1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Neden rüya görürüz?

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Bir çok bilim adamı yıllardır araştırmalarına rağmen bir türlü çözüme kavuşturamamış olsa da, rüyanın varlığı hala sırrını korumaktadır ve keşfedilmeyi beklemektedir.
  Günümüzde, rüyalarla ilgili günlük hayatta yaşadığımız hadiseler ile alakalı yorumlar çok kez tevil hatalarının yapıldığı görülmektedir. Çünkü: rüyalar ve hadislerin lisanı içinde yaşıyor olduğumuz alemin dilinden çok daha farklı bir husustur.  < Konu Resmi..>

  Zahiren hayatta yaşamış olduğumuz olumsuz hadiseler sonucunda manaları tam teri hakikat açısından olumlu olabiliyor ve müspet gelişmelerin habercisi olarak algılanabiliyor.

  Kimi zamanlarda ise çok olumlu olarak gördüğümüz rüyalar tam tersi olarak değerlendirilebilir.

  Diyelim ki: evinizin içi suyla dolduysa, siz bunu olumsuz görebilirsiniz lakin: fakat bu, bir seyahate çıkacağınıza alamet olabilir ve muvakkaten o evden ayrı kalacağınız ve evinize bereket yağacağının alameti olarak yorumlandırabilir.

  Yine; bir bina üzerinden devam edecek olursak konumuza binanın yıkıldığını görürseniz, tevil-i hadis açısından, o geçici bir sarsıntı yapacağınız anlamına gelebilmektedir.

  Yangın neticesinde olmayan yıkıntı rüyaları görmediğiniz takdirde her zaman yeniden filizlenme umudu söz konusu olabilmektedir.

  Sözün gelişi, selin sebebiyet verdiği zayiat kalıcı sarsıntılara yol açmayacaktır. O muvakkat bir çok meşakkatin remzidir. Rüya yorumları ile uyku esnasında bir çok hale anlam bulunur. Misal Zor bir dönemden geçiyor ve eliniz sıkışık durumdaysa, Merak etmeyin! Onun arkasından eliniz bollaşacak ve evinize bereket gelecektir.

  Rüya nedir merak ettiniz mi?

  Her insanın tabii bir ihtiyacı olan uyku esnalarında, zihinlerinde beliren bir takım düşünce ve hayallerden oluşan bir ibarettir.

  Bilgin kişiler tarafından hala incelenmekte olan rüya konusu, insanların hayatlarında mühim bir rol oynadığı inkar edilemeyecek bir gerçek olarak görülmektedir.

  Rüya gören kişiler, hakikaten bu hayal aleminde yaşadıklarını zanneder. İnsanların uykuda görmüş oldukları rüyaları birbirlerine benzemeyen sayısız rüyalar olarak söylenmektedir.
   
Neden rüya görürüz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. su altında neden bulanık görürüz

  su altında neden bulanık görürüz

  Denize dalıp gözlerimizi açtığımızda etrafı bulanık görürüz ama deniz gözlüğünü takınca her şey netleşir. Anlaşılıyor ki, gözümüzün önünde deniz gözlüğünün içindeki hava olmadıkça, suyun içinde görme işlevinde bir aksama olmaktadır. Gözümüzün dışbükey şeklindeki dış yüzeyi sadece bir mercek görevi görür. Bu mercek olmadan gözümüz ışığı alıp, arka taraftaki retina tabakasına odaklayamaz. Yani...
 2. Genelde Ne Tür Rüyalar Görürsünüz?

  Genelde Ne Tür Rüyalar Görürsünüz?

  Arkadaslar ben hep farkli diyorum, güzel rüya görürsem gerceklesecek diyorum, kötü oluncada bilincalti canim gercek ile alakasi yok diyorum :D Sizce?
 3. Çocuklar neden kabus görürler

  Çocuklar neden kabus görürler

  bebeklerde korkarak uyanma gece korkarak uyanmak uykuda korkan bebek çocuklarda uykuda korku bebeklerin uyanması Kabus bozukluğu her yaşta ortaya çıkabilen, ancak en yaygın olarak 3-5 yaşları arasında görülen ve genellikle rüya uykusu denilen dönemde ve uykunun ikinci yarısında ortaya çıkan ve herhangi bir dış etken olmadan korkutucu rüyaların görülmesi sonucu uyanmaya yol açan bir...
 4. Hayvanlar Rüya Görür mü?

  Hayvanlar Rüya Görür mü?

  hayvanlar, rüya görür mü, nasıl görür, araştırmalar, açıklamalar, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Şimdiye kadar iki kere köpek besleme girişiminde bulundum ama ikisi de fiyaskoyla sonuçlandı ne yazık ki..Çok müthiş bir şey hayvan beslemek ama kesinlikle ve kesinlikle uygun ortamın tam anlamıyla sağlanması gerekiyor. En sevdiğim şey köpeğim uyurken...
 5. Neden rüya görürüz?

  Neden rüya görürüz?

  Rüya görmek. Biyolojik içeriği, işleyişi ve amaçları henüz tam olarak anlaşılmamış olan rüyalarımız neredeyse insanlığın var oluşundan bu yana bilim adamlarının da, din adamlarının da ilgi alanında yer alıyor. Rüyalar hakkında deneyler, araştırmalar yapılıyor, dini öğretilerde ve kitaplarda açıklamalar aranıyor vs.. İnsanlık tarihi boyunca rüya yorumları ilgi uyandırmış, insanlar bir mesajı...

Sayfayı Paylaş