1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ne zaman hamile kalınır

  Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  ne zaman hamile kalınır hesaplama ne zaman hamile kalınır, hesapla, kalınabilir hamilelik için en uygun zaman nedir, hesaplama, ne zaman gebe kalınır hakkında bilgiler burada arkadaşlar


  Bebek sahibi olmak isteyen Melek'lerimize ve anyı isteğe sahip olan misafirlerimize, hamile kalmak için uygun günler hakkında bilgiler sunuyoruz bu makalemizde.


  [​IMG]


  Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma çabasındaki çalışan çiftler için büyük önem taşıyor. Günümüz koşulları hemen hemen her alanda olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan yapmayı gerektiriyor. Ama kararı verince bebek de hemen gelmiyor. Aylarca çaba! sarf edildiği halde ve klinik olarak hiçbir sorun bulunmamasına rağmen, bazen istenilen hamilelik bir türlü gerçekleşmiyor. Çünkü ya yumurtlama zamanı tutturulamıyor ya da farkında olmadan hamileliği engelleyen hatalar yapılıyor. Oysa maddi ve manevi açıdan hazır olunan bir dönemde bebek sahibi olmak istendiğinde insanların beklemeye pek de fazla tahammülü olmuyor. Peki, doğru olduğu düşünülen zamanda, vakit kaybetmeden hamileliğin gerçekleşmesi için neler yapılmalı, nelere dikkat edilmeli?


  BURAYA TIKLAYARAK ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz Melek'ler.
   
 2. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Ne zaman hamile kalınabilir ? Evet bir çok bayanın bildiği şey sadece iki mensin ortası .Bu bilginin dışın da ek bilgi verelim.Her dönem gebe kalmak mümkün .Adet dönemin de bile. Nasılmı ? Düzensiz gerçekleşen ovülasyonla. Düzenli adet gören bayanlar da ovülasyon genelde adetin 11-14 . günlerin de başlar ve 20 ne kadar devam eder. Ne zaman hamile kalınır sorusuyla ilgili detayları aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.
  Hangi günler kolay hamile kalabilirim?

  Yumurtlama gününüzü bilmiyorsanız aşağıdaki linkimizi ziyaret ediniz..  Hamile kalmak için en iyi zaman nasıl anlaşılır ?
   
 3. didem 342

  didem 342 Forum Okuru

  Ben yumurtlama günümü bilmiyorum adetim düzensiz yardımcı olurmusunuz ? Adeti düzensiz olanların yumurtlama günü nasıl hesaplanır?
   
 4. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba adeti düzensiz olanlar da ovülasyon günlerini saptamak biraz zordur.Bunu pratik olarak ancak ovülasyon testleri ile belirleyebilirsiniz. İki çeşit ovülasyon testi vardır.İdrardan ve tükürükten her ikisinide eczaneden tedarik edebilirsiniz. Sorunuzla ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz..

  Adetlerim düzensiz yumurtladığımı nasıl anlıycam?
   
 5. pinar okul

  pinar okul Üye Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2016
  Mesajlar:
  80
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  8
  Bazı bayanlar hamile kalabilmek için harıl harıl yumurtlama günlerinin hesabını yapıyorken, bazı hanımlar da hesaba kitaba gerek duymadan rahat bir şekilde hamile kalmanın mutluluğunu yaşıyor. Açıkçası ben de hamile kaldığımda, yumurtlama günümü hesaba katmamıştım, üstelik reglim bittikten hemen sonra hamile kaldım.
  Adetten hemen önce ya da hemen sonra hamile kalınmaz diyenlere inanmıyorum. Zaten tıp da bunu söylemiyor. Mevcut sağlığınızda bir sıkıntı olmadığı sürece, hamile kalmak için gayet uygun bir yapıya sahipseniz zaten hamileliğiniz her şekilde oluşacaktır. Kimimiz hamile kalmak için çırpınırken, bazılarımız kalmamak için debeleniyoruz. Hayat ne garip. :) Gebe kalınmanızı engelleyen çok ciddi bir sorununuz yoksa, vücudunuz hazır olduğu an hamile kalacaksınızdır biraz sabır kızlar.

