Neden prefabrik ev isteriz?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Neden prefabrik ev isteriz?
Prefabrik ev ihtiyacı birçok kişinin tercihleri arasında yer alabilmektedir. Müstakil evim olsun isteyenlerin ihtiyacına tam bir cevap olabilecek prefabrik evler beğenilmektedir. Türkiye’nin yaklaşık 30 milyarlık dolar hacmini kaplamaya başlayan bu evler deprem kuşağında olan ülkemizin tercihlerinde yer almayı başarmaktadır. Çelik konstrüksiyon üzerine inşaa edilerek betonarme yapılara göre daha sağlam olmayı başaran bu evler pek çok kişi tarafından tercih sebebi olabilmektedir. Depremlerde can güvenliğim olsun isteyenler vidalı sistem ile döşenen bu yapıları tercih etmekten vazgeçmemektedirler. Prefabrik montajlama sistem anlayışıyla döşenen bu evler oldukça esnek tasarımlardır. Bulunulan yerin iklim şartları göz önüne alınarak tek kat, iki kat ya da 3 katlı formlarda tasarlanabilmektedirler.


Klasik bir ev yapımına göre çok daha kısa sürede tamamlanabilen bu evler hemen oturmaya başlayabileceğiniz alanı size vereceği içinde tercih edilebilmektedir. Yanmayan malzeme kullanımı da gerçekleştirildiğinden yangında da insan canını kurtarıcı işlevde bulunabilmektedir. Tamir ve tadilatı klasik beton yapılara göre daha pratik şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Okul, hastane, yatakhane ya da ofis tarzı binaların tercihi de olabilecek prefabrik ev tipleri gelecekteki deprem olaylarında ölüm riskini çok alt seviyelere indirebilecektir. Birçok avantajı bünyesinde barındıran prefabrik yapılar üretim, nakliye ya da montaj işlerinde de kolaylık sağlayacağı kesindir. Siz de can güvenliği elde edebilmek amacıyla prefabrik ev tercihinde bulunmayı düşünebilirsiniz. Portatif görünümlü bu evler aynı zamanda kullanım açısından da sizlere uzun ömürlü kullanımlar gerçekleştirebilme fırsat sunumu gerçekleştirebilecektir.

52385.jpg
c6008b0f849db3437a2977d9a3637e92-1024x768.jpg
1280x720-Lak.jpg
kat714-1280x886.jpg
prefabrik_4796.jpg
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Prefabrik evlere olan rağbet son günlerde attı.Sanırım hem bütçeye uygun olması hemde ihyiyaçları karşılayan bir yapı olması talebi artırıyor.Prefabrik evleri bende çok beğeniyorum.Şayet kendime ait bir arsam olsa hiç düşünmeden bu evlerden yaptırırdım.
 
Üst