Narın ve Nar Suyunun Faydaları Nelerdir?

T

TİTAN

Forum Okuru
Narın ve Nar Suyunun Faydaları Nelerdir?
narın faydaları
nar suyunun faydaları
narın faydaları nelerdirAllah'ın yarattığı binbir çeşit meyveden biri narın faydalarından bahsedeceğiz sizlere melekler :) Kış geldiğinde gerek meyvesiyle, gerek sıkılıp içilen suyuyla bağışıklık sistemimizi kuvvetlendiren, gribal enfeksiyonlara karşı kalkan görevi gören narın diğer faydaları nelermiş makalemizden öğreniyoruz.. :tik:
Nar meyvesinin birçok faydası vardır.Nar ağacı şekil olarak yaprakları birbirine karşılıklı, güzel kokulu ve büyük çiçekli ve kırmızı renkli küçük bir ağaçtır.

Tatlı nar’ın mizacı sıcak ve rutubetlidir, mideye oldukça yararlıdır. hafif kabızlık yapıcı özelliği nedeniyle mideyi takviye eder.

Boğaz, göğüs ve akciğer için önemlidir. Öksürük şikayeti olanlara iyi gelir.

Nar meyvesinin suyu bağırsakları yumuşatıcıdır.

Mide iltihabına karşı oldukça faydalıdır. İshali Durdurur ve kusmayı da engeller.

Nar meyvesinin organları güçlendirdiği bilinir.

Gözdeki sarılığı kesmesi için meyvenin içindeki etli kısım ile narın suyu çıkarılır ve bir miktar bal ile karıştırılıp merhem olana kadar pişirilir. Daha sonra bu merhem ile göze sürme çekilir.

Diş etleri üzerindede narın faydaları vardır. Diş çürümesine karşı faydalıdır.

Her sene nar çiçeğinden üç tane yutan kimse göz ağrısından korunmuş olur, denilmiştir.
 
M

Meyve gurmesi

Forum Okuru
Nara kesinlikle bayılıyorum hatta nara hastayım desem yalan olmaz. Sırf nar yemek için kışın gelmesini istiyorum. Yazın da marketten alınmış nar suyunu hep içerim. Nar suyunun da kendine has faydaları var ve nardan biraz farklı. Burda önemli olan narı evde mi sıkıyorsunuz yoksa marketten mi alıyorsunuz? Evde doğrayıcıya atıyorum nar parçalarını çekirdeğiyle birlikte sıcı hale getiriyor. Bazen içine iki üç parça mandalina atarım sulu olsun diye. Böyle yapınca çekirdeğini de suyuna katıp yemiş oluyorsunuz ve narın en önemli yeri aslında çekirdeği. Narın çekirdeğinde punisik asit adlı kilo vermeyi sağlayan bir yağ asiti varmış. Hazır alınan nar suyunda çekirdek yok ama kabuğunu sıkıyorlar. O da kendine göre faydalı. Kabuğunda da başka maddeler varmış çünkü.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst