gebe
 1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.895
  Beğenilen Mesajlar:
  29
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  National Geographic Türkiye Uluslararası Fotoğraf Yarışması

  Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  National Geographic tarafından yerel edisyonların işbirliği ile düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nın Türkiye ayağı sonuçları belli oldu.
  Bu sonuçlara göre:
  [​IMG]

  İzmir’i terk eden Yunan ordusunun askeri bandosunun ardında bıraktığı enstrümanlarla 1923’te kurulan Tire Bandosu, Birol Üzmez’e “İnsan” kategorisinde birincilik ödülü getirdi. 85 yıllık Tire Bandosu’nun elemanları hâlâ müzelik müzik aletlerini çalıyor. Fahrettin Şankaynağı’nın bu kategoride ikinci seçilen fotoğrafında Milaslı bir kadın çiçeklerle bezenmiş türban ve eski gelinlik kıyafetiyle, köyde yapılacak düğüne hazırlanıyor. Alaçatı’daki kavun ve çocukların fotoğrafı Salih Güler’e bu kategorinin üçüncülüğünü getirdi.

  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]


  [​IMG]
  Eskişehir Sarıcakaya’nın, Mayıslar köyündeki fabrikaya getirilen ipekböceği kozaları fırınlandıktan sonra açıkhavaya çıkarılıp havalandırılıyor. Çünkü nem, çürümelerine neden oluyor. Kozalar depoya kaldırılmadan önce Faruk Akbaş’ın objektifine takılmış. Faruk Akbaş, fabrika binasının en üst katından çektiği bu fotoğrafla Gezi–Kültür” kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Engin Güneysu’nun “Yağmurdan Sonra Oyun” başlıklı fotoğrafı, bu kategorinin ikincilik ödülünü kazandı. Melih Sular’ın çölde bir dörtyol ağzında çektiği “Develer ve Atlarla Gize Piramidi’ne yolculuk” fotoğrafı da bu kategoride üçüncülüğe layık görüldü.

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  Gediz Deltası’nda bir yandan yakaladığı yılanla açlığını giderme telaşındaki kukumav, diğer yandan da şaşkınlıkla kendisine doğrultulan objektife bakıyor. Kuş fotoğrafçısı Ercüment Nadir Baskın, Mayıs 2008’de deltadaki kuş cennetinde çektiği bu fotoğrafla “Doğa” kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Arif Avize’nin Kahramanmaraş’ta, Andırın ilçesinin Çokak kasabasında çektiği ve “Doğa” kategorisinde ikinciliği kazanan fotoğrafında ilkbahar papatyası konuklarını ağırlıyor. Volkan Akgül’ün Riva ormanlarında çektiği kendisine üçüncülük ödülünü getiren bu fotoğrafında, arıkuşu arıyla savaşıyor... ve arı kaybediyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  Mutluluğun Fotoğrafı SERHAT Z. BAYRAM
  Bu çocuğu mutlu eden şey dünyaya tersten bakmak olabilir mi? Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü öğrencisi Serhat Z. Bayram’ın objektifi, İstanbul’da eski Balat semtinin sokaklarında dolaşırken, demire asılmış sallanan çocuğun gülen yüzünü yakalamış. Ve bu fotoğraf Bayram’a, Garanti Emeklilik Mutluluğun Fotoğrafı Özel Ödülü’nü getirdi.
  [​IMG]

   
National Geographic Türkiye Uluslararası Fotoğraf Yarışması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. National Geographic resimleri

  National Geographic resimleri

  nacıonal geograpy nacıonal geografi national geografic national geographıc natıonal geographıc
 2. National Geographic'ten ödüllü 10 fotoğraf

  National Geographic'ten ödüllü 10 fotoğraf

  national geographic ödüllü fotoğraflar İşte o mükkemel resimler.. Şu resime bakın ya mükemmel.. Buda güzel bi kare gerçekten ödüllük ama bu ifadeye hayranlıkla bakmak biraz abes bence yüzdeki korku ifadesine bakın :(
 3. Fotoğraf Yarışması

  Fotoğraf Yarışması

  Pera Palace Hotel Jumeirah, 122 yıllık tarihine tanıklık etmiş misafirlerin fotoğraflarını arıyor. Fotoğrafları Facebook'ta mesaj yoluyla ya da Instagram'da #FotoğraflardakiPera etiketiyle paylaşabiliyorsunuz. Katılın, sürpriz ödüller kazanın. www.facebook.com/perapalacehoteljumeirah

Sayfayı Paylaş