1. DİŞ.HEKİMİ

  DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2010
  Mesajlar:
  56
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0

  Neden lamina

  Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında DİŞ.HEKİMİ tarafından paylaşıldı.

  procelain-lumineer.jpg  Mükemmel estetiği sağlamak amacıyla uygulanan seramik laminalar pozisyon bozukluğu olan, renklenmiş, travmaya uğramış, kırılmış ya da aşınmış, diastemalı anterior dişler için konservatif bir tedavi metodudur.

  Porselen Laminaların Avantajları

  · Renk kontrolü ile doğal bir görüntü sağlanır.
  · Asitlenmiş porselenin mine yüzeyine olan bağlantısı diğer lamina sistemlerinden daha kuvvetlidir.
  · İyi cilalanmış porselen yüzeyi diğer lamina sistemlerine oranla daha az dental plak birikimi sağlar, bu sebeple periodontal sağlık açısından daha iyidir.
  · Abrazyona ve aşınmaya dayanıklıdır.
  · Sıvı absorbsiyonu diğer lamina materyallerinden daha düşüktür.
  · Estetik kalitesi daha yüksektir ( Rengini ve yüzey yapısını kontrol etme imkanı vardır, doğal floresans özelliğe sahiptir.)
  · Dişlerde de diğer organlarımız gibi yaşla birlikte renk ve form değişikliği meydana gelmektedir.Burun ucu ve çene ucu arasındaki mesafe (dikey boyut) azalır, dişler aşınır ve renkleri giderek koyulaşır ve canlılığını kaybeder. Özellikle porselen lamina yöntemi ile dikey boyutu arttırıp, dişlerin formunu ve rengini değiştirerek çok daha genç bir gülüşe kavuşmak mümkündür.

  Lamina uygulanacak dişin ön yüzeyine ortalama 0,5-0,7 mm derinliğinde bir aşındırma işlemi uygulanır.

  Lamina restorasyonları istenilen formda ve renkte hazırlandıktan sonra dişin ön yüzeyine takma tırnak gibi dişin dentin ve minesi ile adeziv bağlantıyı sağlayacak özel yapıştırma ajanları ile titizlikle yapıştırılır. Lamina restorasyonları teknik hassasiyet gerektirir. Hem uygulayan hekimin hem de hazırlayan laboratuarın yeterli bilgi ve eğitime sahip olması gerekmektedir.

  Facebook'a Hoş Geldin - Giriş Yap, Kaydol veya Daha Fazla Bilgi Al
   
Neden lamina konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Lam-lamel yaktın beniiiiiii

  Lam-lamel yaktın beniiiiiii

  lam lamel Ewet arkadaşlar tüm sınıf aynı anda aynı cevabı verebilir mi? Olayın içinde ben olursam neden olmasın... İlkokula gidiyorum ozamanlar öğretmenim(canım benim ya nasılda özlemişim) sınav yapıyor ve sordugu soru mikroskopla ilgili .. ve ben sadece ablamdan hatırladığım kadarıyla bunu lem diye hatırlarsam; diğeride ona uygun bişeydi ve büyük göstermeye yarıyordu derken lem yelid...
 2. Lamina hakkında bilmek istedikleriniz

  Lamina hakkında bilmek istedikleriniz

  Lamina Nedir? Lamina ya da laminate (İngilizce) kelimeleri ince tabaka anlamına gelmektedir. Dişhekimliğindeki kullanımı dişlerin sadece dış yüzeylerine uygulanan estetik kaplamaları ifade eder. Dişhekimliğinide genel olarak laminaların 2 tip kullanımı vardır: Kompozit Lamina ve Porselen Lamina. Lamina ne işe yarar? Lamina uygulamaları dişlerdeki şekil, renk ve dizilme ile ilgili...
 3. ne

  ne

  burçak tarlasının gerçek adı nedir
 4. Kırık Dişlere Çözüm...Lamine Yöntemi...

  Kırık Dişlere Çözüm...Lamine Yöntemi...

  Kırık Dişlere Çözüm Kırık Dişlerinize Lamina Yöntemi İle Çözüm Günümüzde diş tedavilerinde özellikle ön dişlerdeki estetik yaklaşımlarda büyük bir değişim söz konusu. Herkes daha beyaz, daha estetik ve daha özgün bir gülümseme peşinde. Dişlerde kesim ve aşınma yapılmadan uygulanabilen ‘lamina’ işlemi uygulamaları bu dönemin en popüler dental tedavileri arasında…İşte kırık dişli olanlar için...
 5. Elif Lam Mimin anlamı nedir?

  Elif Lam Mimin anlamı nedir?

  Merhaba bu soruyu benim gibi bir çok kişi merak ediyor. Elif Lam Mimin anlamı varmı ? Birde ben bunu tespih olarak çekiyorum sizce iyimi yapıyorum ?

Sayfayı Paylaş