1. *Gizemli Kıs*

  *Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.742
  Beğenilen Mesajlar:
  260
  Ödül Puanları:
  0

  Neden affederiz ?

  Konu, 'Kadınca' kısmında *Gizemli Kıs* tarafından paylaşıldı.

  Biz kadınların en çok yaptığı hatalardan biride affetmek onu bağışlamak ama düşünmedik mi bidaha yaparmı edermi diye düşündüysek bile uzun uzun düşünmedik hep alttan alan affeden bizler olduk onların tekrar yapcağını bile bile....


  [​IMG]


  Hillary Clinton, ABD eski Başkanı kocası Bill Clinton’ın **** maceralarını bütün dünya öğrenince, çıkıp hepsinden haberdar olduğunu söylemek zorunda kalmıştı. Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterrand’ın, sevgilisi Anne Pingoet’ten bir kızı olmuş, tüm dünya Mitterrand’ın ölümünden sonra karısı Danielle’in tüm bunları uzun süredir zaten bildiğini ve buna gözyumduğunu öğrenmişti. Daha yakınımızda, Türkiye’nin en güzel kadınlarından biri, Hülya Avşar eşi Kaya Çilingiroğlu tarafından aldatıldığı öne sürüldüğünde ‘her erkeğin bunu yapacağını’, evliliğini bitirmeyeceğini açıklamıştı.
  Üstelik de her üç örnekte de aldatma olayı reddedilmek yerine kabullenildiği halde, bu erkeklerin hiçbiri toplum önünde değer kaybetmediler, yaptıklarından ötürü ayıplanmadılar. Affeden (yuvayı kurtaran!) kadınlar ise, bu davranışlarıyla büyük takdir toplamış oldular.
  Kadın neden affeder?
  Bir kadın aldatmayı hakk olarak görmüyorsa, neden katlanır bu duruma? Neden affeder?
  İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilimdalı Başkanı Prof. Sedat Özkan, kadının affetmesinin en önemli nedenlerini şöyle sıralıyor:
  • ‘Bütün erkekler aynıdır, aldatırlar’ düşüncesi.
  • Ekonomik bağımsızlığının olmayışı.
  • Çocuklarının geleceklerini düşündüğü için.
  • Kadın kocasıyla kendini çok fazla özdeşleştiriyor, ondan bağımsız bir kişiliğe sahip olamayacağını düşünüyor.
  • Sosyal satüsünü kaybetmek istemiyor.
  • Aile ve çevre baskısı.
  • Rezil olmaktan korkuyor.
  Kadının tavrı ne olmalı?
  Prof. Özkan, kadınların bu kadar şefkatli olmasının, erkeğin aldatmasını teşvik edici olabileceğine de dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürüyor:
  “Erkekler kişilik bozukluklarından ötürü buna yöneliyor ancak Türk kadınlarında da hata var. Baştan yanlış tutum sergilemeleri de erkekleri aldatmaya yönlendiriyor. Türk kadınları aldatıldıkları taktirde ilişkiyi sürdürmeyeceklerini erkeğe yansıtmıyor. Erkek karısını aldattığında ne kadar çok severse sevsin ilişkisini sürdürmeyeceğini bilse, bunu yapamaz.”
  Kadınların aldatmayı öğrendikleri anda yanlış bir tutum içine girdiklerini ileri süren Özkan, kadının ilk tepkisini ise şöyle anlatıyor: “Kadınlar hatalarını pek görmez, sadece karşısındakini ya da diğer kadını suçlar. Aslında evliliklerinde yolunda gitmeyen bir şey olabilir ve kendisinin de bunda payı bulunabilir. Kadın ya hırçınlaşır ya da aciz rolü takınır. Bunun yerine, karar vermeli; ya ‘Bitireceğim. Bunu kaldıramam’ ya da ‘İlişkimin devamını istiyorum, hataları düzeltelim’ demeli. Her ikisinde de sakin davranmalı. Konuşarak birlikte çözüm arayışına gitmeli.”

   
  burcubalcı bunu beğendi.
 2. KeLeBeK's

  KeLeBeK's Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.184
  Beğenilen Mesajlar:
  184
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Ҝє£єβєҜ'£єЯ Ď¡¥àЯı
  ‘Bütün erkekler aynıdır, aldatırlar’ düşüncesi. Bu düşünse aslında çoğumuz tarafından onaylanmıştır ..Nedenmi?çünkü bi erkek aldattığı zaman kadın bunu kabulleniyor (tabi bazıları)ama bir kadın aldattığı zaman sonu ölüme kadar gidiyor çoğu zaman...Erkektir herşeyi yapar ona bişey ama kadın asla yapamaz diye bir düşünce var bizim toplumumuzda.

   
  *Gizemli Kıs* bunu beğendi.
 3. *Gizemli Kıs*

  *Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.742
  Beğenilen Mesajlar:
  260
  Ödül Puanları:
  0
  Katılıyorum btnm kesinlikle
   
Neden affederiz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ask herseyi affeder mi?

  Ask herseyi affeder mi?

  Anket acilmistir. Basliyorum, kesinlikle Hayir!
 2. Aşk herşeyi affeder mi?

  Aşk herşeyi affeder mi?

  Neden hep yanlış insanlara aşık oluruz? Yanlış insanlara aşık oluyoruz çünkü kafamızın içinde "doğru insan" diye bir kavram var. Zihnimizde belli ölçülerden, daha doğrusu kalıplardan meydana gelen bir şema oluşturuyoruz. Durmadan hayatımızın erkeğini arıyoruz ve onu bulma konusunda oldukça sabırsız davranıyoruz. Ayrıca kabul edin ki, aşk söz konusu olduğunda yasakların ve engellerin...
 3. Dal rüzgarı affeder !

  Dal rüzgarı affeder !

  dal resmi DAL RÜZGARI AFFEDER ! _________________________ . . . . . ___________________________ _____________________________________________ Dal rüzgarı affeder ! ama kırılmıştır bir kere... _____________________________________________ _____________________________________________ Her gün yeni bir keder bulur, Yakıştırır göğsüne.. _____________________________________________...
 4. Aşk affeder mi?

  Aşk affeder mi?

  Dünyanın en güzel, en tuhaf, en yabani ve aynı zamanda en evcil duygusunu yani aşkı, bu kez de sıradışı sorularla çözümlemeye hazır mısınız? Neden hep yanlış insanlara aşık oluruz? Yanlış insanlara aşık oluyoruz çünkü kafamızın içinde "doğru insan" diye bir kavram var. Zihnimizde belli ölçülerden, daha doğrusu kalıplardan meydana gelen bir şema oluşturuyoruz. Durmadan...
 5. ALLAH ' ım beni AFFEDER Mİ ?

  ALLAH ' ım beni AFFEDER Mİ ?

  öYLe bir günaha girdim ki , bilmiyorum ALLAH beni birgün affeder mi ... ne yapmam gerek bu vicdan azabından kurtulmam icin ? içim nasıl rahatlıyacak , nasıl huzur bulucam hayatımın sonuna kadar ? zaman geri alınsa , hıc bır sey yasanmamıs olsa ... siz soyleyın ALLAH affedermi herkesi , tövbe edenleri , BENİ ???

Sayfayı Paylaş