1. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0

  Ne Güzeldir Sevmek

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

  .

  Ne kadar güzeldir bir sevdiğinin olması, en zor anında, hiç ummadığın bir zamanda bir selamıyla içini ısıtması.

  Ağlarken sesini duyar duymaz bütün olumsuzlukları anında unutmak, yağan karda başını pencereye yasladığında onu hayal etmek, yağmurlu havalarda soğuktan değil onu özlediğin için ta derinlerde bir yerinin sızlaması ne güzeldir.

  Bir merhabasıyla bütün karanlıkların aydınlanması, “gel” demeden yanında olduğunu bilmek, gittiğin her yere onu da kalbinde, benliğinde, yanında götürmek..

  Ona dair şarkılar söylemek, bütün güvercinleri kaçırmak uğruna. Yazılar yazmak sayfa sayfa. En güzel cümleleri bile beğenmemek, en güzel sözleri bile ona yakıştıramamak ne güzeldir.

  Sonra düşünmek onu ve ne yazarsam yazayım ona dair bütün sözlerin güzel ve anlamlı olacağını; çünkü aşk kitabının kapağında, yüzünün olduğunu bilmek ne güzeldir.

  Fark etmek, yok olmak, yanmak, yakılmak ne güzeldir.

  Dönüp dolaşıp kendini onda bulmak ne güzeldir.

  Ertesi gün uyandığında, gözlerini gözbebeğinin içinde görmek ne güzeldir. Sonunu bilmeden kendini ateşe atmak; ama onsuz da ateşte olduğunu bilmek ne güzeldir.

  Karar vermeden, fikir üretmeden, mantıklı düşünmeden, sadece sevmek ne güzeldir.

  Adı anıldığında sus pus olmak, kızarmak, utanmak ne güzeldir. Defalarca yeminler bozmak, kalpler kırmak, kırılmak, affetmek, af dilemek, onarmak, yapmak, yenilmek, sevgiye boyun eğmek ne güzeldir.

  Gitmek, dönmek, özlemek, beklemek, unutmamak, unutulmamak, aşk uğruna ağlamak, kısaca aşk içinde kendini kaybetmek ne güzeldir.

  Korktuğunun başına gelmesinden ürkmek, acı çekmek, yas tutmak, kısaca çelişki içinde kalmak, pişman olmak; ama geçmişi sorgulamadan başlamak, yine yeniden sevmek, sevdiğinden vazgeçmemek ne güzeldir.

  İlk olmak, tek olmak, son olmak ne güzeldir.

  Dualar etmek, yalvarmak, yakarmak, kavrulmak; ama hiç ummadığın bir anda “işte O” diyebilmek ne güzeldir. İçinde olmak, dışında olmak, karar verememek, kendini belirsiz bir sona bırakmak; ama yine de gururuna yenilmeyip “kal” diyebilmek ne güzeldir.

  Her şeyi boş vermek, her şeyi dert etmek, kahretmek, yine de isyan etmemek ne güzeldir.


  Fotoğrafına baktığında sanki karşındaymış gibi gülümsemek, aşk kadehini son damlasına kadar içmek, gönül denizinde boğulmak, özgür ruhumuzu bir tek kişiye zincirlerle bağlamak ne güzeldir.

  Gelmeyeceğini bilerek beklemek, onsuz bayramların zehir olması, sevinçlere hüzünlerin karışması, bir sevdanın tek başına hükümdarı olduğunu bilmek ne güzeldir.

  O olmayınca öksüz çocuklar gibi üşümek, “keşke yapmasaydım” diyebilmek, güneşi görememek, yaşadığını hissedememek, aç kalmak, tek kalmak, başka gözlere kör olmak ne güzeldir.

  Onun kokusundan başka koku duymamak, ondan başkasını görmemek, onun teninden başka bir tene dokunamamak, ondan başkasını hissedememek ve her yeni gün bir şeylerin olmasını beklemek ne güzeldir.

  İki kişi yaşamak her şeyi, bir bardak da onun için çay içmek, yorgun düşmek bu yüzden, kıymetini anlamak sevdiğinin, artık eski günlere dönemeyeceğini bilerek yine de pes etmemek bu hayattan ne güzeldir.

  Gözlerini hayal etmek, denizin dalgaları gibi saçlarını okşamak, ellerinden tutmak, defalarca öpmek ne güzeldir. İlham olması her yazıya, akıllara zarar olması, şarkı, türkü, şiir, her ne varsa aşka dair onda olmak; hayatının tümünde olması ne güzeldir.

  Fırtınalar koparmak, kalabalıklarda kaybolmak, onsuz bu şehirde olmaktan nefret etmek ne güzeldir. Telefonunun çalmasını beklemek, yaşadığın şehri terk etmek, başka yere yerleşmek, ama aşktan kaçılamayacağını bilmek, nereye gidersen git kalbini, aklını, yüreğini de yanında götürdüğünü bilmek ne güzeldir.

