Etiketler:
 1. Angel_tears

  Angel_tears Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.737
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Neden mutlu aşk yoktur

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

  Neden "Mutlu Aşk Yoktur" denilmekte, çünkü hikayeler hep birbirine kavuşamayan aşıkların hikayesidir.Leyla ile Mecnun, Romeo ve Julyet, Kerem ile Aslı, gibi.
  Hayata dair söylenecek pek çok söz delicedir. Özellikle Aşk başlıbaşına delilik değil mi?

  Günümüzde pek çok kavram gibi Aşk için söylenenler anlamını yitirmeye başladı, değersizleştirildi. Bense hala var olduğuna ,hatta mutsuzluk olmadığına inananlardanım.

  Aşk ve nefreti birbirine tamamen karşıt kavramlar olarak nitelemek , birine sahip olmak için diğerini tersi gibi düşünmek bence tamamıyla yanlıştır.Acı ve mutluluk aslında birbiriyle çelişmez.Birinin sonucunun diğerinin tersi gibi görülmesinden kaynaklanır.Aşkın nefrete dönüştüğü durumlar bir kanıt sayılamaz.Aşkın karşıtı, aşkın yokluğudur.

  Duygusal ayrılıklar ve birleşmeler "ben" ve "sen" arasında oluşur. Ne "ben"i ne de "sen"i yok etmeden varlığını sürdürebiliyorsa, aşk vardır.

  Neden "Mutlu Aşk Yoktur�" denilmekte, çünkü hikayeler hep birbirine kavuşamayan aşıkların hikayesidir.Leyla ile Mecnun, Romeo ve Julyet, Kerem ile Aslı, gibi. Diğer tarafta da "onlar ermiş muradına" diyip biter masal, çünkü mutlu aşk anlatılmaya değer bulunmamıştır. Aslında "Mutlu Aşk"ın hikayesi yazılmamıştır. Ve biz bunlarla büyüdüğümüz için, öğretilmiş çaresizliğimizle inanırız olmadığına.

  Aşk, içten dışa yönelik bir dinamiktir.Çoğu kez, bu sürükleniş dıştan gelen bir şiddet olduğu biçiminde açıklanır.Kendiliğinde durmadan katlanarak çoğalan iç dünyamızdaki heyecan, gözü kapalı bir şekilde ısrarla varolabildiği noktaya kadar gitmeye çalışır.Aşkın, başlamış ve bitmiş olanları sıradandır.Aşkı yaşatmayı bilmek, iki kişinin kendilerine yaşama hakkı vermeleri, gösterdileri özen ve bağlılık ve en önemlisi - daha - diyebilmeleridir.

  ''Siz var olan şeyleri görür ve şöyle dersiniz:

  Neden?

  Ama ben olmayan şeyleri hayal ederim ve derim ki : Neden olmasın? ''Bernard Shaw

  Yaşamınıza bir anlam verin.   
Neden mutlu aşk yoktur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mutlu aşk yoktur

  Mutlu aşk yoktur

  İnsan her şeyi elinde tutamaz hiç bir zaman Ne gücünü ne güçsüzlüğünü ne de yüreğini Ve açtım derken kollarını bir haç olur gölgesi Ve sarıldım derken mutluluğuna parçalar o şeyi Hayatı garip ve acı dolu bir ayrılıktır her an Mutlu aşk yoktur Hayatı bu, silahsız askerlere benzer Bir başka kader için giyinip kuşanan Ne yarar var onlara sabah erken kalkmaktan Onlar ki akşamları aylak...
 2. Sahi siz neden kalıyorsunuz..? Yoksa mutlu musunuz..?

  Sahi siz neden kalıyorsunuz..? Yoksa mutlu musunuz..?

  . ...Gidişimin bir derinliği olmalı, şnokerle dalınmalı ama havasız bırakmamalı..Suskunluk adı altındaki bütün silahlar tutukluk yapmalı, hedefi bulamamalı ama panzerler çalışmalı..Gidişimin gürültülü bir yanı olmalı yani, rahatsızlık vermeli, uyku kaçırmal Yağmur damlalarındaki hüznü özlediyse yürek, yağmur yağan yerlere mi gitmek lazım acaba..? Evet, gitmekten bahsediyorum..Herkes bir...
 3. ` MutLu aşk varsada / mutLu son yoktur #

  ` MutLu aşk varsada / mutLu son yoktur #

  mutlu aşk nickleri mutlu aşk varsada son yoktur resimleri İmzalık nickler ` aмa qel qör ki ; kötüyüм buqün. sesiмe ses değse ` çıqLık oluyor Mutlu aşk varsa da ~ Mutlu son yoktur ~ kış qeLiчor_ baqıra caqıra sevmem kii kim qeLiyor чanıma чanıma durmaz ki ~ чeni rüчamda qünesimle soldun ´´ eceL qeLmis kapım acık buчursun fakat sen чokken ö L e m e m artık `` `` içímdekí__ húzún___...
 4. Mutlu aşk yoktur dizesi kime ait

  Mutlu aşk yoktur dizesi kime ait

  Hanımlar Mutlu aşk yoktur dizesi kime ait acaba bilen var mı? Ben o dizeyi çok seviyorum ve diziyi değil "dizeyi" yanlış amnlamayın ki doğru cevap verin. :)
 5. Mutlu Aşk Yoktur Louis Aragon

  Mutlu Aşk Yoktur Louis Aragon

  Mutlu Aşk Yoktur Louis Aragon Mutlu Aşk Yoktur dizesi kime ait Mutlu Aşk Yoktur şiiri Az önce bir misafirimiz sormuş Mutlu aşk yoktur dizesi kime ait diye biz de bu dizenin sahibi hakkında ve MUtlu aşk yoktur şiiri mısralarından sunmak istedik Melek'ler. Mutlu Aşk Yoktur şiirinin ilk mısrası Hayatı garip ve acı dolu bir ayrılıktır her an Mutlu aşk yoktur Evet Arkadaşlar, Mutlu...

Sayfayı Paylaş