1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Nebahat Çehre Hayatı Biyografisi

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Nebahat Çehre Hayatı Nebahat Çehre Biyografisi


  Son günlerin flaş dizisi Muhteşem Yüzyılın Valide Sultanı Nebahat Çehre'nin hayatı ve biyografik bilgileri şöyle melekler :)

  [​IMG]

  Nebahat Çehre 19 Mart 1944 tarihinde, Samsun'da dünyaya gelen sanatçı; fotomodellik, mankenlik, sinema oyunculuğu, ses sanatçılığı ve son olarak dizi oyunculuğu yapmıştır.Nebahat Çehre Kariyerine dizi oyuncusu olarak devam etmektedir.

  Nebahat Çehre 15 yaşındayken Türkiye Güzeli seçildi.Nebahat Çehre, fotomodellik ve mankenlik yaparken gelen teklifler üzerine 1961'de Yaban Gülüm filmi ile ilk sinema deneyimini yaşadı.Nebahat Çehre 1964 yılında Yılmaz Güney'le tanışarak Kamalı Zeybek adlı filmde rol aldı. Nebahat Çehre 30 Ocak 1967 tarihinde Yılmaz Güney'le evlendi. Kendi deyimiyle, ülke meselelerinden yaşama bakışına kadar, her türlü konuda bakış açısı kazanmasında Yılmaz Güney’in katkısı oldu.

  O zamanlar ayakları yere basmayan genç kız, yani ben işin ciddiyetini Yılmaz’dan öğrendim diyerek Güney'in deneyimlerinden çok şey öğrendiğini belirtmiştir. Bir süre sinemadan uzak kalan Çehre, Güney'den boşanınca tekrar kamera önüne çıktı. 70'li yıllarda başlayan **** filmleri furyasında, sinemaya ara verip, sahneye çıkarak şarkıcılık yapan Çehre, ikinci evliliğinin ardından sahne hayatına da ara verdi. İkinci eşinden ayrıldıktan sonra televizyon dizilerinde rol aldı.
   
Nebahat Çehre Hayatı Biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nebahat Çehre [Firdevs Hanım]

  Nebahat Çehre [Firdevs Hanım]

  firdevs hanım firdevs hanim nebahat çehre gençliği hanımın kıyafetleri nebahat çehre kıyafetleri Doğum Yeri : Samsun Doğum Tarihi : 15 Mart 1944 Eğitimi : Sanat Merkezi 15 yaşındayken "Türkiye güzeli" seçildi. Fotomodellik ve mankenlik yaparken gelen teklifler üzerine 1962'de sinemada ilk rolünü oynayarak profesyonelliğe adım attı ve kısa sürede bir çok film çevirdi. 1964'te...
 2. asil kadın Nebahat Çehre

  asil kadın Nebahat Çehre

  bir rol bir insana bu kadar mı yakışır hanımefendilik onda kötülük onda kıskançlık onda kısaca Aliye Rona (diyebiliriz)..... ROLÜNE SENARİSTTEN ÇOK ÖNEM VERİYOR AŞK-I MEMNU DİZİSİNDE ROL ALAN NEBAHAT ÇEHRE, ROLÜNE VERDİĞİ ÖNEMİ ANLATTI... Aşk-ı Memnu dizisinin Firdevs'i Nebahat Çehre, oynadığı rollere, onları yazan senaristlerden daha çok değer verdiğini söyledi. Karakterleri...
 3. Nebahat Çehre Kimdir

  Nebahat Çehre Kimdir

  Nebahat Çehre Kimdir arkadaşlar lütfen Nebahat Çehre biyografisini paylaşın duyduğum kadarı ile Çirkin Kralın eşiymiş :)
 4. Nebahat Çehre Resimleri

  Nebahat Çehre Resimleri

  Nebahat Çehre Resimleri istiyorum sizden Valide Sultan hayranıyım bu kadın bu yaşına rağmen çok güzel ve cidden de çekici resimlerini ekleyinde gözümüz gönlümüz açılsın :)
 5. Nebahat Çehre Fotoğrafları

  Nebahat Çehre Fotoğrafları

  nebahat çehre resimleri nebahat çehre fotoğrafları Muhteşem Yüzyıl dizisinde ki Valide Sultan rolüyle bir kere daha gönüllere taht kuran Nebahat Çehre fotoğraflarından en güzellerini sizler için ekliyoruz melekler :)

Sayfayı Paylaş