   
 6. Filiz345

  Filiz345 Forum Okuru

  Selam kızlar yumurtlamanın belirtileri nelerdir yardımcı olurmusunuz ?
   
 7. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba,

  Yumurtlama günlerini tespit etmenin bir çok yöntemi var. Ovülasyon testleri,ateş ölçme, servikal sıvı inceleme ve belirtiler.Yumurtlama gerçekleştiği dönem vücut ısısın da artma olur.Vajinal akıntı fazlalaşır. Bu akıntı şeffaf ve esnektir. Kasıklar da ağrılar batmalar olur. Eczene den ovülasyon testlerin den tedarik edin.Bu kitlerle çok kolay yumurtlama gününüzü belirleyebilir, gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz.Vereceğim linkleri inceleyin daha ayrıntılı bilgilere ulaşın..

  Hamile kalmak için yumurtlama günümü nasıl bilicem?

  Fertil günlerinizi servikal sıvınızla belirleyin.

   
Ne zaman hamile kalınır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ne kadar zamanda hamile kalınır?

  ne kadar zamanda hamile kalınır?

  Hamilelik testi hamile kalma süresi Arkadaşlar merhaba anne olmaya karar verdiğnizde kaçıncı ayda gebe kaldınız?
 2. Ne zaman hamile kalınır

  Ne zaman hamile kalınır

  Ne zaman hamile kalabilirim ne zaman hamile kalınır hakkında sorum var Herkes hiç çekmek için sitelerine çok çok değişik şeyler malesef yazmamışlar herkes aynı şeyi yazıyor. Ne demişler, ekmekçinin hakkını ekmekçiye ver bir ekmek parasıda fazla ver diye. .. Ben uzun zamandır sitenizi hamile kalmak için takip eden bir anne adayıyım 33 yaşındayım ve hiç çocuğum yok doktorada gitmedim hoş daha...
 3. Ne zaman hamile kalınır arkadaşlarım

  Ne zaman hamile kalınır arkadaşlarım

  Adetten kaç gün sonra hamile kalınır ne zaman hamilelik için en uygun zamandır ? Yumurtlama döngüsü 28 günde bir olan kadınlar için azalım öncelikle. Sevgili hanımlar adetinizin başladığı güne 14 gün ekleyerek olası 5 gün içinde hamile kalma riskinizi fazlalaştırabilirsiniz. Bu durumu şu örnekle daha iyi anlatacağımızı düşünüyoruz. Ayın birinde adetinizin ilk günü ise 1+14 = 15. gün 16....
 4. Hangi günler kolay hamile kalabilirim?

  Hangi günler kolay hamile kalabilirim?

  Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma çabasındaki çalışan çiftler için büyük önem taşıyor. Günümüz koşulları hemen hemen her alanda olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan yapmayı gerektiriyor. Ama kararı verince bebek de hemen gelmiyor. Aylarca çaba! sarf edildiği halde ve klinik olarak hiçbir sorun bulunmamasına rağmen, bazen istenilen hamilelik bir türlü gerçekleşmiyor. Çünkü ya...
 5. Adet dönemine bir kaç gün kala hamile kalınırmı ?

  Adet dönemine bir kaç gün kala hamile kalınırmı ?

  Gebe kalmak için gebeliğin ne zaman ve hangi günlerde oluştuğunu bilmek lazım. Bir kadının menstrüel döngüsü ortalama 28 ila 32 gün arasında sürer. Her döngünün başlangıcı menstrüel periyodun ilk günleri olarak kabul edilir . Yumurtlamanın kendisi genelde adet döngüsünün 10. ve 19. günleri arasında veya sonraki dönemin 12-16 gününde ortaya çıkar. Gebelik için ayda 6 altın gün var. Bu altın...

Sayfayı Paylaş