1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.178
  Beğenilen Mesajlar:
  2.278
  Ödül Puanları:
  113

  Neden düşük yapıyorum?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  düşük nedir,düşük nedenleri,düşük sebepleri,sık düşüklerin nedenleri,düşüğün tedavisi,düşük hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>  Gebelik olduğunu öğrenen anne adayları için en büyük endişelerden biridir düşük.
  Çevremizde yaşayanlardan pek çok şey duyulmuştur.Bunları duydukça endişelenmemiz daha da artar.Bu psikolojimizide etkiler.Bazen bu düşükleri önlememiz mümkün olmuyor.
  Gebeliklerdeki düşüklerin sebebleri genelde anomali(Kusur ve sakatlık) ve yaşama şansı olmayan bebeklerdir.
  Gebe kalmadan önce mutlaka gerekli testler yapılmalıdır.Bu bebek ve gebelik boyunca önemlidir.Çünkü gebeliklerin %15 -30 civarındadır. Erken düşük 14 haftalık dönemde, geç düşük ise 20 haftaya kadar sonuçlanır.


  Fetüsün yaşama şansı kazanamadan sonlanmasına düşük denir. Düşük,erken dönemlerde görülen vajinal kanamalardır.Bunun en önemli özelliğide rahimde açılmadır.Kanama ile beraber ağrı olduğunda bu düşükle bitmesinin bir sonucudur.
  Düşük sebebleri genetik anormalliklerin tespiti olmadığından çoğunlukla bilinememektedir.Annenin taşıdığı enfeksiyonlar, kalp damar hastalıkları,yanlış ilaç kullanımı hipertroidi, hipotroidi, diyabet, kalp damar hastalıkları, öbrek hastalıklarının bazıları gibi hastalıkları olanlar düşük tehlikesi altındadır.
  Rahimin çift gözlü oluşu, bazı tümörler, mİyomlar, uterusun geçirilmiş ameliyatları, cerviks yani rahim ağzının yetersiz oluşu düşüklere sebebtir. Erkekle ilgili olarak spermin kusurlarıda olabilir.


  Şuna dikkat etmeli ki alkol ve sigarada düşük sebeblerinden biri olarak kabul edilmektedir.
  Şiddetli bir travma,düşme,psikolojik sorunlar nadiren sebeb olarak gösterilemektedir.
  Düşük yapan kadın çok azdan çok şiddetliye kramp yaşayabilir yada yaşamaz ve sıklıkla hafiften şiddetliye kadar değişen kanaması olabilir.Kahverengi lekeler gelip sonra kanamaya çevirebilir. Bazı kadınlar düşüğün acısının doğum sancısına benzetirler.
  Düşük yaptığınızı düşünüyorsanız mutlaka doktorunuzu aramalısınız.Bebeği kontrol etmek için ültrasondan baktırabilirsiniz.Karnınız şiddetli ağrıyorsa ,ateşiniz varsa,koku varsa kahverengi akıntınız varsa eğer hemen doktorla irtibata geçiniz.
  Düşüklerin tekrarlanmasıda mümkündür. Yeni bir gebeliğe başlamadan önce neden düşük yaptığınızın araştırılması gerekir. Bu her düşük nedeninin bulunacağı anlamını taşımaz ama 2 den fazla düşük olursa mutlaka incelenmelidir.
  Düşük yaşayan veya düşük tehlikesi yaşayanlar için doktorların iki mucizesi de aspirin ve progestandır.
  Asprin uzun zamandır kullanılan bir ilaçtır.Bu ilacın en büyük etkisi düşüklerde kullanımıdır.Sadece bir ağrı kesici bir hap türü değildir.Kanı sulandırdığı için ve kanın pıhtılaşmasını sağladığı için düşüğü engeleyebiliyor.
  Progestan ise yumurtalıklardan salgılanan ve rahimin içindeki endometrium tabakasının desteklenmesini sağlayan bir hormon türüdür.Düşüğe sebeb verebilecek bir sorunda bebeğe ultrasonla bakılır ve gerekirse bu destekleme içinde progestan verilir.

   
Neden düşük yapıyorum? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Düşük Belirtileri Nelerdir?

  Düşük Belirtileri Nelerdir?

  düşük nedir belirtileri bulguları nelerdir nasıl anlaşılır tehlikesi sonuçları alınması gereken önlemler ile ilgili bilgiler burada melekler Planlı bir gebelikle anne olmayı beklerken başa gelebilecek en üzücü şeylerden biri düşüklerdir melekler .Peki düşük yaptığınızı nasıl anlayacaksınız? Düşük birden olmaz. Yumurta dışarı atılmadan önce birkaç gün geçmesi gerekir. Bazan yapıştığı...
 2. Sürekli düşük yapıyorum nasıl önlem almalıyım?

  Sürekli düşük yapıyorum nasıl önlem almalıyım?

  düşük nedir,düşük nedenleri,düşük belirtileri,düşük tedavisi,düşüğe karşı alınıcak önlemler,düşük yapmamak için ne yapmalıyım,düşük hakkında bilgiler Tıptaki adı ‘spontan abortus’ olan düşük, hamileliğin ilk 20 haftası içinde, gebeliğin kendiliğinden sona ermesidir. Düşüklerin çoğu ilk 13 hafta içerisinde görülür. Düşüğün ardından pek çok çiftin bazı cevaplara ihtiyacı olur. Bunun kendi...
 3. Sürekli düşük yapıyorum nasıl bir yol izlemeliyim?

  Sürekli düşük yapıyorum nasıl bir yol izlemeliyim?

  Düşük (abortus), gebeliğin en sık rastlanan komplikasyonudur.Tekrarlayan gebelik kaybı, kısırlıktan farklı olarak bir hastalıktır ve iki veya daha fazla gebelik kaybı ile tanımlanmaktadır.Aslında bazı aylarda kadınlar daha gebe olduklarını bile farkına varmadan, adet kanaması ile "sessiz düşük" yapabilir.Sebep bilinmediğinde her bir gebelik kaybı dikkatlice değerlendirilmelidir. Tüm...
 4. Kaç çeşit düşük vardır?

  Kaç çeşit düşük vardır?

  Düşük günümüzde hayli sık görülen bir problemdir ve gebeliklerin %15’indekarşılaşılmaktadır. Bu da demek oluyor ki her 20 gebe bayandan 3 tanesi bu istenmeyen durum ile karşı karşıya kalıyor. Oranın bu denli yüksek olması anne adaylarını korkutuyor olsa da bazı belirtileri önceden fark edebiliyor olmak müdahale edilmesine olanak sağlayacaktır. Hamilelikte Düşük riski genel olarak hamileliğin...
 5. Düşük yaptım ne zaman hamile kalırım ?

  Düşük yaptım ne zaman hamile kalırım ?

  düşük,düşük nedir,düşük nedenleri,düşük tedavisi,düşük sonrası gebelik Bir kadın için en güzel düştür anne olmak. Sevdiğinden bir parça dünyaya getirmeyi kim istemezki bu güzel meyveyi ? Gerçekleşen hayal gerçeğe dönüştüğü an anne adayının ayakları yerden kesilmiş heyecanla bebeğini kucağına alacağı günü beklemektedir.Tam her şey yolunda derken anne adayı bebeğini kaybederek bir yıkım yaşar....

Sayfayı Paylaş