ne hale geldik bugün tekrar görmüş oldum

elmalı kurabiye

Yeni Üye
Üye
ne hale geldik bugün tekrar görmüş oldum
zorlaşan hayat şartları ekonomik kriz ıvır zıvır derken aldı basını gidiyor bakalım bir vurdumdı-uymazlık kendini kurtarma çabası nerde kaldı dürüstlük çalışkanlık doğruluk???

bugün basımdan gecen bir olayı paylasmak istiyorum hayatımda ilk kez bugün işyerimde çantamdan cüzdanım çalındı(yakaladım ama)....
çalıştıgım dükkan 2 kardesin ve yanyana 2 dükkan anlayacagınız ben 2sinede bakıyorum burası küçük bir il vede güvenilir huzur içinde kapınızı kitlemeden evden çıkarsınız okadar yani...
neyse bende dükkanda oturuyorum masada tekim yanımdaki rafın altında da çantam var büyük dükkan yanda oldugu için orda patron olmayınca kapıyı çekip oraya geçiyorum kitlemiyorum tabi herkes herkesi tanıyor yanımdada dükkanlar var ne olacakki:)
yine gittim ve kapıyı çektim kitlemeden biraz sonra geri döndüm içerde bir çocuk etrafa bakıyor abla bu kaç para dedi direk onu gördüm yana bakmaya kalmadan yanımdan biri fırladı ssasırdım bi dolap döndüğünü anladm tabi baktım çantam acık bende koştum pesinden araya daldı dükkanların bende yoldan hemen önünü kestim önden dolasıp yakaladım yani biraz koştuktan sonra ben bişey yapmadm die basladıı çocuk tuttum kolundan getirdim araya nereye attın cüzdanı söyle dedim sokaga getirdim zorla patron falan geldi neyse koştum ger, baktım cüzdanı elinden atmış kaçarken açık cüzdan yerde para falan alamamış çocuk garibin tekiymiş kimsesiz peki nerde annesi babası leylekler getirmedi ya???

hep çocugun o yemsesil gözleri geldi gözümün önüne pekde mazlum bakıyordu şimdi böyleyse bu çocuk ilerde ne olacak buna simdiden sebep olanlar kim?
bütün gün düşündüm o haldeyken düşünemediklerimi bir anda olup bitti olaylar yakaladm cüzdanımı aldım çocugu aldılar o kadar peki sonra??? ne olacakki etrafımızda böyle yüzlercesi
dogurulup sokaklara bırakılmış gelecegin potansiyel suçluları asıl suçlu kim acaba???

onların suçu ne peki daha küçücük yaslarda kötü alışkanlıklarla yanlış işlerle tanışıyorlar büyük sehirlerde daha da fazla böyleleri ..

hep bir kötüye gidiş ailelerde de belki suç yok sartlar el vermiyor olabilir ama bu ülkenin devleti var milleti var öyle kazanıp sokaga salmakla bitmiyor işler... bakamıyorsan yapma yapıyorsanda yardım iste ama onu şuca teşfik ETME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

okurken çok kötü oldum insanlık ne hale gelmiş yerlerde artık...o çocukta suç yok aslında asıl suç annesınde babasında yetıştırenlerde suç...canım geçmiş olsun umarım bır daha başına gelmez..

çok üzüldüm bunun gibi olaylar çok yaşanıyor Allahtan sen hafif atlatmışsın canım büyük geçmişler olsun...Allahım o çocuklara yardım etsin hayırlı gelecekler nasip etsin inşallahhh

Geri