Nasıl köpüklü kahve yapacağım yardım edin istemeye gelecekler :S:S

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Nasıl köpüklü kahve yapacağım yardım edin istemeye gelecekler :S:S
Yakında beni istemeye gelecekler ve nasıl köpüklü kahve yapacağımı bilmiyorum. Anlatıyorlar şöyle yap böyle yap diye ama bir türlü olmuyor. Tecrübeli meleklerden yardım istiyorum :S:S

Sayın misafirimiz,
Öncelikle fincen sayısı kadar suyu cezveye boşaltın. Ardından her fincan için bir kahve kaşığı türk kahvesi koyun. son olarak da şeker miktarını ayarlayın. Şekerli ise her fincan için iki çay kaşığı, orta ise 1 çay kaşığı kahve koyun. En sonunda da kahveyi iyice karıştırın.

Ocağa koyun. kısık ateştekahve köpürene kadar bekleyin. Köpürdüğünde ilk köpüğünü bir kaşık yardımıyla fincanlara paylaştırın. sonr atekrar ocağa koyun bir taşım daha kaynatın. kalan kahveyi de fincanlara paylaştırın.

Bu genel bir bilgidir ancak ben kahveyi daha farklı yaparım. Benim sırrım hiç karıştırmamaktır ki şimdiye kadar yapıp da köpüksüz kalan hiçbir kahvem olmadı. Tabi kahveyi de kısmadan kullanacaksınız :tik:

Sinbonun kahve makinesini al bak bakalım nasıl köpüklü kahve oluyor hahaha ben kullanıyorum gayette memnunum köpük olacakmı olmadı gibi derdi yok hele misafirinize köpüksüz kahve ikramı gibi bir olasılık yok:D:D İki dakkada bir sürü kişiye bol köpüklü kahveyi yapmanın garantisini veriyorum ben test edildi onaylandı:D

Geri