Nar aşırı tüketildiğinde bile herhangi bir olumsuz etki yapmaz,” dedi.

Önceki araştırmalarda da, narın şu faydaları ortaya çıkartılmıştı:
• Kolestrolü ve şekeri dengeliyor,
• İshali kesiyor,
• Bağışıklık sistemini güçlendiriyor,
• Prostat ve cilt kanserini önlüyor
• Enfeksiyon ile alerjileri önlüyor
• Yaraları iyileştiriyor.”


Ayrıca narın içinde bulunan “antosiyanin” grubu, beynin onarımının yaşa bağlı olarak azalmasını engeller. Bir bardak nar suyu günlük A,C ve E vitamini ihtiyacının yüzde ellisini karşılar. Bu vitaminler de beyin fonksyonlarının, yaşa bağlı olarak azalmasını engeller.
 

Benzer İçerikler

ASİMELEK
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
ASİMELEK
ASİMELEK
narçiçeğimm
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
narçiçeğimm
narçiçeğimm
SadmiN
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
SadmiN
Üst