Etiketler:
  1. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.404
    Ödül Puanları:
    113

Neden düşük yapıyorum?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

düşük nedir,düşük nedenleri,düşük sebepleri,sık düşüklerin nedenleri,düşüğün tedavisi,düşük hakkında bilgiler

< Konu Resmi..>

Gebelik olduğunu öğrenen anne adayları için en büyük endişelerden biridir düşük.
    Çevremizde yaşayanlardan pek çok şey duyulmuştur.Bunları duydukça endişelenmemiz daha da artar.Bu psikolojimizide etkiler.Bazen bu düşükleri önlememiz mümkün olmuyor.
    Gebeliklerdeki düşüklerin sebebleri genelde anomali(Kusur ve sakatlık) ve yaşama şansı olmayan bebeklerdir.
    Gebe kalmadan önce mutlaka gerekli testler yapılmalıdır.Bu bebek ve gebelik boyunca önemlidir.Çünkü gebeliklerin %15 -30 civarındadır. Erken düşük 14 haftalık dönemde, geç düşük ise 20 haftaya kadar sonuçlanır.

Fetüsün yaşama şansı kazanamadan sonlanmasına düşük denir. Düşük,erken dönemlerde görülen vajinal kanamalardır.Bunun en önemli özelliğide rahimde açılmadır.Kanama ile beraber ağrı olduğunda bu düşükle bitmesinin bir sonucudur.
    Düşük sebebleri genetik anormalliklerin tespiti olmadığından çoğunlukla bilinememektedir.Annenin taşıdığı enfeksiyonlar, kalp damar hastalıkları,yanlış ilaç kullanımı hipertroidi, hipotroidi, diyabet, kalp damar hastalıkları, öbrek hastalıklarının bazıları gibi hastalıkları olanlar düşük tehlikesi altındadır.
    Rahimin çift gözlü oluşu, bazı tümörler, mİyomlar, uterusun geçirilmiş ameliyatları, cerviks yani rahim ağzının yetersiz oluşu düşüklere sebebtir. Erkekle ilgili olarak spermin kusurlarıda olabilir.

Şuna dikkat etmeli ki alkol ve sigarada düşük sebeblerinden biri olarak kabul edilmektedir.
    Şiddetli bir travma,düşme,psikolojik sorunlar nadiren sebeb olarak gösterilemektedir.
    Düşük yapan kadın çok azdan çok şiddetliye kramp yaşayabilir yada yaşamaz ve sıklıkla hafiften şiddetliye kadar değişen kanaması olabilir.Kahverengi lekeler gelip sonra kanamaya çevirebilir. Bazı kadınlar düşüğün acısının doğum sancısına benzetirler.
    Düşük yaptığınızı düşünüyorsanız mutlaka doktorunuzu aramalısınız.Bebeği kontrol etmek için ültrasondan baktırabilirsiniz.Karnınız şiddetli ağrıyorsa ,ateşiniz varsa,koku varsa kahverengi akıntınız varsa eğer hemen doktorla irtibata geçiniz.
    Düşüklerin tekrarlanmasıda mümkündür. Yeni bir gebeliğe başlamadan önce neden düşük yaptığınızın araştırılması gerekir. Bu her düşük nedeninin bulunacağı anlamını taşımaz ama 2 den fazla düşük olursa mutlaka incelenmelidir.
    Düşük yaşayan veya düşük tehlikesi yaşayanlar için doktorların iki mucizesi de aspirin ve progestandır.
    Asprin uzun zamandır kullanılan bir ilaçtır.Bu ilacın en büyük etkisi düşüklerde kullanımıdır.Sadece bir ağrı kesici bir hap türü değildir.Kanı sulandırdığı için ve kanın pıhtılaşmasını sağladığı için düşüğü engeleyebiliyor.
    Progestan ise yumurtalıklardan salgılanan ve rahimin içindeki endometrium tabakasının desteklenmesini sağlayan bir hormon türüdür.Düşüğe sebeb verebilecek bir sorunda bebeğe ultrasonla bakılır ve gerekirse bu destekleme içinde progestan verilir.

Neden düşük yapıyorum? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. düşükmü yapıyorum kanamam var

düşükmü yapıyorum kanamam var

kanamam var düşük mü yapıyorum düşük mü yaptım her kanama düşükmüdür sürekli kanamam var Gebeliğin ilk üç ayında en sık rastlanan şikayetlerden biri vaginal kanamadır. Kanamanın meydana gelmesi durumunda acilen doktorunuzla irtibata geçmeniz gerekir. Kanamanın saptanması her zaman gebeliğin sona erdiğini göstermez, fakat...
  2. DÜŞÜKLERİN SEBEPLERİ NELERDİR ?

DÜŞÜKLERİN SEBEPLERİ NELERDİR ?

düşük nedir,düşüğün nedenleri,düşük neden olur,düşüğün tedavisi,düşük hakkında bilgiler Gebeliğin 20. haftası tamamlanmadan önce (ya da bebek 500 gramlık ağırlığa erişmeden önce) herhangi bir nedenle gebeliğin sonlanmasına düşük adı verilir. Bu da kendini gebeliğin genellikle kanama, ağrı ve beraberinde “kanlı parça düşürme” şeklinde gösterir. Gebelik haftası ilerledikçe kaybedilen kan...
  3. Sürekli düşük yapıyorum nasıl önlem almalıyım?

Sürekli düşük yapıyorum nasıl önlem almalıyım?

düşük nedir,düşük nedenleri,düşük belirtileri,düşük tedavisi,düşüğe karşı alınıcak önlemler,düşük yapmamak için ne yapmalıyım,düşük hakkında bilgiler Tıptaki adı ‘spontan abortus’ olan düşük, hamileliğin ilk 20 haftası içinde, gebeliğin kendiliğinden sona ermesidir. Düşüklerin çoğu ilk 13 hafta içerisinde görülür. Düşüğün ardından pek çok çiftin bazı cevaplara ihtiyacı olur. Bunun kendi...
  4. Beta değerinde düşüş düşükmü yapıyorum ?

Beta değerinde düşüş düşükmü yapıyorum ?

4 adet tarihim 8.4 beta 1430 sonra kanamam oldu doktorum progestan verdi 14.04 kese gözükmedi tekrar beta 580 e düştü daha sonradan artış gösterir mi kesin düşük mü yaptım suan kanamam yok kahverengi lekelenme var ikiz bebek olabilirmi yoksa kesenin gözükmesi için erken mi daha lütfen cevap verin
  5. Düşükmü yapıyorum? ( Düşük belirtileri )

Düşükmü yapıyorum? ( Düşük belirtileri )

Her gebelik mutlu sonla noktalanmaz.Gebelik erken dönemde düşükle sonuçlanabilir. Düşük yapma anne adayı için çok kötü bir deneyimdir. Düşükte en sık görülen bulgu vajinal kanamadır.Kanama açık pembeden kahverengiye, siyah kandan parlak kırmızıya kadar değişebilir.Bununla birlikte, hafif vajinal kanama gebeliğin ilk üç ayında nispeten yaygındır ve mutlaka düşük yapmakta olduğunuz anlamına...

Sayfayı Paylaş