  Hiçbir sevdada aynı tadı bulamamak; dünün, bugünün, yarının ve bir yanının hep yarım kalacağını bilmek, kayıp hüzünler saklamak, hep gurbette kalmak, ne güzeldir acıyı tatmak.

  Hayat uzun ve bitmek bilmeyen bir film, yönetmen ise acımasız, insanı en can alıcı noktalarından vuran. İşte o yönetmenin sen olduğunu bilmek bile ne güzeldir.

  “Ben gidiyorum.” dediğin gibi “Ben geldim.” diyebilmek ne güzeldir.

  Rüyalarda görmek ardı sıra, biteceğini bilsen de bu güzel rüyanın, sabah kalktığında gerçek olması için dualar etmek, ilk onu düşünmek, telaşlanmak, kendini kaptırmak ve yine kendini çekip almak bu güzel düşten ne güzeldir.

  Beklentisiz sevmek, gerçek sevginin kimseye söylenmeden, kimseyle paylaşmadan ve asla kavuşmadan da var olabileceğini bilmek, aşk denen illete bulaşmak ne güzeldir…

  Ben sadece seni “bendeki senle” sana anlatmak istedim. Bu yazıyı okursan bir gün bil ki içimde onca söz var seni sevmelere adanmış; söylenemeyen onca söz…

  Daha ne söylenebilir ki sevgi ve aşk adına… söylenmiş nice sözler var ki hala söylenmekte; ama son bulmamakta; çünkü dünya sevgi üzerine dönüp durmakta…


   
 2. @şK_MeLeĞ!.

  @şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.035
  Beğenilen Mesajlar:
  18
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Ne Güzeldir Sevmek
  ablam emegıne saglık...
   
 3. necla

  necla Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  545
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  fransa
  Cevap: Ne Güzeldir Sevmek
  emegine yuregine saglik canim dokturmussun yine.NE GUZELDIR DEGILMI KARSILIKSIZ SEVMEK;rabbim herkese tattirsin insallah kimseyi sevgisiz birakmasin bizleri
   
 4. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Ne Güzeldir Sevmek

  amin nejlam çok kötü ve katlanması çok zor bi durum ama şartlar onu gerektiriyosa yapacak bir şey yok bir yanın bi yerlerde de kalsa...teşekkürler o güzel yorumlarınız arkadaşlar
   
Ne Güzeldir Sevmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aşırı sevmek ne demektir

  Aşırı sevmek ne demektir

  Sual: Bir Vehhabi hoca diyor ki: “(De ki: Ey kitap ehli, dininizde aşırı gitmeyin. Daha önce sapmış birçoklarını da saptırmış ve böylece doğru yolu kaybetmiş bir kavmin heva ve heveslerine uymayın.) [Maide 77] âyeti ile (Hıristiyanların Meryem oğlu İsa'yı aşırı övdükleri gibi beni aşırı övmeyin. Ben Allah'ın kulu ve Resulüyüm) hadisi gösteriyor ki: Peygamberi veya salihleri aşırı derecede...
 2. Orhan Gencebay - Sevmek Ne Güzel

  Orhan Gencebay - Sevmek Ne Güzel

  Bir gülüş bin acıya bedeldir Gül artık yaşamak çok güzeldir Koşsana mutluluk bize gelmiş Sorsana önce nerelerdeymiş Baksana masmavi gözlerin gibi bu hayat Sevmek güzel baksana Yemyeşil gözlerin gibi bu hayat Sevmek sevilmek ne güzel Bir ömür seni bulmakla geçti Gördüğüm her şeye seni sormakla geçti Sevmenin böylesi olur mu deme Sen yokken bile seni sevmekle geçti
 3. Sevmek nedir?

  Sevmek nedir?

  sevmek nedir rüyada çoçuk sevmek rüyada bebek deve Sevmek nedir? Sevmek inanmaktır. Sevmek yaşamaktır. Sevdiğini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktır. Sevmek sevdiği olmaktır. Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. İki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur. Sevmek paylaşmaktır . Sevdiğiyle sevdiğini paylaşmaktır. Sevdiğiyle...
 4. Ne Kadar Güzel Seni Sevmek

  Ne Kadar Güzel Seni Sevmek

  Doublekeyf.com - Ne Kadar Güzel Seni Sevmek Nekadar güzel her cümleye senle başlamak Ne kadar güzel her sözcükte senin ismini görmek Ne kadar güzel herşeyin seninle var oldugumu bilmek Ne kadar güzel her yüzde senin yüzünü görmek Ne kadar güzel her şarkıda seni hatırlamak Ne kadar güzel seni yaşamak seninle dolmak Nekadar çok senin hakkında yazılanlar Ne kadar...

Sayfayı Paylaş