Neden adet olamıyorum ne yapmalıyım kızlar ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Neden adet olamıyorum ne yapmalıyım kızlar ?
Kızlar merhaba. adetlerim inanılmaz düzensiz benim. Yaklaşık 4 yıldır böyle. hani 3-5 ay adet olmadığımı biliyorum. Bu yüzden doktorlarada gittim bir şeyin yok deyip genelde stretolayına bağlıyorlar durumu. Artık ilaçları kullanmayıda bıraktım. Çok kötü bir durumdayım. Farlutalle ile adet oluyordum bi kaç hafta gecikmelerle. Ama şükür artık onuda olmuyorum. Ya ben adet olmuyorsam benim ileride ççocuğum olmayacakmı çok korkuyorum çok eşimede birşey söyleyemiyorum. Bu adet durumu ile ilgili bitkisel çaylar vs var mı ne kulanabilirim. Kullanan arkadaşlarım adet olabiliyoruz diyorlarda, ben çok korkuyorum. Kullanayım mı ve ne kullanayım bana tavsiyelerde bulunabilir misiniz lütfen.

Sayın misafirimiz,
Stres pek çok hastalığın nedeni olabiliyor.Ancak içiniz yine de rahat etmediyse , bir başka doktora danışmanızda fayda var.Çünkü 10 kadından birinde görülen iki hastalığın birbirini tetiklemesiyle adet olmayı engelleyen endometriozis isimli bir rahatsızlık var.Bu yüzden herhangi bir bitkisel çaya başlamadan önce mutlaka başka bir doktora daha görünüp bilgi almaya çalışın.Geçmiş olsun.. :)

Peki bu hastalık kötü bir hastalık mı yoksa iyi bir hastalık mı çok merak ediyorum adet olamıyorum çok korkuyorum hastalık insanı öldürürmü çok merak ediyorum cevap vermenizi bekliyorum ne olur hemen cevap verin saygılarımla
EZGİ KARAELMAS

Sayın misafirimiz,
Stres pek çok hastalığın nedeni olabiliyor.Ancak içiniz yine de rahat etmediyse , bir başka doktora danışmanızda fayda var.Çünkü 10 kadından birinde görülen iki hastalığın birbirini tetiklemesiyle adet olmayı engelleyen endometriozis isimli bir rahatsızlık var.Bu yüzden herhangi bir bitkisel çaya başlamadan önce mutlaka başka bir doktora daha görünüp bilgi almaya çalışın.Geçmiş olsun.. :)

Bende de ayni durum var senin sorun ortadan kalktimi doktorada gittim bir sey cikmadi

Geri