1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Nasıl Pilot Olunur ?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Nasıl Pilot Olunur Pilot Olmak İçin Neler Gerekli


  Kuş gibi gökyüzünde uçmak sevdasında olan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için nasıl pilot olunacağı hakkında ki bilgileri paylaşıyoruz :)  < Konu Resmi..>


  Türkiyedeki uçuş okulları Tükiyeninde üye olduğu uluslar arası sivil havacılık komutesi şartlarına uygun hareket etmek zorunda,bu şartların denetimi ise sivil havacılık güvenliğince yapılmakta.

  Pilot olmak isteyenler, uçuş okullarında gerekli eğitimi aldıktan sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün açtığı sınavlara katılıyor. Bir pilot adayının, Ticari Pilot Lisansı (CPL) için 9 dersten, Aletli Uçuş Yetkisi (IR) için 7 dersten, Havayolu Nakliye Pilot Lisansı (ATPL) için 14 dersten sınava girerek başarılı olması gerekiyor.Her dersten en fazla 4 kez sınava girme hakkına sahip pilot adaylarının, bu sınavları 18 ay içinde tamamlaması gerekiyor.

  Pilot adayları, bilgisayarın otomatik olarak seçtiği birbirinden farklı sorularla karşılaşıyor. Pilot adayının sorulara verdiği cevaplar anında kayıt altına alınıyor ve ders notu bilgisayar tarafından otomatik olarak hesaplanıyor.

  Pilot adaylarının lisanslarını alabilmesi için sadece teorik eğitimi ve ardından gerçekleştirilen pilot sınavında başarılı olması yeterli olmuyor. Bunların yanı sıra uçuş eğitimini tamamlaması ve uçuş yetenek testinden de başarılı olması gerekiyor.


   
Nasıl Pilot Olunur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nasıl Zengin Olunur

  Nasıl Zengin Olunur

  nasil zengin olunur nasıl zengin olunur iş adamı nasıl iş sahibi olabilirim adamı İnsanlar boşuna zengin olmuyormuş vallahi bu yazıyı okuduktan sonra daha iyi anladım.Zeka her şeyin başı arkadaşlarım... New York'ta bir bankanın önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla bankaya girdi ve önüne çıkan ilk görevliye, bireysel kredi için başvuruda bulunmak...
 2. Nasıl pilot olunur acaba bilen var mı ?

  Nasıl pilot olunur acaba bilen var mı ?

  Arkadaşlarım ben pilot olmak istiyorum, nasıl pilot olunur, pilot olabilmek için neler yapmalıyım, neler istenmekte teşekkür ediyorum.
 3. Pilot Ehliyeti Nasıl Alınır

  Pilot Ehliyeti Nasıl Alınır

  Pilot Ehliyeti Nasıl Alınır arkadaşlar bu konuda bilgisi olupta bana yardım edebilecek birisi varsa lütfen bekliyorum.
 4. Pilot Nasıl Olunur

  Pilot Nasıl Olunur

  Pilot Nasıl Olunur arkadaşlar bana bu konuda yani Pilot Nasıl Olunur diye bilgi verirmisiniz lütfen!
 5. Nasıl Avukat Olunur

  Nasıl Avukat Olunur

  Nasıl Avukat Olunur ben avukat olmak istiyorum ama nasıl avukat olunur bilmiyorum. Avukat olmak için ne gerekiyor hangi bölümü okumak lazım lütfen yazın.

Sayfayı Paylaş